Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 08.01.2017 19:31

Od dłuższego czasa jest uruchomina piękna obwodnica Bardejowa :) trzeba tylko baardzo uważać na jej koniec jadąc od strony Polskiej lub początek jadąc od strony Preszowa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.01.2017 22:03

bluesman napisał(a):Od dłuższego czasa jest uruchomina piękna obwodnica Bardejowa :) trzeba tylko baardzo uważać na jej koniec jadąc od strony Polskiej lub początek jadąc od strony Preszowa.


Brakuje kluczowej informacji - dlaczego?
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 20.01.2017 13:29

Witam wszystkich.
Wybieram się w na koniec czerwca pierwszy raz do Chorwacji i zastanawiam się jaką trasą pojechać.
Na 90% jestem zdecydowany jechać przez Słowację i Węgry.
Wyjazd w niedziele z Krakowa. Jazda na dwa razy. W niedziele dojazd do granicy/za granice HU-HR, nocleg i w poniedziałek jazda do Podacy.

Pytanie brzmi, która trasa na odcinku właśnie Słowacja - Węgry - Chorwacja, jest optymalna pod względem wygoda/czas?
Winiety Słowacja, Węgry mam wliczone w budżet.

nr 1 - Kraków - Chyżne - Rużomberk - Zwoleń - Sahy - Budapeszt - Letenye

nr 2 - Kraków - Zwardoń - Trenczyn - Bratysława - Janossomorja - Csorna - Szombathely - i dalej drogą 86

nr 3 - jakaś inna - jaka?

Do wersji trasy nr 2 mam pytanie: jak najlepiej wjechać do Chorwacji? Mapy google pokazują mi przez Słowenie - H7 i A5, ale tam chyba trzeba winiety, co wolałbym uniknąć. Zwłaszcza na tak długim odcinku tej trasy :).
Odbić z 86 w Kerkabarabás na Lenti i dalej do M70 i Letenye?
rochu69
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rochu69 » 20.01.2017 13:50

Odbić i na Letenye, jeżdziłem tak kilka razy i spoko .
bmxmen
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 10.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bmxmen » 20.01.2017 14:18

A ile średnio zajmowało Ci pokonanie całej trasy?
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 20.01.2017 14:28

coglin napisał(a):Witam wszystkich.
Wybieram się w na koniec czerwca pierwszy raz do Chorwacji i zastanawiam się jaką trasą pojechać.
Na 90% jestem zdecydowany jechać przez Słowację i Węgry.
Wyjazd w niedziele z Krakowa. Jazda na dwa razy. W niedziele dojazd do granicy/za granice HU-HR, nocleg i w poniedziałek jazda do Podacy.

Pytanie brzmi, która trasa na odcinku właśnie Słowacja - Węgry - Chorwacja, jest optymalna pod względem wygoda/czas?
Winiety Słowacja, Węgry mam wliczone w budżet.

nr 1 - Kraków - Chyżne - Rużomberk - Zwoleń - Sahy - Budapeszt - Letenye

nr 2 - Kraków - Zwardoń - Trenczyn - Bratysława - Janossomorja - Csorna - Szombathely - i dalej drogą 86

nr 3 - jakaś inna - jaka?

Do wersji trasy nr 2 mam pytanie: jak najlepiej wjechać do Chorwacji? Mapy google pokazują mi przez Słowenie - H7 i A5, ale tam chyba trzeba winiety, co wolałbym uniknąć. Zwłaszcza na tak długim odcinku tej trasy :).
Odbić z 86 w Kerkabarabás na Lenti i dalej do M70 i Letenye?

Możesz też przeanalizować taką propozycje :
Kraków - Zwardoń - Trenczyn - Bratysława-Gyor- dalej M-1 -droga 81 do autostrady E71- i prosto autostradą do Letenye :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 20.01.2017 14:58

Pääkäyttäjä napisał(a):
bluesman napisał(a):Od dłuższego czasa jest uruchomina piękna obwodnica Bardejowa :) trzeba tylko baardzo uważać na jej koniec jadąc od strony Polskiej lub początek jadąc od strony Preszowa.


Brakuje kluczowej informacji - dlaczego?


by na rondzie skręcić we właściwym miejscu :mrgreen:
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 21.01.2017 10:00

A którą trasą lepiej jechać waszym zdaniem: Kraków - Chyżne - Sahy - Budapeszt - Letenye czy Kraków - Zwardoń - Bratysława - Csorna - i dalej drogą 86?

W niedziele jak z natężeniem ruchu na tych trasach?

A w poniedziałek od granicy HU-HR do Podacy duży ruch może być?

Lepiej nocować jeszcze na Węgrzech i rano uderzać na granicę, czy już w Chorwacji i granice mieć z głowy?

Sorry, za tyle pytań, ale jak się jedzie pierwszy raz, to jednak jest ich trochę :)

I jeszcze jedno, powrót mam zaplanowany również na niedziele. Jak z ruchem w stronę Węgier w niedziele? Duży tłok?
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 21.01.2017 12:41

Wygodniej będzie Ci jechać przez Kraków - Chyżne - Sahy - Budapeszt.
Natężenie ruchu w niedzielę będzie znacznie mniejsze niż w inne dni zwłaszcza w sobotę.
Moim zdaniem lepiej nocować na Węgrzech np. w Letenye, ale są różne szkoły.
Jeżeli masz zaplanowany powrót w niedzielę to musisz się liczyć z dużym natężeniem ruchu, problemu częściowo można uniknąć wyjeżdżając wcześnie rano.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 21.01.2017 20:20

Ok. Dzięki za informację.

Czyli jeśli chodzi o powrót lepiej jechać w sobotę?
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 22.01.2017 13:42

coglin napisał(a):Ok. Dzięki za informację.

Czyli jeśli chodzi o powrót lepiej jechać w sobotę?

W każdy inny dzień, tylko nie niedziela.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 22.01.2017 15:26

W niedzielę są korki zarówno do Cro jak i z powrotem? Wyjeżdżam w sobotę pod wieczór. Tak aby w niedzielę przed zachodem słońca przekroczyć granicę w Chorwacji. Wyjazd typowo lajtowy nigdzie się nam nie spieszy. Na przejechanie 930km mamy 24 godziny. Jak coś zobaczymy ciekawego to się zatrzymujemy :) Będzie problem z dojazdem tam? Powrót w środę za dwa tygodnie ale też bez pośpiechu. Nocleg nad Balatonem jak się nam spodoba może zostaniemy dłużej.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 23.01.2017 21:17

śmigacz napisał(a):W niedzielę są korki zarówno do Cro jak i z powrotem? ...

Są z powrotem.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 23.01.2017 22:02

To mnie uspokoiłeś już myślałem że czeka mnie stanie w korkach.
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012
Którędy do CRO w 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 08.02.2017 23:35

Witojcie , którędy wybiercie się w tym roku do CRO w związku z trwającymi remontami .
Remonty w Czechach,trochę w Austrii i jeszcze ta Słowenia .
Ryzykujecie czy może inna droga , ja od kilku lat zawsze Czechy, Austria, Słowenia i zawsze było ok ale w zeszłym roku to był koszmar . Ogólnie ta trasa jest całkiem fajna w większości autostrady ale przez te remonty to trochę marnie .
Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami i planami na 2017.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 137
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone