Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2016 23:55

Jedź, jak ci pasuje :wink: Ja nadal uważam, że przez Austrię jest szybciej i wygodniej.

Poza tym przez Węgry nie pojadę, bo w nocy poza autostradami nie lubię jeździć, nie cierpię, jak mnie oświetlają światła z naprzeciwka :!:
A w dzień nie lubię wlec się za ciężarówkami i osobówkami-zawalidrogami :!:

Masz swoja trasę i tego się trzymaj
Ja mam swoją

Idealnej trasy nie ma.
Jak są korki, zawsze trzeba improwizować i jechać tak, żeby w nich nie stać 8)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 31.08.2016 10:56

Belvoir napisał(a):Jedź, jak ci pasuje :wink: Ja nadal uważam, że przez Austrię jest szybciej i wygodniej.

Poza tym przez Węgry nie pojadę, bo w nocy poza autostradami nie lubię jeździć, nie cierpię, jak mnie oświetlają światła z naprzeciwka :!:
A w dzień nie lubię wlec się za ciężarówkami i osobówkami-zawalidrogami :!:

Masz swoja trasę i tego się trzymaj
Ja mam swoją

Idealnej trasy nie ma.
Jak są korki, zawsze trzeba improwizować i jechać tak, żeby w nich nie stać 8)

Też miałem obawy przed nocną jazdą 86 ale nie jest to żaden problem tym bardziej ze tych z naprzeciwka kilku było, spróbuj coś innego, wtedy będziesz miał rzeczywiste porównanie.
Austria też ma swoje dobre strony (tez nią jeżdżę) lecz zawsze staram się dostosować do sytuacji jaka jest po drodze np.remontów, przypadków występowania utrudnień itp.
Dlatego lata ubiegłe jeździłem do przez Cz-A-MLP (nocą) a wracałem H-A-Cz (dzień).
Jeszcze jedno, ci co jadą przez Cz(Mikulov)-A-MLP-Macelj w tym roku mają najwięcej problemów z płynna podróżą (ilość korków).
raulpwnz
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) raulpwnz » 31.08.2016 14:17

Cześć, ja wyjeżdżam w sobotę (3.09) wieczorem, zamierzałem kierować się na Cieszyn->Brno->Wiedeń-> Graz -> Objazd Słowenii.

Uważacie, że skoro już będzie to wrzesień, to korków będzie znacząco mniej czy może jednak rozważyć drogę przez Słowację i Węgry?

Do tej pory zawsze jeździłem właśnie przez Czechy i Austrię
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2016 15:05

raulpwnz napisał(a):Cześć, ja wyjeżdżam w sobotę (3.09) wieczorem, zamierzałem kierować się na Cieszyn->Brno->Wiedeń-> Graz -> Objazd Słowenii.

Uważacie, że skoro już będzie to wrzesień, to korków będzie znacząco mniej czy może jednak rozważyć drogę przez Słowację i Węgry?

Do tej pory zawsze jeździłem właśnie przez Czechy i Austrię


Niedziela to najlepszy dzień do podróżowania, obojętnie czy są wakacje, czy też ich nie ma 8)

Korki mogą być zawsze, wystarczy drobna kolizja i wszystko stoi.

Ja uważam, że poza letnimi sobotami
wpływ turystów na tworzenie się korków na drogach jest niewielki.
Korki są głównie tam, gdzie jest największy ruch lokalny, po prostu mieszka najwięcej ludzi ( Brno i okolice - 0,5 miliona,
Wiedeń i okolice - 2,5 miliona, Zagrzeb i okolice - 1 milion ) :!:
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 02.09.2016 10:05

Belvoir napisał(a):Jak są korki, zawsze trzeba improwizować i jechać tak, żeby w nich nie stać 8)


Tu dodam od siebie tylko tyle: jeśli na autostradzie jest korek to stoisz i czekasz, do zjazdu zwykle daleko. Jeśli na drodze krajowej jest korek i na bank za chwilę będzie odbicie i alternatywna droga.

ale tak jak Belvoir pisał: nie ma idealnej trasy! ile głów tyle opcji
Grzegorz_GRK
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 20.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz_GRK » 03.09.2016 13:50

Witam wszystkich, wyjeżdżamy jutro tj.niedziela 04.09 do Chorwacji. Pytanie w Czechach kierować się na Mikulov - Poysdorf czy raczej na Brzecław - Reintal ?
Słowenię objeżdżać M-L-P na G. Macelj czy na któreś z innych przejść granicznych np Cvetlin lub Hum? Ktoś z wracających może podpowiedzieć?
Jeszcze jedno, wyruszamy z Wa-wy koło 16-17. Pozdrawiam
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 05.09.2016 14:15

3 go września 2016. Rybnik, przez Cieszyn- Pisak. Przez Słowację, Węgry - tylko autostrady. Generalnie jak po maśle. 1330 km w 14 h 10 min.
Nocleg w Jelzabet - vinska cesta, seoski turizam " Crnko I". Gospodin Stefan Crnko. Pełny folklor i wino + zwiedzanie Varazdinu. Godne polecenia.
Korki:
a. 2 x na "Wiślance" 1 - Pawłowice ale objechałem; 2-gi : Skoczów na światłach: strata 25 min. ale jak to w sobotę - ciśli do Wisły.
b. przed Bratysławą; zdarzenie losowe; TIT "urwał" naczepę. Zwolnienie - kroczenie; strata ca 35 min.
Od Bratysławy - zatrzymanie ruchu. Współczuję. ... i jestem tam gdzie nawet jak kisza to ljepa kisza. Jestem w Pisaku.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 06.09.2016 11:29

Jedno szybkie pytanie: gdzie najlepiej tankować wg naszego forumowego kalkulatora trasy i moich obliczeń paliwa zabraknie mi w okolicach Zagrzebia, będę jechał z Węgier a kierunek to Viganj na Peljesaczu. Czy dolać jeszcze na Węgrzech, czy w Lendavie (SLO), czy czekać do samego Zagrzebia i tam?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.09.2016 12:44

Poszukaj na stronie PZM cennika paliw w Europie, ale, z tego co się orientuję, to najtaniej, chyba, w Chorwacji. Rzecz jasna w mieście, bo na trasie zawsze drożej.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.09.2016 19:12

rocker napisał(a):Jedno szybkie pytanie: gdzie najlepiej tankować wg naszego forumowego kalkulatora trasy i moich obliczeń paliwa zabraknie mi w okolicach Zagrzebia, będę jechał z Węgier a kierunek to Viganj na Peljesaczu. Czy dolać jeszcze na Węgrzech, czy w Lendavie (SLO), czy czekać do samego Zagrzebia i tam?


Nie napisze Ci, gdzie tankować ale ..... lepiej tankować (oczywiście moim zdaniem) jak się ma najmniej 1/3 baku paliwa. Wynika to stąd, że nie daj Boże trafi Ci się zwykły ale wyjątkowo długi korek, lub będzie jakieś zdarzenie losowe i zostaniesz zmuszony do zrezygnowania z zaplanowanej trasy co wydłuży trasę czy też nie będzie długo stacji benzynowej :papa:
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2298
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 06.09.2016 19:52

Przy autostradzie paliwo zawsze droższe :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.09.2016 20:34

bluesman napisał(a):
rocker napisał(a):Jedno szybkie pytanie: gdzie najlepiej tankować wg naszego forumowego kalkulatora trasy i moich obliczeń paliwa zabraknie mi w okolicach Zagrzebia, będę jechał z Węgier a kierunek to Viganj na Peljesaczu. Czy dolać jeszcze na Węgrzech, czy w Lendavie (SLO), czy czekać do samego Zagrzebia i tam?


Nie napisze Ci, gdzie tankować ale ..... lepiej tankować (oczywiście moim zdaniem) jak się ma najmniej 1/3 baku paliwa. Wynika to stąd, że nie daj Boże trafi Ci się zwykły ale wyjątkowo długi korek, lub będzie jakieś zdarzenie losowe i zostaniesz zmuszony do zrezygnowania z zaplanowanej trasy co wydłuży trasę czy też nie będzie długo stacji benzynowej :papa:

Powiem szczerze, że nigdy nie rozumiałem układania trasy "do stacji benzynowych". Jeśli chodzi o wspomniane trzy kraje, to różnice nie są wielkie.
Na Węgrzech, przy autostradzie zapłaciłem 369,9 Ft/litr, co wychodzi 5,14 PLN. Natomiast wg tej tabelki: http://www.hak.hr/info/cijene-goriva/ wychodzi,
że w Chorwacji za litr Pb 95 płaci się średnio ok. 5,25 PLN. Podobna cena jest w Słowenii.
Najlepiej zastosować się do rady bluesmana. Sam tak robię. :wink:
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 07.09.2016 09:13

Panowie dzięki za odpowiedzi, ale chyba źle zadałem pytanie. Nie mam zamiaru zapuszczać się w taką trasę i jechać na styk na oparach (pomimo posiadanego assistance nawet :)).
Sprawdzałem ceny paliw na różnych stronach i wychodzi tak (za litr ON):
Wegry - 336 HUF = 4,73zł
Słowenia - 1,07E = 4,64 zł
Chorwacja 8,34 Kun = 4,86 zł
Bośnia 2,1 BAM = 4,51zł
natomiast znajomi parę dni temu tankowali w okolicach Puli i płacili ponad 9KUN także wychodzi 5zł z groszami.
Jednakże z powyższego zestawienia widać poglądowo ceny paliw.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.09.2016 12:01

Dżem dobry :) Bardzo bym prosiła o spojrzenie na tę trasę https://goo.gl/maps/1cYb5qmxgz32 i potwierdzenie, czy jest ona bezpłatna. Na Austrię mam winietę, Słowenię chciałabym przejechać darmowymi drogami.
Załączniki:
trasa.JPG
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 08.09.2016 12:07

Jest OK.
P.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 134
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone