Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 12.04.2017 09:02

Janusz Bajcer napisał(a):
travel napisał(a):Co myślicie o trasie 86 na Węgrzech na południe od miejscowości Szombathely , a potem o drodze która odbija na południe od drogi 86 w kierunku miejscowości Lenti i autostrady M70 a potem do przejścia granicznego z Chorwacją w Letenye ?

aktualizacja-stanu-wegierskiej-drogi-nr-86-t27834-1875.html


Dzięki :D :papa:
e-nauta
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.04.2017
VW Transporterem do CRO (Podgora) na majówkę

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-nauta » 17.04.2017 14:30

Tak wyszło, że bez planu i pod wpływem impulsu przed chwilą zarezerwowaliśmy tygodniowy pobyt w Podgorze :mrgreen: To będzie nasz pierwszy raz w Chorwacji.

Będziemy jechać przez Zwardoń i ... no właśnie - na forum jest miliard opcji i rad - jak najlepiej dalej?
Po przeczytaniu kilku wątków zastanawiam się czy przejazd autostradami samochodem nieco większym niż osobówka nas nie zrujnuje oraz jaką trasę obrać jadąc bez pośpiechu z opcją ewentualnego noclegu.

Będę wdzięczny za każdą radę :D
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 17.04.2017 16:34

Skąd jedziesz?

Edit https://www.google.com/maps/dir/49.5085 ... 587b29!3e0

Edit nocleg nad Balatonem
Ostatnio edytowano 17.04.2017 16:49 przez Dżejan, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VW Transporterem do CRO (Podgora) na majówkę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.04.2017 16:44

e-nauta napisał(a):Po przeczytaniu kilku wątków zastanawiam się czy przejazd autostradami samochodem nieco większym niż osobówka nas nie zrujnuje oraz jaką trasę obrać jadąc bez pośpiechu z opcją ewentualnego noclegu.

Będę wdzięczny za każdą radę :D

oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VW Transporterem do CRO (Podgora) na majówkę

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.04.2017 20:17

e-nauta napisał(a):Tak wyszło, że bez planu i pod wpływem impulsu przed chwilą zarezerwowaliśmy tygodniowy pobyt w Podgorze :mrgreen: To będzie nasz pierwszy raz w Chorwacji.

Będziemy jechać przez Zwardoń i ... no właśnie - na forum jest miliard opcji i rad - jak najlepiej dalej?
Po przeczytaniu kilku wątków zastanawiam się czy przejazd autostradami samochodem nieco większym niż osobówka nas nie zrujnuje oraz jaką trasę obrać jadąc bez pośpiechu z opcją ewentualnego noclegu.

Będę wdzięczny za każdą radę :D

Super dokładnie napisałeś :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jaki to jest samochód "nieco większy niż osobówka", van, bus czy Renault Magnum :?: :?: :?: Z tego Zwardonia to jak dalej, Słowacja i Węgry, czy Słowacja, Austria i Słowenia :?: :?: :oczko_usmiech: :mrgreen:
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 18.04.2017 15:44

Zapraszam na stronę https://mojatrasa.eu/video/10/sowenia/ tu znajdziesz objazd autostrady w Słowenii oraz tu https://mojatrasa.eu/video/125/chorwacj ... -so-slunj/ masz na bramkach ceny za autostrady ( trochę się zmieniły) ale będziesz miał porównanie jest też jeszcze kilka innych filmów z trasy - możesz zobaczyć jak one wyglądają
e-nauta
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.04.2017
Re: VW Transporterem do CRO (Podgora) na majówkę

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-nauta » 18.04.2017 22:19

dids76 napisał(a):Super dokładnie napisałeś :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jaki to jest samochód "nieco większy niż osobówka", van, bus czy Renault Magnum :?: :?: :?: Z tego Zwardonia to jak dalej, Słowacja i Węgry, czy Słowacja, Austria i Słowenia :?: :?: :oczko_usmiech: :mrgreen:


hej :D w tytule postu napisałem: VW Transporter - Rozumiem że opłaty na autostradzie w Chorwacji jest to kategoria II a na Węgrzech też droższa opcja :evil:
bafflo
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bafflo » 19.04.2017 09:22

[quote="travel"]W tym roku po raz kolejny Chorwacja :D
Wyjeżdżamy 5.09 we wtorek ok.4 rano z Dolnego Śląska.
Jak dotąd zawsze jechaliśmy przez Brno i Wiedeń, zawsze we wrześniu i w środku tygodnia. I zawsze były korki we Wiedniu, Poysdorfie . A po ostatnim wyjeździe dodatkowa pamiątka w postaci mandatu w wys.50 euro za przekroczenie prędkości o 13 km/h na obwodnicy Wiednia.
Poważnie zaczęłam się zastanawiać nad trasą przez Brno, Bratysławę , Węgry trasą 86 i przez przejście graniczne z Chorwacją w Letenye.
Czy ktoś może jechał tą trasą? Interesują mnie szczególnie Węgry, bo nigdy tędy nie jechałam.
Czy skróty na trasie przez Węgry mają sens tj.jaki stan nawierzchni, czas przejazdu ,jak są oznaczone boczne drogi na tej trasie itp.

Witam. My juz dwa lata z rzedu jezdzimy ta trasa. Bocznymi mozna jechac smialo, nawierzchnia podobnie jak w Pl na krajowych drogach raz lepsza raz gorsza. My w tym roku tez lecimy przez wegry ta trasa tylko ze wykupujemy winiety koszt okolo 70 zl na miesiac i jedziemy ciagle autostradami okolo godziny do przodu. Na Wegrzech duzo miejscowosci z ograniczeniami, Policji malo, ale w tym roku juz trzeba uwazac na fotoradary bo pocztowke mozna dostac ( policje krajow eu podpisaly porozumienie o udostepnianiu danych i moga przyslac mandat nawet do pol roku). Osobiscie polecam trase Pl, Slowacja, w
Wegry, Chorwacja, nawet jesli wykupi sie winiety na wszystkie kraje to i tak taniej wychodzi niz przez austrie slowenie i czechy. A i jeszcze jedno dwa razy jechalismy i nigdy nie trafilismy na jakies wieksze korki. W zeszlym roku stalismy na calej trasie lacznie 2h wliczajac godzine w Pl.
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 19.04.2017 10:56

Ja jechałem jeszcze starą 86 w Węgrzech. dla mnie osobiście trasa przez Węgry jest lepsza i wygodniejsza - tylko w Chorwacji więcej zapłacisz za autostrady
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.04.2017 22:02

fireman napisał(a):Ja jechałem jeszcze starą 86 w Węgrzech. dla mnie osobiście trasa przez Węgry jest lepsza i wygodniejsza - tylko w Chorwacji więcej zapłacisz za autostrady

No właśnie że nie, kierunek węgierski jest tańszy o 7(9) kuna od słoweńskiego.
marcingliwice
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcingliwice » 20.04.2017 10:27

Czy ktos bierze pod uwage lub testowal kiedys objazd Slowenii przez Wegry? Ostatenie 3 razy w Cro moja trasa wygladala nastepujaco: Gliwice -> Czechy -> Austria -> Slowenia objazdem przez Ptuj.

Czytajac o zaostrzonych kontrolach oraz przewidywanych korkach wymyslilem objazd pokazany na mapie google ponizej:

https://goo.gl/maps/k7R4sUpEHZm

Ma to sens? :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.04.2017 11:00

marcingliwice napisał(a):Czy ktos bierze pod uwage lub testowal kiedys objazd Slowenii przez Wegry? Ostatenie 3 razy w Cro moja trasa wygladala nastepujaco: Gliwice -> Czechy -> Austria -> Slowenia objazdem przez Ptuj.

Czytajac o zaostrzonych kontrolach oraz przewidywanych korkach wymyslilem objazd pokazany na mapie google ponizej:

https://goo.gl/maps/k7R4sUpEHZm

Ma to sens? :D

Trochę za duże "koło" robisz. Zastanawiam się nad objazdem przejścia w Macelj, ale raczej pojadę przez Słowenię i skorzystam z przejścia w Ormož https://goo.gl/maps/R8wid2VrxVN2
BartKat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 01.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartKat » 20.04.2017 11:03

Problem chyba został rozwiązany: Zawieszone-szczegolowe-kontrole-graniczne-45.htm
marcingliwice
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcingliwice » 20.04.2017 11:18

BartKat napisał(a):Problem chyba został rozwiązany: Zawieszone-szczegolowe-kontrole-graniczne-45.htm


No wlasnie okazuje sie, ze nie do konca. Czytajac sasiedni watek i ostatnie wpisy nie napawa to wszystko optymizmem stad wlasnie rozmyslam o objezdzie Slowenii.

video-objazd-autostrady-slo-dyskusja-t29291-1305.html

Przez Slowacje i cale Wegry nie chce jechac bo do trasy Czechy -> Austria juz sie przyzwyczailem. W tym roku wyjatkowo chcialbym uniknac dluzszego stania i szczegolowej kontroli na granicy bo pierwszy raz jedziemy z psem ;)
BartKat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 01.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartKat » 20.04.2017 11:24

Ja zabukowałem hotel w Hart bei Graz - 1,5h od graniczy SLO-CRO - zeby byc wczesniej rano na granicy. Polecałem ten hotel w innym wątku - przyjmują zwierzęta:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 151
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone