Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 21.05.2017 10:36

Na twojej mapie pokazuje odcinek przez Oszczadnicę, jeśli nie uruchomią kawałka Zwardoń-Świerczynowiec, to jedź przez Skalite-Czierne-Czadcę, a nie przez Oszczadnicę (wąskawo, stromawo, dziurawo) - jeśli uruchomią to wiadomo, przez D3.


ok, dzięki a wskazówkę. Nie pojadę zatem przez Oszczadnicę .Liczę po cichu że 06/07 czerwca uruchomią ten odcinek Zwardoń-Świerczynowiec.



]
Przez Czechy? Nieee. Przybliż mapę :)


Przepraszam :) Przesiadłem się już na laptopa z komórki. Na komórce otworzyło mi Czechy ;]]
Zaproponowana przez Ciebie trasa wygląda dobrze. Dodatkowo nie trzeba by kupować Winiety na Węgry.

Podsumowując do zakupu tylko winieta na Słowację.
Rozumiem droga powrotna ta sama.

Dzięki raz jeszzce!!




Podsumowując mam dwie trasy:

1 trasa: PL-Slowacja-Węgry_Słowenia- Chorwacja
https://goo.gl/maps/YpRa4t3pH5K2

Winiety na Słowację oraz Węgry?
Słowenia bezpłatnie

2 trasa : PL-Słowacja-Austria-Węgry-Słowenia-Chorwacja
https://goo.gl/maps/qtLkZurZGJ42

Winiety tylko na Słowację
Austria bezpłatne odcinki, to samo Węgry i Słowenia


Przychylam sie do opcji numer 2.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 21.05.2017 11:07

chwileulotne85 napisał(a):Rozumiem droga powrotna ta sama.

Jeśli chodzi o sam przejazd (czas, komfort, koszty), to tak.

Ja lubię po drodze pozwiedzać, więc często się zatrzymuję i czasami odbijam z trasy. Jeśli z czasem będziecie do przodu (główne pytanie to granica HR/SLO, ale nie sądzę żeby była tragedia) i będziecie chcieli coś po drodze poznać, odpocząć, zachwycić się, to polecam na Węgrzech:
- stary kościół w Jak
- urocza starówka w Koszeg
- pałac w Fertod (to akurat idealnie na drodze przejazdu)
- mnie korciło też, żeby zjechać nad jez. Nezyderskie (Neusiedler See, Fertő-tó), ale jakoś tego jeszcze logistycznie nie rozgryzłem 8)
a na Słowacji do wyboru do koloru: http://slovakia.travel/pl/przydatne-informacje/map

Przy noclegu po drodze poleciłbym Bratysławę, ale nie przy przejeździe na 1 raz do Chorwacji, bo zajęłaby ładnych parę godzin.
To samo można powiedzieć o węgierskich kąpieliskach termalnych. Na godzinkę nie specjalnie ma to sens, na pół dnia już tak.

Ja też przychylam się do trasy przedstawionej w poście chwileulotne85 jako opcja numer 2. Winietę węgierską zamierzam kupić dopiero jak dobudują autostradę od Szombathely do Lenti.
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 21.05.2017 11:25

Jeśli chodzi o sam przejazd (czas, komfort, koszty), to tak.

A Jeśli chodzi o trasę?


Ogólnie, Raphael, dziękuję!

Trasa numer 2 to moja opcja w drodze na wakacje. Teraz do zastanowienia jest jeszcze godzina wyjazdu pod katem ewentualnego zwiedzenia czegoś na Węgrzech. Jeśłi odpuścimy zwiedzanie to wyjazd później.

Wahałem sie ejszxzce nad jazdą przez Cze-AustriaiSłowenia, ale ostatnie problemy z odcinkiem PSUJ-droga na zagrzeb ostatecznie przechylily szalę.

Dziękuję!!
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10869
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.05.2017 13:53

max21 napisał(a):
te kiero

Ta stacja benzynowa w Szombathely którą podałeś https://www.google.pl/search?q=shell+sz ... :1,lf_ui:4 jest trochę od 86 czy ja źle coś odczytałem ??
Z tego co jest napisane jest całodobowa ?

tak jest ona całodobowa i lekko trzeba odjechać od 86tki, ale to jest 5min jazdy;
mam karte smartclub i zbieram punkty, płace taniej, dlatego wybrałem Shell
rybnic
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybnic » 21.05.2017 18:21

Witam, czy wjazd na Słowenię od strony Węgier już jest płatny???, Czyli droga zmieniła się w ekspresową H7 od samej granicy bratanków ??? Jeśli temat był już maglowany to wielkie soory bo mi umknęło :oops:
Droga H7.png
Pozdrawiam.
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 21.05.2017 19:49

Do pierwszego ronda od granicy jest bez winiety. Na tym rondzie dajesz w lewo, kierunek Lendava.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 21.05.2017 21:05

Ural napisał(a):Zastanawiam się czy jechać przez Węgry czy Austrię. Lubię jeżdzić przez Węgry tylko czas mi dłuży, a przez Austrię szybciej tyle, że tłoczniej.
Co tu wybrać, co tu wybrać :?: :?: :?:

Jedź przez Francję.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 21.05.2017 21:32

No wie kolega Romuald 8O . Cóż za wychowanie, cóż za maniery. Doprawdy nie wiem co odpowiedzieć. :evil:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10869
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.05.2017 21:35

rybnic napisał(a):Witam, czy wjazd na Słowenię od strony Węgier już jest płatny???, Czyli droga zmieniła się w ekspresową H7 od samej granicy bratanków ??? Jeśli temat był już maglowany to wielkie soory bo mi umknęło :oops: Pozdrawiam.


Targeo za daleko pociągnęło H7 klik tzn. od samej granicy są znaki info o koniecznej winiecie, ale nie dotyczy to dojazdu do pierwszego ronda
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 21.05.2017 22:39

Ural napisał(a):No wie kolega Romuald 8O . Cóż za wychowanie, cóż za maniery. Doprawdy nie wiem co odpowiedzieć. :evil:

Nic nie odpowiadaj.
:papa:
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 21.05.2017 22:45

[quote="Ural"]No wie kolega Romuald 8O . Cóż za wychowanie, cóż za maniery. Doprawdy nie wiem co odpowiedzieć. :evil:[/quote]
Hej Ural! Jedź przez Węgry!
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 21.05.2017 23:01

Nie wiem jak Was, ale mnie troszkę irytuje jazda przez Austrię. Chodzi o wszędobylskie ograniczenia do 100. Jedzie się bardzo żmudnie te 100-109. Oczywiście dużo aut mnie wyprzedzało, ale do mnie żadne zdjęcie nie przyszło.
W 2013 (soboty) jechałem tak https://goo.gl/maps/oybgbp28aP62 . Winieta na Czechy i Słowację, Węgry jeszcze bez. I jakoś mi się lepiej jechało. W 2015 tradycyjna Cz-A-Slo (MLP) W tygodniu i może korków na granicach nie było, to jednak duży ruch samochodów ciężarowych spowalniał jazdę. W 2016 (sobota koniec lipca) trasa omijająca rozkopane Czechy i Wiedeń https://goo.gl/maps/HfcECawtoMJ2 (strzał w 10 ) zero korków. Za miesiąc ruszamy taką trasą https://goo.gl/maps/mvrCaLENTL62 powrót przez Letenye. Kupuję winiety na Słowację i Węgry i zobaczę po 4 latach 86-kę.
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 22.05.2017 11:10

Hej, proszę o finalną pomoc i potwierdzenie, że na tej trasie nie potrzebna winieta na Węgry.

Dodatkowo czy faktycznie warto tak jechać przez Węgry, czy jednak jest sens kupna winiety i zmiana tej trasy.
https://goo.gl/maps/qtLkZurZGJ42
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.05.2017 11:29

chwileulotne85 napisał(a):Hej, proszę o finalną pomoc i potwierdzenie, że na tej trasie nie potrzebna winieta na Węgry.

Dodatkowo czy faktycznie warto tak jechać przez Węgry, czy jednak jest sens kupna winiety i zmiana tej trasy.
https://goo.gl/maps/qtLkZurZGJ42


Dawno tamtędy nie jechałem ale za moich czasów winieta dla osobówek zbędna, jak chcesz jechać przez Węgry to ta trasa jest OK
gartur
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gartur » 22.05.2017 22:24

Potwierdzam, winieta na Węgry niepotrzebna.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 162
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone