Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 17.08.2016 08:32

ljubimaja napisał(a):Proszę o informację jak wygląda przejazd przez Czechy - na mapach widzę, że jest kilkanaście remontów/prac drogowych - czy powodują one utrudnienia,objazdy?



przez jakie jedziesz przejście graniczne?
Użytkownik usunięty
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.08.2016 08:37

ljubimaja napisał(a):Proszę o informację jak wygląda przejazd przez Czechy - na mapach widzę, że jest kilkanaście remontów/prac drogowych - czy powodują one utrudnienia,objazdy?



Trzeba sobie włączyć w mapach google opcję
natężenie ruchu
W skrócie sytuacja jest kiepska, ruch jest wielki, bardzo dużo odcinków autostrad jest ze zwężeniami, często są korki spowodowane kolizjami.
Ale obserwując na bieżąco natężenie ruchu da się w większości przypadków korki ominąć. Sytuacja jest dynamiczna.
Najgorzej jest w dni robocze po południu, szczególnie w piątki. W soboty przed południem też nie jest dobrze.
Z drugiej strony nie należy wpadać w rozpacz i wymyślać w Czechach jakieś trasy przez wioski oraz miasta omijające autostrady.
Nic to nie da, bo zwykłymi drogami w Czechach jedzie się jeszcze gorzej niż remontowanymi autostradami. Kierowcy o wiele bardziej niż w Polsce przestrzegają ograniczeń prędkości, teren jest w większości zabudowany, w skrócie mówiąc nie poszaleje się,a można zapłacić spory mandat. Ponadto zwykłe drogi są również bardzo intensywnie remontowane :!:

Jak ktoś jedzie w nocy lub w niedzielę nie musi się sytuacją drogową przejmować, ruch jest wtedy niewielki.
Choć zawsze jakiś wypadek na trasie może się zdarzyć.
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 17.08.2016 08:56

Belvoir napisał(a):
ljubimaja napisał(a):Proszę o informację jak wygląda przejazd przez Czechy - na mapach widzę, że jest kilkanaście remontów/prac drogowych - czy powodują one utrudnienia,objazdy?



Trzeba sobie włączyć w mapach google opcję
natężenie ruchu
W skrócie sytuacja jest kiepska, ruch jest wielki, bardzo dużo odcinków autostrad jest ze zwężeniami, często są korki spowodowane kolizjami.
Ale obserwując na bieżąco natężenie ruchu da się w większości przypadków korki ominąć. Sytuacja jest dynamiczna.
Najgorzej jest w dni robocze po południu, szczególnie w piątki. W soboty przed południem też nie jest dobrze.
Z drugiej strony nie należy wpadać w rozpacz i wymyślać w Czechach jakieś trasy przez wioski oraz miasta omijające autostrady.
Nic to nie da, bo zwykłymi drogami w Czechach jedzie się jeszcze gorzej niż remontowanymi autostradami. Kierowcy o wiele bardziej niż w Polsce przestrzegają ograniczeń prędkości, teren jest w większości zabudowany, w skrócie mówiąc nie poszaleje się,a można zapłacić spory mandat. Ponadto zwykłe drogi są również bardzo intensywnie remontowane :!:

Jak ktoś jedzie w nocy lub w niedzielę nie musi się sytuacją drogową przejmować, ruch jest wtedy niewielki.
Choć zawsze jakiś wypadek na trasie może się zdarzyć.


Ja zawsze jadę na granicę w boboszowie i śmigam krajową drogą na brno i z brna na drasenhofen, jechałem rok temu przez cieszyn a powrotną drogą tak jak napisałem i dla mnie ta droga jest lepsza niż ta pseudo autostrada czeska :) czas przejazdu w googlemaps wychodzi 2.56 a autostrada 2.33 a tą krajówką się dobrze jedzie bo jest mały ruch
kozak71
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak71 » 23.08.2016 10:04

a z brna na drasenhofen mozna bez winiety ? rok temu objezdzalem kawalek brna, ale w tym roku widze zrobili droge " na niebiesko" , nie wiem to juz jest platny odvinek czy nie ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2016 12:42

kozak71 napisał(a):a z brna na drasenhofen mozna bez winiety ? rok temu objezdzalem kawalek brna, ale w tym roku widze zrobili droge " na niebiesko" , nie wiem to juz jest platny odvinek czy nie ?


Ten odcinek jest płatny od Brna do Pohořelic - konkretnie to Rajhrad do Pohořelic (poczatek kawałek za tablicą oznaczającą zjazd do Rajhradu/na Břeclav a koniec to tam, gdzie kończy się dwupasmówka w Pohořelicach).
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 23.08.2016 12:44

kozak71 napisał(a):a z brna na drasenhofen mozna bez winiety ? rok temu objezdzalem kawalek brna, ale w tym roku widze zrobili droge " na niebiesko" , nie wiem to juz jest platny odvinek czy nie ?



Obwodnica autostradowa Brna w tym roku jest bez winiety. Kawałek płatny za Brnem można objechać bez problemu trasą Rajhrad-Pohorelice, co jest w innym wątku dokładnie rozpisane. Ja tak w tym roku jechałem jak od 5 lat i nie ma problemów.
kozak71
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak71 » 23.08.2016 13:40

jak objechać wiem, rok tem tak leciałem, tylko myślałem ze za pohorelicami coś sie zmieniło.

Ok, dzięki za info.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 26.08.2016 09:13

przez czeskie remonty wychodzi na to że lecąc przez Słowację i Węgry dojazd będzie spokojniejszy.
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 26.08.2016 21:43

Jakby ktoś, znudzony węgierskimi autostradami chciał sobie zrobić skrót z Gyor do Szekesvehevar trasą 81 to jest ona na odcinku kilkunastu kilometrów remontowana z ograniczeniami prędkości. Może nie była to wielka tragedia ale jechałem w zeszłą niedzielę i ten skrót wiele a nawet nic mi nie dał.
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 28.08.2016 13:32

Dzięki za info, wg www.utinform.hu remont jest na odcinku od Gyor do miejscowości Kisber, zgadza się? Niedługo będę tam jechać, trzeba pomyśleć nad zmianą drogi 81 na 82...
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 28.08.2016 20:10

Jechałem tydzień temu i za Kisber tez były ograniczenia.Ten skrót to ok 80 km, tragedii nie było ale przez remonty przejazd spowolniony.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 28.08.2016 20:27

MaReEK napisał(a):Dzięki za info, wg http://www.utinform.hu remont jest na odcinku od Gyor do miejscowości Kisber, zgadza się? Niedługo będę tam jechać, trzeba pomyśleć nad zmianą drogi 81 na 82...

Jak nie skończyli do tej pory (jechałem w lipcu) to na 82 jest to samo.
Jaisu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaisu » 29.08.2016 11:08

Witam wszystkich,
w sobotę jedziemy do CRO przez Budapeszt. Pierwszy raz będziemy jechać do Budapesztu (z Warszawy) i szczerze zastanawiam się jaka trasa będzie najbardziej optymalna. Tak naprawdę widzę to na 3 sposoby (https://goo.gl/maps/XWBxHviDVV22):

1. WWA -> OSTRAVA ->BRNO ->BRATYSŁAWA ->BUDAPESZT
Wydaje się to chyba najszybszą trasą

2. WWA -> OSTRAVA -> FRYDEK-MISTEK ->MAKOV -> BYTCA i dalej Bratysława i Budapeszt
W tym wypadku najlepiej jakoś byłoby ominąć płatny odcinek Ostrava - Frydek-Mistek

3. Przez Cieszyn i Żyline

Z góry dzięki za wszystkie porady jak wyglądają te trasy w praktycznym ujęciu i oczywiście jak najlepiej pojechać?

pozdrawiam
Janek
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.08.2016 11:25

Jaisu napisał(a):1. WWA -> OSTRAVA ->BRNO ->BRATYSŁAWA ->BUDAPESZT
Wydaje się to chyba najszybszą trasą

Najszybsza, ale też najdłuższa. Najszybsza, pod warunkiem, że nie wpakujesz się w korek w Bratysławie.
Jaisu napisał(a):3. Przez Cieszyn i Żyline

Ja preferuję trasę przez Żylinę i Cieszyn (krótsza o 100 km). Ostatnio, aby uniknąć korków w Bratysławie, z autostrady M1 zjechałem na Komarno. :arrow: link
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2016 12:21

walp napisał(a):
Jaisu napisał(a):1. WWA -> OSTRAVA ->BRNO ->BRATYSŁAWA ->BUDAPESZT
Wydaje się to chyba najszybszą trasą

Najszybsza, ale też najdłuższa. Najszybsza, pod warunkiem, że nie wpakujesz się w korek w Bratysławie.
Jaisu napisał(a):3. Przez Cieszyn i Żyline

Ja preferuję trasę przez Żylinę i Cieszyn (krótsza o 100 km). Ostatnio, aby uniknąć korków w Bratysławie, z autostrady M1 zjechałem na Komarno. :arrow: link


Ze strachu przed korkami w Bratysławie, których nie ma w 99 przypadkach na 100
jechać przez spore miasto Komarno, miasteczka i wioski :?:
Zamiast jechać wygodnie ze średnią 100 km/h, męczyć się na zwykłych drogach jadąc średnio 50 km/h :!:

Trasa nr 1 wymaga kupna winiety czeskiej.
Można wybrać trasę nr 4 : Warszawa - ekspresówka do Tych - Bielsko - Żywiec - Zwardoń - Cadca - Żylina
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 132
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone