Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 14.02.2017 14:13

Samo Lucko zamierzam objechać w ten sposób: https://goo.gl/SMqmwQ , ale troskę mą wzbudzają Wasze relację dotyczące "zatwardzenia" (btw ładne określenie ;) ) przed Zadarem. Liczyłem że wyjeżdżając z Wiednia przed świtem, na Pelješac dojadę najpóźniej na 17tą... a tu zaczynam mieć obawy czy uda się przed późnym wieczorem.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 14.02.2017 15:00

Jade m.in. za Tobą mapex2608, rydwan odpalam z KrK w piątek w godzinach nocnych (ze względu na synka/3 lata)i kieruje się Chyżne, by na rano, około godziny 09.00 (może wcześniej) być w okolicy Parku Narodowego Jezior Plitwickich, troche relaksu (hotel w okolicy z basenem) i łażenia po Parku, może pojedziemy zobaczyć miśki w Kuterevo, i w sobotę wczesnym świtem o poranku (czyli jak znam moją piękniejszą połowę 10-12) dalej na Trogir-Kastel Stari nie wykluczam że przez Bihać. Jedyne co mnie nurtuje to czy Węgry przejechać bez czy winietowo...ale to się zobaczy. No i cały czas myślę o kupnie tego "dżinksa" ENC na Chorwację. A i jeszcze pytanko na stacjach benzynowych w Chorwacji bankomatów NIE ma?
szerokości i pozdro
mapex2608
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 30.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mapex2608 » 14.02.2017 15:24

#Fly, Moja dobra hotelowa liczy się od godziny 14, Wg różnych nawigacji czekam mnie droga ok 14 godzin. Prawdopodobnie wyjadę z domu w sobotę wieczorem i pojadę w nocy. Zawsze lubiłem na wczasy jeździć nocą, wiadomo, mały ruch a i spiekota mniejsza. To były przeważnie wczasy w Polsce, bo np jak byliśmy w Bułgarii wybralismy samolot. Jestem dobrej myśli, z pewnością zamrugam światłami jak zobaczę kogoś z naklejką Cro.pl .
Na jeden wyjazd to tego ENC nie będę kupował, natomiast mam zamiar płacić za przejazd autostradami w Chorwacji kartą. Oczywiście trochę gotówki przy sobie muszę mieć.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 14.02.2017 16:13

Moja od 13, ale nie chce utknąć w Lucko, rankiem gdzieś po drodze śniadanie, na miejscu do popołudnia polatamy po parku, obiad w hotelu i potem albo małego na basen albo misie w Kuterevie.
Acha i jeszcze pytanie odnośnie 86-tki, jak wygląda sytuacja z MOP-ami po drodze żeby oddychnąć malborkiem,dobrze jak by były przyzwoite WC-żona pyta?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 14.02.2017 23:53

Tak czytam jak chwalicie tą opcję przez Węgry, że chyba się w tym roku skuszę dla samej odmiany i urozmaicenia. Martwi mnie tylko odcinek w PL od Bielska-Białej do Zyliny (i to bardziej w drodze powrotnej bo jednak przez Czechy do Siewierzy to jedzie się expresem autostradką). Jeszcze zastanawia mnie jak (w którym miejscu) wjeżdżacie na autostradę w Cro kiedy skracacie sobie drogą przez Słowenię ?. Bo chyba jednak nie warto na Węgrzech objeżdać ten niewielki cypelek Słoweński autostradą ?.
Od biedy dla urozmaicenia można pojechać jeszcze przez Czechy autostradami kierując się na Breclav potem na Bratysławę i na Węgry dalej drogą 86, będzie troszkę drożej niż Austria-Czechy o koszt 14 euro winiety Słowackiej ale też będzie odmiana i brak objazdu przez Ptuj itp.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 15.02.2017 00:20

yzedef napisał(a):...Martwi mnie tylko odcinek w PL od Bielska-Białej do Zyliny (i to bardziej w drodze powrotnej bo jednak przez Czechy do Siewierzy to jedzie się expresem autostradką). Jeszcze zastanawia mnie jak (w którym miejscu) wjeżdżacie na autostradę w Cro kiedy skracacie sobie drogą przez Słowenię ?. Bo chyba jednak nie warto na Węgrzech objeżdać ten niewielki cypelek Słoweński autostradą ?.

A dlaczego Cię martwi jazda drogą ekspresową z B-B do Węgierskiej Górki? Przecież tym odcinkiem śmiga sie szybko i bezproblemowo.
Potem jest kawałek przez obszar zabudowany ale potem znowu droga ekspresowa do Zwardonia. Na wiosnę Słowacy oddają autostradę ze Zwardonia do Svrčinovca. Stąd masz niecałe 40 km do Żyliny całkiem dobrą drogą, a potem już słowacka autostrada.

Jadąc przez cypel Słowenii (oczywiście z objazdem autostrady - co jest banalnie proste i wielokrotnie na forum opisywane) na autostradę chorwacką wjeżdża się TUTAJ.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 15.02.2017 01:19

romuald22 napisał(a):
yzedef napisał(a):...Martwi mnie tylko odcinek w PL od Bielska-Białej do Zyliny (i to bardziej w drodze powrotnej bo jednak przez Czechy do Siewierzy to jedzie się expresem autostradką). Jeszcze zastanawia mnie jak (w którym miejscu) wjeżdżacie na autostradę w Cro kiedy skracacie sobie drogą przez Słowenię ?. Bo chyba jednak nie warto na Węgrzech objeżdać ten niewielki cypelek Słoweński autostradą ?.

A dlaczego Cię martwi jazda drogą ekspresową z B-B do Węgierskiej Górki? Przecież tym odcinkiem śmiga sie szybko i bezproblemowo.
Potem jest kawałek przez obszar zabudowany ale potem znowu droga ekspresowa do Zwardonia. Na wiosnę Słowacy oddają autostradę ze Zwardonia do Svrčinovca. Stąd masz niecałe 40 km do Żyliny całkiem dobrą drogą, a potem już słowacka autostrada.

Jadąc przez cypel Słowenii (oczywiście z objazdem autostrady - co jest banalnie proste i wielokrotnie na forum opisywane) na autostradę chorwacką wjeżdża się TUTAJ.


Dzięki Romuald, zanotowane :). Martwi mnie ten odcinek, bo nie lubię odcinka Siewierz-Czestochowa (a na mapie wygląda on podobnie), a dokładniej fotoradarów... drogę powrotną robię też na raz i do Polski wjeżdżam po całodziennej podroży około 24-1 w nocy tak więc autostradą te 140km/h jedzie się bezstresowo niż lokalnymi wypatrując fotoradarów. No nic kupe czasu jeszcze ale raczej Wiedeń tym roku sobie odpuszczę.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 15.02.2017 21:46

Dzięki Romuald, zanotowane :). Martwi mnie ten odcinek, bo nie lubię odcinka Siewierz-Czestochowa (a na mapie wygląda on podobnie), a dokładniej fotoradarów... drogę powrotną robię też na raz i do Polski wjeżdżam po całodziennej podroży około 24-1 w nocy tak więc autostradą te 140km/h jedzie się bezstresowo niż lokalnymi wypatrując fotoradarów. No nic kupe czasu jeszcze ale raczej Wiedeń tym roku sobie odpuszczę.

Masz rację ze cie martwi gdyż mają w Częstochowie remontować DK1, dalszy ciąg remontu drogi przez miasto. Sorry ale nie pamiętam na jakim odcinku wydaje mi się że dot. części wyjazdowej na południe.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 15.02.2017 23:14

wielbiciel napisał(a):
Dzięki Romuald, zanotowane :). Martwi mnie ten odcinek, bo nie lubię odcinka Siewierz-Czestochowa (a na mapie wygląda on podobnie), a dokładniej fotoradarów... drogę powrotną robię też na raz i do Polski wjeżdżam po całodziennej podroży około 24-1 w nocy tak więc autostradą te 140km/h jedzie się bezstresowo niż lokalnymi wypatrując fotoradarów. No nic kupe czasu jeszcze ale raczej Wiedeń tym roku sobie odpuszczę.

Masz rację ze cie martwi gdyż mają w Częstochowie remontować DK1, dalszy ciąg remontu drogi przez miasto. Sorry ale nie pamiętam na jakim odcinku wydaje mi się że dot. części wyjazdowej na południe.


Bywam w Częstochowie w sprawach zawodowych parę razy w miesiącu. Póki co nic się tam nie dzieje (ostatnio byłem dwa tygodnie temu) ale Częstochowa ogólnie jest kiepskim miejscem jeśli chodzi o przejazd. Bardzo nie lubię tam jeździć. Ostatnio wyjazd z Częstochowy zajął mi 1,5h.
Jak coś się tam pojawi niedobrego w okresie wakacyjnym to oczywiście będę informował.
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 16.02.2017 08:08

Przed Częstochową od strony północnej na 1 remontują wiadukt kolejowy i wpinają się z obwodnicą. Korek jest zawsze i zaczyna się przed południem, ile się stoi to nie wiem bo zawsze wybieram tak zwaną starą trasę przez Kłomnice jak jadę do Cz-wa w ciągu dnia, nocą i rano atakuję normalnie 1
Kiedy się to skończy to nie wiem ale do lipca to nie sądzę.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 18.02.2017 21:12

A że tak jeszcze zapytam. Gdzie tankujecie po drodze? Lepiej w Chorwacji czy Węgrzech?
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 18.02.2017 22:22

Zależy co. LPG na Węgrzech jest bardzo drogie.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 18.02.2017 23:40

adrianek90 napisał(a):A że tak jeszcze zapytam. Gdzie tankujecie po drodze? Lepiej w Chorwacji czy Węgrzech?


PB:http://www.e-petrol.pl/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa/pb95
ON:http://www.e-petrol.pl/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa/on

Posortuj po cenie PLN za litr i sprawdź sobie dzień przed wyjazdem.
Na stacjach przy autostradzie z reguły ciut drożej.
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 19.02.2017 07:34

Mosqito napisał(a):
adrianek90 napisał(a):A że tak jeszcze zapytam. Gdzie tankujecie po drodze? Lepiej w Chorwacji czy Węgrzech?


PB:http://www.e-petrol.pl/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa/pb95
ON:http://www.e-petrol.pl/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa/on

Posortuj po cenie PLN za litr i sprawdź sobie dzień przed wyjazdem.
Na stacjach przy autostradzie z reguły ciut drożej.

Super przyda się.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 19.02.2017 09:33

Mosqito napisał(a):
adrianek90 napisał(a):A że tak jeszcze zapytam. Gdzie tankujecie po drodze? Lepiej w Chorwacji czy Węgrzech?


Posortuj po cenie PLN za litr i sprawdź sobie dzień przed wyjazdem.
Na stacjach przy autostradzie z reguły ciut drożej.


Super, dzięki.
No ja jadę na ON. Spokojnie do samej Chorwację zajadę i tam gdzieś np. w Cakovec przed wjazdem na autostradę dotankuję.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 142
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone