Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 26.09.2016 14:58

wróciłem i nie miałem czasu wejść na forum, teraz nadrobię:
- ceny paliw (ON): HR - 8,13KUN w okolicach Zadaru do 8,6KUN w okolicach Dubrovnika, w Bośni tankowałem za 1,81BAM. Ostatni raz tankowałem w Chorwacji przed granicą ze Słowenią czyli w Mursko Središće - 8,13KUN za "zwykłego" diesla.
- Smigaczu dobrze napisałeś. Tylko nie wiem po co te nazwy miejscowości :) E65/E71 jest bardzo dobrze oznaczona jedziesz na Zadar/Split.
Ogólnie trasa przebiegła w obie strony bardzo dobrze, otwarte odcinki M86 pozwalają pognać troszkę szybciej. Odcinek Słoweński prawie nie odczuwalny w przejeździe. Faktycznie jak pisze Piotr62 że Cadcy się lubi korkować, w drodze tam byłem ok 5-6 ruch juz był znaczny ale korków brak, wracałem ok godziny 12-13 też bez przeszkód.
Jedyny mankament tej trasy mają Ci którzy nie mogą wgrać do GPS zaplanowane trasy na kompie (np. w Targeo). Ja na swoim niezawodnym Garminie musiałem zmieniać co chwile na unikanie płatnych i autostrad.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.12.2016 23:35

Pomiar odcinkowy w tunelu Klimkovice na D1 już działa - skoro lokalsi zwalniają, to "speed control" nie jest już ściemą :mrgreen:
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 01.01.2017 17:12

Wkrótce wrzucę filmy z całej pokonanej trasy, by łatwiej było Wam porównać i wybrać najlepszą drogę dojazdu do Chorwacji
Mandre PAG - Zadar http://mojatrasa.eu/video/7/
Słowenia i ominięcie płatnej autostrady http://mojatrasa.eu/video/10/
Dojazd do bezpłatnego parkingu w Zadarze http://mojatrasa.eu/video/16/
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3423
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 01.01.2017 20:30

Co chciał kierowca granatowej Renówki pokazany w 9 minucie dojazdu do parkingu w Zadarze ? A propose bezpłatnego parkingu - byłem w lipcu w Zadarze, wcześniej zaplanowałem z mapsgoogle dojazd/adres takiego free. Adres wpisałem w navi. Przyjechałem z Bibinje i ... trafiłem na płatny /ok. 10KN/1h. Dodam, ze namiary znalazłem na tym forum. Przeszukam notatki i podam te moje adresy.
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 01.01.2017 21:38

Ten kierowca z Renówki pytał czy parking jest bezpłatny. A ja sam osobiście chodziłem do Panów na przeciw co ściągają samochody bez opłat z parkingów ( tam za siatką) i pytałem czy ten jest bezpłatny. Samochód stał od godziny 15 do 24 i nie znalazł się za siatką ;)
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3423
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 02.01.2017 09:21

To miałeś dużo szczęścia, że znalazłem to jedno wolne miejsce. Z moich notatek ; "Darmowy parking na ulicy Mazuranica. Potem tylko kawałek do mostu i już brama". Ta wskazówka pochodzi z Forum.
Załączniki:
zadar park nr.2.JPG
Ostatnio edytowano 04.01.2017 21:09 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 02.01.2017 11:07

W sumie przyjechaliśmy wcześnie, bo większość przyjeżdża tan na wieczór i dopiero koło 17 zaczyna robić się tłoczno- nam spacerkiem zajęło niecałe 10 min przejście
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.01.2017 11:31

fireman napisał(a):Słowenia i ominięcie płatnej autostrady http://mojatrasa.eu/video/10/


Widzę że pizzeria "Pri Miči" zaliczona. Przez Ptuj jeżdżę trochę inaczej :oczko_usmiech: :mrgreen:
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 02.01.2017 12:30

Tak dokładnie :), a na powrocie w Węgrzech Csorna :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.01.2017 19:50

Studiuję zagramaniczną prasówkę i właśnie czytam, że austriacka policja zaostrza kary za przekroczenie prędkości w strefach IG-L. Oprócz mandatu za przekroczenie prędkości i kary za zatruwanie środowiska, będą... blokować auto na 24h (szczęka) lub zabierać kluczyki 8O Poza policją, prawo do zablokowania ma mieć też m.in. ASFINAG 8O
Ostatnio edytowano 04.01.2017 20:22 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 04.01.2017 20:13

to kolejny powód by jechać przez Węgry.
Powoli dymelat sam zaczyna się rozwiązywać - Austria - Słowenia
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.01.2017 20:27

No, jak się na to patrzy - to przejazd przez Austrię jest najbardziej frustrujący. Gdzieś jeszcze widziałem, że strefy IG-L mają rozszerzać. Z drugiej zaś strony... mandat z Austrii utwierdza w przekonaniu, że lepiej jeździć przepisowo :mrgreen:
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 04.01.2017 20:39

ja na Słowacji to 30 - 40 jak bozia karze
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 04.01.2017 21:51

Pääkäyttäjä napisał(a):... mandat z Austrii utwierdza w przekonaniu, że lepiej jeździć przepisowo :mrgreen:

To jest jedyny skuteczny sposób na trasę przez Austrię, da się to robić i to nawet nie boli. A bardzo pomaga dobra navi z aktualna bazą fotoradarów.
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 04.01.2017 22:48

My jak jechaliśmy to na spokojnie, bez pośpiechu, w większości i tak się sunie autostradą a ograniczenia po trasie do Chorwacji - nie ma ich aż tak dużo i nie są do 40 lub 30 jak w Polsce
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 136
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone