Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.03.2017 16:29

A10, czyli autostradową obwodnicę Berlina, można pokonać w dwóch wariantach,
poza tym kolega przkru jedzie w maju, może będzie już lepiej. :wink:
Bulbazaur
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bulbazaur » 15.03.2017 13:59

Czytając ten wątek wynika, że Czechy-Austria to obecnie już nie najlepszy pomysł?
Jeśli chodzi o Węgry to były tu jakieś sugestie, żeby jechać drogą 81.
A co sądzicie o takiej trasie winietkowej, kawałek przed Żyliną wpadamy na dwupasmówkę i jedziemy tak już aż do miejsca docelowego w Cro.
edit: ten link powinien być:
https://goo.gl/maps/ZyKpxVbp84s
Ostatnio edytowano 15.03.2017 15:18 przez Bulbazaur, łącznie edytowano 1 raz
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 15.03.2017 14:34

Bulbazaur napisał(a):Czytając ten wątek wynika, że Czechy-Austria to obecnie już nie najlepszy pomysł?
Jeśli chodzi o Węgry to były tu jakieś sugestie, żeby jechać drogą 81.
A co sądzicie o takiej trasie winietkowej, kawałek przed Żyliną wpadamy na dwupasmówkę i jedziemy tak już aż do miejsca docelowego w Cro.
https://goo.gl/maps/53rxrc7n4bP2


Mam małe pytanko. Jak wygląda droga od Gyor do Szekesfehervar (droga 81)?

Pozdrowienia.;)
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 15.03.2017 15:50

Bulbazaur napisał(a):Czytając ten wątek wynika, że Czechy-Austria to obecnie już nie najlepszy pomysł?
Jeśli chodzi o Węgry to były tu jakieś sugestie, żeby jechać drogą 81.
A co sądzicie o takiej trasie winietkowej, kawałek przed Żyliną wpadamy na dwupasmówkę i jedziemy tak już aż do miejsca docelowego w Cro.
edit: ten link powinien być:
https://goo.gl/maps/ZyKpxVbp84s

Jechałem drogą 81 w nocy i nie było żadnych problemów.
Droga 81 jest jakąś alternatywą do tego co TY pokazałeś.
Jeżeli chodzi o ilość kilometrów to na pewno bliżej jest 81.
Lepiej się nią jedzie niż jakby ktoś jechał 82.
Maciek69
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 19.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek69 » 15.03.2017 16:20

Mam pytanie od której strony / od strony Austrii czy Węgier / są mniejsze korki na bramkach Lucko . Planuję jechać w lipcu w sobotę .
Mr hepik
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mr hepik » 15.03.2017 16:39

Bramki w Lucko ,to bramki w Lucko,nawet jakbyś od strony Tokio leciał ;)
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 15.03.2017 17:11

Maciek69 napisał(a):Mam pytanie od której strony / od strony Austrii czy Węgier / są mniejsze korki na bramkach Lucko . Planuję jechać w lipcu w sobotę .


Ja od trzech lat jestem w lipcu w sobotę z rana w Lucko jadąc na południe i same bramki to nie jakas wielka tragedia, maks. pół godziny stałem, ale później od bramek pod Zadar kolejne pół dnia w korkach :). Cały interior jedzie się pokąpać w sobotę i autostrada po prostu się zapycha.
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 15.03.2017 19:01

Miałeś szczęście. Ja byłem w Cro 12 razy. Uwierz, że jak źle trafisz, to postoisz.
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 15.03.2017 19:39

Adam,K napisał(a):Miałeś szczęście. Ja byłem w Cro 12 razy. Uwierz, że jak źle trafisz, to postoisz.


Rozumiem, że masz na myśli Lučko?
Ja będę w Lučko w sobotę około 9 rano i o ile można ten węzeł objechać... to nie uśmiecha mi się się objeżdżać całego odcinka autostrady aż do wysokości Zagrzebia - zwłaszcza że szmat drogi na Pelješac przede mną.
Czytając, te katastroficzne wizje sobotniej jazdy, człowiek zaczyna mieć stres zamiast radości :D :hut:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 15.03.2017 20:09

Ale tu nie trzeba się stresować tylko inaczej planować. Nie od dziś wiadomo, że soboty w wysokim sezonie charakteryzują się wysokim natężeniem ruchu co przekłada się na możliwe bramkowe "zatwardzenia". Pewnym ułatwieniem jest korzystanie z płacenia kartą ale najlepiej korzystać z doświadczeń min. forumowiczów i planować trasę w inne dni niż sobota.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 15.03.2017 20:20

String napisał(a):Ja będę w Lučko w sobotę około 9 rano


W zeszłym roku też byłem w Lucko w sobotę o 9 rano i też jechałem na Peljesac - pod Zadarem byliśmy o 15 a do celu na około 19 dojechaliśmy :)
W tym roku po prostu biorę więcej Coli i herbaty w termos, bo jedziemy na jeden strzał z Wrocławia, a w tych korkach szybciej senny się robię :)
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 15.03.2017 20:35

Crocodyl napisał(a):Ale tu nie trzeba się stresować tylko inaczej planować. Nie od dziś wiadomo, że soboty w wysokim sezonie charakteryzują się wysokim natężeniem ruchu co przekłada się na możliwe bramkowe "zatwardzenia". Pewnym ułatwieniem jest korzystanie z płacenia kartą ale najlepiej korzystać z doświadczeń min. forumowiczów i planować trasę w inne dni niż sobota.


Z tym stresowaniem to taki żart :)
Co do rezerwacji w inny dzień niż sobota - niestety nie dało się. Poprzednie 2 razy w Cro, sytuacja była inna ;)

AdamBeata napisał(a):W zeszłym roku też byłem w Lucko w sobotę o 9 rano i też jechałem na Peljesac - pod Zadarem byliśmy o 15 a do celu na około 19 dojechaliśmy :)
W tym roku po prostu biorę więcej Coli i herbaty w termos, bo jedziemy na jeden strzał z Wrocławia, a w tych korkach szybciej senny się robię :)


Skopiuję pomysł z Colą :)
19sta przy sobotnich zatwardzeniach - wydaje się być dobrą godziną :)
Jeszcze zdążę zrobić grilla :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.03.2017 20:54

AdamBeata napisał(a):
String napisał(a):Ja będę w Lučko w sobotę około 9 rano


W zeszłym roku też byłem w Lucko w sobotę o 9 rano i też jechałem na Peljesac - pod Zadarem byliśmy o 15 a do celu na około 19 dojechaliśmy :)
W tym roku po prostu biorę więcej Coli i herbaty w termos, bo jedziemy na jeden strzał z Wrocławia, a w tych korkach szybciej senny się robię :)

6 godzin z Lučko do Zadaru :?: 8O 8O 8O
To ja jednak wolę jechać D1 :oczko_usmiech: :mrgreen: Fakt że nigdy nie jeżdżę w pełnym sezonie, ale droga z Karlovaca do Splitu zajmuje mi jakieś 4,5 - 5 godzin
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 15.03.2017 21:16

dids76 napisał(a):6 godzin z Lučko do Zadaru :?: 8O 8O 8O


Za pierwszym razem już taką wku... miałem na tym odcinku, że miałem ochotę po prostu zjechać na pobocze i poczekać do nocy, za drugim razem tylko senny byłem, a w tym roku to już nic mnie nie ruszy:)
Przy powrocie w poniedziałek ten sam odcinek około 3h zajmuje.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 15.03.2017 22:13

String napisał(a):
Z tym stresowaniem to taki żart :)
Co do rezerwacji w inny dzień niż sobota - niestety nie dało się. Poprzednie 2 razy w Cro, sytuacja była inna ;)

Negocjuj z właścicielami, ja dwa lata temu też jechałem z piątku na sobotę w okolice Orebicia i tak to zaplanowałem że na kwaterce byłem koło 9 rano (jeszcze Konzuma zaliczyłem z rana aby nie być za wcześnie). Na granicy byłem jakoś koło północy ?? nie było nigdzie żadnych korków a i cały dzien do przodu będziesz. Umów się z właścicielami że nawet jak będą mieć jeszcze gości to tylko fure zostawisz może torby z żarciem wyjmiesz lub coś z grubsza i dawaj na plażę wyspać się :).
Ja tak w tym roku robię, nawet jak kwaterka będzie obłożona, browar w łapę i na plażę :).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 147
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone