Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 24.02.2017 15:01

yzedef napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):Zaproponowałem więc Escobarowi swoją wersję. Ty i wielbiciel macie prawo do swojej. Escobar pojedzie zaś tak, jak jemu pasuje.

Od razu prawo... nie bierz mych komentarzy zbyt emocjonalnie bo to niepotrzebne :), ja w tym roku np. chyba wybiorę Węgry z racji poszukiwania odmiany i urozmaicenia... szkoda mi tylko tych browarów z Breclava ale coś wykombinuje na Słowacji :), no chyba ten argument jest mocny ?:)


Spoko :D . To prawo to tak wiesz... Że każdy może przedstawić swoją wersję bo to forum itp. :wink:
Emocjonalnie, przyznaję, że może trochę zbyt, zareagowałem na post "wielbiciela". Ale trudno, już poszło ... :oops:

yzedef napisał(a):ja w tym roku np. chyba wybiorę Węgry z racji poszukiwania odmiany i urozmaicenia... szkoda mi tylko tych browarów z Breclava ale coś wykombinuje na Słowacji :), no chyba ten argument jest mocny ?:)

Browary? No to jest poważny powód do zastanowienia :D :D :D
Jakby była tragedia to pisz. Może odświeżę w tym roku ten "Wasz" Breclav to Ci kupię :wink: :wink:
A trasą przez Węgry ... też jechałem :D . Co prawda bardzo dawno temu (2010 r.) ale jednak. Lubię jeździć drogami, których nie znam. A Węgry bardzo lubię ale nie za trasę (ja zostanę przy Czechach) ale tak w ogóle. Fajny kraj. Dobre jedzenie, dobre wina (piwo jednak "trochę" gorsze ;) ). Minusy: czasami nie idzie się dogadać ...
Ciekawe jakie będą Twoje wrażenia?
Mnie to się marzy wyprawa ale takim czymś jak masz w avatarze :cry: ...

wielbiciel napisał(a):arek_sosnowiec
Coś ty taki nerwowy, reakcję masz jak ADHD-owiec, może te ze względu na miejsce zamies... no dobra. Masz rację.
Powiem ci jedno, od 1999 roku stałem w korkach 3 razy!!! A wyjazdów łącznie było 21. Pierwszy korek zaliczyłem w 1999 w Słowenii a dwa następne w 2015 i 2016, właśnie w maju wracając z Istrii, jeszcze w Chorwacji. Więc nie ma reguły kiedy i gdzie trafisz na "zatwardzenie". Jedno jest pewne że tam gdzie duży ruch bardzo łatwo o zablokowanie drogi, mała stłuczka czy nawet awaria powoduje, że momentalnie stoi droga po horyzont.


Teraz doczytałem w Twoim podpisie. Śląsk ... :twisted: Nic dziwnego, że instynktownie taka reakcja ... :D
Ja stałem w korku raz. W Słowenii. Zachciało mi się spróbować autostrady :evil: . Ale dzięki temu, że był zjazd poznałem trasę przez Ormoż :D ). Tak jak piszesz. Powodów na korki jest dużo (nie wiem skąd na tym Śląsku jesteś, ale kto jak kto. Ten kto jeździ Roździeńskiego ten korki zna... Dla tych co nie znają okolic główna trasa Sosnowiec - Katowice). Zawsze coś się może zdarzyć. Na to już nic nie poradzisz. Całe szczęście, za granicą jest trochę inaczej jak u nas. U nas gdy coś się dzieję, stoją pasy w obu kierunkach 8O .
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 24.02.2017 16:32

Korki na Roździeńskiego to nic nam zeszłego roku zamknęli SV rock i puścili ruch przez góry. Tak mnie to zdenerwowało. Że tego roku istria chociaż nie za bardzo chciałem tam jechać.
A co do trasy przez Breclav to ma jeszcze jeden plus. Szczególnie w drodze powrotnej. Przez ostatnie 3 lata w okolicy Brna prowadzone są remonty. Czy są nadal.. nie wiem zobaczę w maju jak będę pierwszy raz w tym roku tam jechać. I wybierając drogę przez Breclav mamy a. Możliwość ominięcia tego korku jaki powstaje i wjechaniu na autostradę za Vyskovem. A nawet teraz jest tam na google na czerwono. A jak ktoś nie chce zjechać w prawo i objechać lokalnymi to zazwyczaj od strony Breclav korek jest mniejszy niż od mikulova. Bo że tam będzie większy bądź mniejszy to jest raczej pewne;(
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.02.2017 16:59

arek_sosnowiec napisał(a):Teraz doczytałem w Twoim podpisie. Śląsk ... :twisted: Nic dziwnego, że instynktownie taka reakcja ... :D
Ja stałem w korku raz. W Słowenii. Zachciało mi się spróbować autostrady :evil: . Ale dzięki temu, że był zjazd poznałem trasę przez Ormoż :D ). Tak jak piszesz. Powodów na korki jest dużo (nie wiem skąd na tym Śląsku jesteś, ale kto jak kto. Ten kto jeździ Roździeńskiego ten korki zna... Dla tych co nie znają okolic główna trasa Sosnowiec - Katowice)


Kurczę, a ja wszystkim proponuję żeby na wakacje S86 jechali, a to przecież Roździeńskiego jest.... :lol:

arek_sosnowiec napisał(a):Zawsze coś się może zdarzyć. Na to już nic nie poradzisz. Całe szczęście, za granicą jest trochę inaczej jak u nas. U nas gdy coś się dzieję, stoją pasy w obu kierunkach 8O .

Najważniejsze, że ciśnienie zeszło, weekend przed nami trzeba wakacyjne trasy planować. :papa:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 03.03.2017 21:08

Chciałbym tak jeszcze dopytać w temacie Węgier, jak tam jest z opłatami? Da się tam bez problemu przejechać bez opłat?
gartur
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gartur » 03.03.2017 21:18

Można, ja np. jeździłem tak
https://goo.gl/maps/ahtJfZQiCBT2
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 03.03.2017 21:20

adrianek90 napisał(a):Chciałbym tak jeszcze dopytać w temacie Węgier, jak tam jest z opłatami? Da się tam bez problemu przejechać bez opłat?


W sensie że autostradą za darmo czy "gorszymi" bo z pierwszym może być trudniej a z 2 można nawet polnymi drogami jechać jak ktoś ma ochotę i chce kilka zł oszczędzić.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13435
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.03.2017 21:47

adrianek90 napisał(a):Chciałbym tak jeszcze dopytać w temacie Węgier, jak tam jest z opłatami? Da się tam bez problemu przejechać bez opłat?

Miesięczna winieta to niecałe 70 zł, 10-dniowa ponad 40 zł. Można przejechać bez opłat i wcale nie trzeba jechać polnymi drogami. :)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 04.03.2017 08:10

Z tymi polnymi to przenośnia. Tylko w obecnych czasach szybciej mapa Googla poda czy droga jest płatna czy nie niż napisanie tutaj postu. Można też zaznaczyć wlot i wylot z Węgier gdzie chce się wjechać i wyjechać i wybrać drogi bezpłatne. I samemu stwierdzić czy chce się jechać taka trasa i ewentualnie poszukać informacji o samej trasie.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 04.03.2017 11:27

paulr napisał(a):Z tymi polnymi to przenośnia. Tylko w obecnych czasach szybciej mapa Googla poda czy droga jest płatna czy nie niż napisanie tutaj postu. Można też zaznaczyć wlot i wylot z Węgier gdzie chce się wjechać i wyjechać i wybrać drogi bezpłatne. I samemu stwierdzić czy chce się jechać taka trasa i ewentualnie poszukać informacji o samej trasie.

Nie do końca masz rację, na dzień dzisiejszy google podaje S86 na odcinku Csorna-Szombathely jako bezpłatną a tak nie jest. Bezpłatny jest jej stary przebieg czyli 86przez wioski.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 04.03.2017 12:12

Czyli z Węgrami jest bałagan.. i nie tylko google ma problemy. Bo jak myślę chodziło o drogę m86. A nawet tutaj podają że jest bezpłatna https://www.tolltickets.com/country/hun ... nette.aspx mimo iż węgierski operator jednak podaje że jest płatna. Co nie zmienia faktu że znalezienie mapy płatnych na Węgrzech na ich oficjalnej stronie jeszcze szybsze niż ustawienie mapy w google. ;) A tam bardzo ładnie widać co płatne a co nie
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 04.03.2017 16:47

walp napisał(a):
adrianek90 napisał(a):Chciałbym tak jeszcze dopytać w temacie Węgier, jak tam jest z opłatami? Da się tam bez problemu przejechać bez opłat?

Miesięczna winieta to niecałe 70 zł, 10-dniowa ponad 40 zł. Można przejechać bez opłat i wcale nie trzeba jechać polnymi drogami. :)

Jeżeli jest to prawdą, że można kupić miesięczną winietę za niecałe 70 zł to podam ci moje dane i mi kup! Przy dzisiejszym kursie nie ma szans i to bez przelewu bankowego, który i tak dolicza swój jeszcze większy kurs.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 04.03.2017 20:06

tolek1 napisał(a):
walp napisał(a):
adrianek90 napisał(a):Chciałbym tak jeszcze dopytać w temacie Węgier, jak tam jest z opłatami? Da się tam bez problemu przejechać bez opłat?

Miesięczna winieta to niecałe 70 zł, 10-dniowa ponad 40 zł. Można przejechać bez opłat i wcale nie trzeba jechać polnymi drogami. :)

Jeżeli jest to prawdą, że można kupić miesięczną winietę za niecałe 70 zł to podam ci moje dane i mi kup! Przy dzisiejszym kursie nie ma szans i to bez przelewu bankowego, który i tak dolicza swój jeszcze większy kurs.


Z ciekawości sprawdziłem... 75zł z groszami... faktycznie różnica jak nie wiem przy kilku tysiącach wydanych na wakacje licytacja o 5 złotych:)
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 04.03.2017 20:11

Też sprawdzałem i potwierdzam.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 04.03.2017 21:01

A zaproponujcie sensowny dojazd z Wrocławia do Budapesztu jako punktu tranzytowo-noclegowego na weekend w lipcu. Planuję A4 potem A1 do granicy potem standard Ostrawa Ołomuniec Brno i przez Słowację na Węgry. Autostradami winiety bodajże ok 150 zeta Za CZ Słowacka i Węgierska 10dniowe.Ale nigdy nie dojechałem przy wyjeżdzie do Cro poza Mikulov , a Węgry tylko autobusem z Bieszczad do Miszkolca w zeszłym roku
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 04.03.2017 21:15

piotrekbeti napisał(a):A zaproponujcie sensowny dojazd z Wrocławia do Budapesztu jako punktu tranzytowo-noclegowego na weekend w lipcu. Planuję A4 potem A1 do granicy potem standard Ostrawa Ołomuniec Brno i przez Słowację na Węgry. Autostradami winiety bodajże ok 150 zeta Za CZ Słowacka i Węgierska 10dniowe.Ale nigdy nie dojechałem przy wyjeżdzie do Cro poza Mikulov , a Węgry tylko autobusem z Bieszczad do Miszkolca w zeszłym roku


Ja jechałem z Poznania tradycyjnie, przez Wrocław, Boboszów, Brno, Bratysławę i dalej na Budapeszt...ale to z dwa lata temu było :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 144
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone