Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.07.2016 06:54

veron73 napisał(a):
te kiero napisał(a):
veron73 napisał(a):
te kiero napisał(a):[... trochę ciasnawo i kiepska jakość w okolicy Udvar...


@te kiero, rozumiem, że pisząc "ciasnawo" masz na myśli kategorię drogi? Czy koreczki? Jeśli koreczki to o jakiej porze jechałeś?

kategoria drogi i stojące kolumny TIRów w okolicy przejścia, korków nie było na tej trasie, jechaliśmy w południe


Ale samo przejście przejezdne spokojnie dla osobówek?


oczywiście, że tak, tylko jadąc pierwszy raz miałem obawy przed wyprzedzeniem tej kolumny, przejście było puste
jacekvi
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekvi » 15.07.2016 20:11

czy mógłbyś dokładnie opisać którędy jedziesz przez Węgry?,wybieram się busem VIVARO i zastanawiam się którą trasą jechać ,zależy mi na czasie przejazdu...
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 16.07.2016 17:58

dids76 napisał(a):Qrcze zaczynam się bać że na B66 ruch sie dzięki mnie zrobi ;) :)
Cieszę się że trasa sie spodobała.
W ubiegłym roku wracając jechałem z Makarskiej do Splitu i wiecej tego nie zrobię.



Nie było źle - jechaliśmy bardzo długo, ale tylko dlatego, że w BiH na wodospad Kravica wpadliśmy :)

A co do Twojej trasy, to jeszcze raz muszę podziękować - za.... pizzerie Pri Mici! :D
Bomba po prostu :)
Dla mnie normalnie idealne miejsce - robią pizzę... bezglutenową! Mogłam jak normalny człowiek wejść do pizzerii i zamówić pizze, a nei jakieś sałatki-sratki, podczas gdy reszta opycha się pizzunią ;) :D Dzień wcześniej tylko mail posłałam, że będę - wchodziłam na stronę popatrzeć od której czynne do której, a mnie się w oczy rzuciło to o brez glutenskej picy po wcześniejszym umówieniu :D
http://www.primici.com/index.html
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.07.2016 18:08

Natko napisał(a):A co do Twojej trasy, to jeszcze raz muszę podziękować - za.... pizzerie Pri Mici! :D
Bomba po prostu :)
Dla mnie normalnie idealne miejsce - robią pizzę... bezglutenową! Mogłam jak normalny człowiek wejść do pizzerii i zamówić pizze, a nei jakieś sałatki-sratki, podczas gdy reszta opycha się pizzunią ;) :D Dzień wcześniej tylko mail posłałam, że będę - wchodziłam na stronę popatrzeć od której czynne do której, a mnie się w oczy rzuciło to o brez glutenskej picy po wcześniejszym umówieniu :D
http://www.primici.com/index.html


No właśnie z powodu "Pri Miči" nie mogę za bardzo modyfikować trasy. Od kilku lat jest to główny nasz punkt po drodze i rodzinka by mi nie wybaczyła gdybyśmy go minęli :oczko_usmiech: :mrgreen:
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 16.07.2016 18:15

Dla nas to od tego roku trasa idealna będzie i też nie dam jej zmienić :twisted: :twisted: :twisted:
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 16.07.2016 21:07

Halo halo gdzie to dokładnie, bo też pokonuję tą trasę za każdym razem do Cro ale nie trafiłem jeszcze, a może temu że zawsze nocą ???
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.07.2016 21:35

Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 16.07.2016 21:38

Oj to coś nie doczytałem, bo myślałem że to przy 86 :oops:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.07.2016 08:01

jacekvi napisał(a):czy mógłbyś dokładnie opisać którędy jedziesz przez Węgry?,wybieram się busem VIVARO i zastanawiam się którą trasą jechać ,zależy mi na czasie przejazdu...

nie wiem czy to pytanie do mnie... jeżeli tak to:
jadę z Górnego Śląska, zwykle chcę się szybko przemieścić przez SK i H;
więc jeżeli do HR Dalmacji środkowej lub Płn to tak:
https://goo.gl/maps/8q8DpAvLU6J2 (droga nr 81 wbrew pozorom dość szybka)
jeżeli do Dalmacji Płd lub Mne to tak:
https://goo.gl/maps/ezEvQFCjt6v (lub jak wiem o korkach przy Budzie to też 81ką na Dunaujvaros i daj pustą M6)
piotrjezusek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.06.2016
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrjezusek » 18.07.2016 09:23

witam ! jestem tu Nowy
mam pytanie o trase do Cro ze Gornego Slaska tzn. z Raciborza , przez Czechy Austrie i M-L-P i teraz dylemat ktory odcimek w Chorwacji warto pojechac autostrada a ktory zwykla droga
jade do Lukva Rogoznica
Pablowik
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.07.2016
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablowik » 18.07.2016 11:09

Witajcie wszyscy CROmaniacy!!!!!

Mam na imię Paweł i ciesze się bardzo ,iż udało mi się trafić na Wasze wakacyjne forum o Chorwacji. W tym roku wybieram się do tego pięknego kraju, już właściwie nie możemy razem z żoną się doczekać wyjazdu :)
Od jakiegoś tygodnia przeglądam to forum, szukając ważnych informacji o różnych aspektach wyjazdu i muszę przyznać, że odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań znalazłem właśnie tutaj!!!

Przeglądają jednak wątki dotyczące jazdy przez Czechy i Austrię, nabrałem wątpliwości o słuszności trasy przez te kraje, pomimo, iż początkowo ten pomysł trasy wydawał mi się ciekawy. Może dlatego, że w 2010 roku jechałem przez Słowację i Węgry i teraz chciałem urozmaicić.

Przechodząc do sedna sprawy moje obawy dotyczą możliwości wpakowania się w korki na remontowanych odcinkach dróg w Czechach i Austrii. Sprawa jest istotniejsza tym bardziej, że wraz z nami jedzie 2 letnie dziecko i nie chciałbym mu fundować dodatkowych godzin spędzonych w foteliku samochodowym.......

Dodatkowo, żeby było ciekawiej mamy już zarezerwowane noclegi w Austrii w tamta stronę i z powrotem, nocleg w pobliżu Wiener Neustadt.

W związku z powyższym mam wielką prośbę, żebyście mi poradzili co do wyboru trasy przejazdu. Czy pozostać przy obecnej: Kielce - Mszana - Ołomuniec - Brno - Wiedeń - Maribor - Zagrzeb - Zadar, czy wybrać lepiej przejazd przez Słowację i Węgry.

Wyjazd mamy ustalony na 5 sierpnia (piatek) godz. 6 rano , nocleg w AU, 6 sierpnia (sobota) od godz. 8 jazda do Zadaru.

Droga powrotna wyjazd z okolic Zadaru 14 sierpnia (niedziela), nocleg w AU, 15 sierpnia od rana dojazd z ok. Wiener Neustadt do Kielc.

Będę wdzięczny wszelkie porady i sugestie.

Z wakacyjnym pozdrowieniem,
Paweł
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 18.07.2016 11:21

Pablowik napisał(a):Witajcie wszyscy CROmaniacy!!!!!

Mam na imię Paweł i ciesze się bardzo ,iż udało mi się trafić na Wasze wakacyjne forum o Chorwacji. W tym roku wybieram się do tego pięknego kraju, już właściwie nie możemy razem z żoną się doczekać wyjazdu :)
Od jakiegoś tygodnia przeglądam to forum, szukając ważnych informacji o różnych aspektach wyjazdu i muszę przyznać, że odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań znalazłem właśnie tutaj!!!

Przeglądają jednak wątki dotyczące jazdy przez Czechy i Austrię, nabrałem wątpliwości o słuszności trasy przez te kraje, pomimo, iż początkowo ten pomysł trasy wydawał mi się ciekawy. Może dlatego, że w 2010 roku jechałem przez Słowację i Węgry i teraz chciałem urozmaicić.

Przechodząc do sedna sprawy moje obawy dotyczą możliwości wpakowania się w korki na remontowanych odcinkach dróg w Czechach i Austrii. Sprawa jest istotniejsza tym bardziej, że wraz z nami jedzie 2 letnie dziecko i nie chciałbym mu fundować dodatkowych godzin spędzonych w foteliku samochodowym.......

Dodatkowo, żeby było ciekawiej mamy już zarezerwowane noclegi w Austrii w tamta stronę i z powrotem, nocleg w pobliżu Wiener Neustadt.

W związku z powyższym mam wielką prośbę, żebyście mi poradzili co do wyboru trasy przejazdu. Czy pozostać przy obecnej: Kielce - Mszana - Ołomuniec - Brno - Wiedeń - Maribor - Zagrzeb - Zadar, czy wybrać lepiej przejazd przez Słowację i Węgry.

Wyjazd mamy ustalony na 5 sierpnia (piatek) godz. 6 rano , nocleg w AU, 6 sierpnia (sobota) od godz. 8 jazda do Zadaru.

Droga powrotna wyjazd z okolic Zadaru 14 sierpnia (niedziela), nocleg w AU, 15 sierpnia od rana dojazd z ok. Wiener Neustadt do Kielc.

Będę wdzięczny wszelkie porady i sugestie.

Z wakacyjnym pozdrowieniem,
Paweł

Z Kielc do Zadaru to Ty sobie na noc leć bez noclegu bez problemu trasę zrobisz na raz.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 18.07.2016 11:22

Nie wiem co lepsze ja jadę przez Czech na luzaku w końcu mam urlop więc nigdzie mi się nie spieszy, ale jak już miał bym wybrać to albo przez Czechy albo przez Słowację i Bratysławę i dalej na Graz ta trasa chyba spokojniejsza i omjasz jakby Wiedeń bokiem, ale gorszy trochę dojazd do Zyliny i strasznie nudana autostrada słowacka :D
Użytkownik usunięty
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2016 11:31

Seavolv napisał(a):strasznie nudana autostrada słowacka :D


Eeee, gdzie? :D

Obrazek
Obrazek
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 18.07.2016 12:19

Pääkäyttäjä napisał(a):
Seavolv napisał(a):strasznie nudana autostrada słowacka :D


Eeee, gdzie? :D

Mnie ta autostrada zabija psychicznie zwłaszcza w drodze powrotnej jak jadę nocą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 123
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone