Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
magnyc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Z Torunia przez Austrię czy Węgry?

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnyc » 23.06.2016 14:30

dareks20 napisał(a)::( Witam i od razu przepraszam że zasmiecam. Do Cro jadę 2 raz. Pierwszy był Cz A Slo Hr. Teraz z chęcią pojechał bym inaczej. Jednakze wszedzie gdzie sprawdzam trase tj google'viamicheli. Do celu itd pokazuje trase przez Austrię. Przyznam się bez bicia ze papierowej mapy Europy nie posiadam. Więc pytanie jak by tu jechać przez Węgry żeby było ok i nie było wiele dalej niż przeZ Austrię. Najlepiej słynna trasa 86


Jak chcesz odmiany to polecam 86stkę:

Jedź 86stką potem przeskocz na 74 w kierunku Zalaegerszeg i Nagykanizsa, końcówkę autostradą, albo starą drogą na stare przejście Letenye - wychodzi coś ok 250km od granicy Słowackiej do granicy HR. Pamiętaj o opłacie za autrostardę i uważaj na końcówce drogi 74 - jest tam mega długa prosta z gładkim asfaltem i na końcu często stoją Panowie z radarem.

google'viamicheli będą kierować Cię zawsze przez Austrię bo tam wyliczają lepszy czas przejazdu. Ale jadąc przez Węgry można też sporo zejść z czasu podawanego przez google. Szczególnie jak jedziesz niedzielą i jest znikomy ruch. W tygodniu jest trochę ciężarówek, ale na korek jadąc przez Węgry nigdy nie trafiłem (poza wahadełkami na których stałem jeden cykl świetlny).

Jadąc 110km/h naprawdę szybko przejeżdża się Węgry poprawiając lekko czas sugerowany przez google.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 23.06.2016 14:52

Jeszcze roz Wom padom, Wom co Waszo e-mapa wskazuje, coby dojechać np. z Rybnika do Splita trza jechać przez Paryż abo i Wiedyń:
Jest tako za fri, darmowo się znaczy, nawigacja o nazwie HERE; można "ściągnąć" na smartfona i kompa; i tam jest możliwość zaznaczenia punktów pośrednich jak się "kliknie" prawym klawiszem myszki ( zarozinek sprawdza) ... dyć toć ( albo toć dyć ) funguje :) czyli mom recht, czyli działa tak jak napisałem . Pozdrav ..:)
Namiar na www: https://maps.here.com/?map=47.54,16.88217,7,normal&x=ep
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 01.07.2016 21:53

Czy czescy policjanci nauczyli się już co to znaczy konwencja wiedeńska w zakresie wyposażenia pojazdu?
Pozdrawiam.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 01.07.2016 23:37

lokiec3 napisał(a):Czy czescy policjanci nauczyli się już co to znaczy konwencja wiedeńska w zakresie wyposażenia pojazdu?
Pozdrawiam.

Dla żarówek i apteczki ma to znaczenie??
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 02.07.2016 08:24

lampy ledowe i ksenony też w zapasie wozić? Ponadto dostępność żarówek masz w każdej stacji benzynowej więc z uzupełnieniem w razie co nie ma problemu. Co do apteczki to jej wyposażenie to przerost formy nad treścią o objętości nie wspomnę. Chyba, że wozisz taką na sztukę co to w marketach sprzedają. Długo nie jeździłem w Czechah. Tacy np Austriacy nie mają problemów z tym, że podpisali kiedys pewna umowę międzynarodową.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 02.07.2016 08:37 przez lokiec3, łącznie edytowano 1 raz
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 02.07.2016 08:28

lokiec3 napisał(a):lampy ledowe i ksenony też w zapasie wozisz?
Pozdrawiam.

A wszystko masz na ledach i ksenonach :?: :?: :?:

Zawsze możesz wydrukować sobie to:
KONWENCJA.jpg
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 02.07.2016 09:20

O dzięki. Miałem sobie tego poszukać a tu jak na tacy. Co do oświetlenia to mam tylko przednie kierunki i postojowe przednie normalne.
Pozdrawiam.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.07.2016 09:47

Crocodyl napisał(a):
lokiec3 napisał(a):lampy ledowe i ksenony też w zapasie wozisz?
Pozdrawiam.

A wszystko masz na ledach i ksenonach :?: :?: :?:

Zawsze możesz wydrukować sobie to:
KONWENCJA.jpg


Daj to w jakiejś formie edytowalnej albo link.
Loucipher
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loucipher » 02.07.2016 10:32

A po co edytować?
Wydrukować możesz prosto - prawy klik, "zapisz obrazek jako" - zrzucasz na dysk, otwierasz dowolnym programem (nawet windowsowy Podgląd obrazów wystarczy), drukujesz i zabierasz ze sobą.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.07.2016 13:38

Chodzi mi o lepszą jakość
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 02.07.2016 14:10

wielbiciel napisał(a):Chodzi mi o lepszą jakość

Zawsze możesz przepisać sam :oczko_usmiech:
A na poważnie po wydrukowaniu jakość jest OK, każdy spokojnie przeczyta (co nie znaczy że zrozumie). Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2016 14:42

lokiec3 napisał(a):Czy czescy policjanci nauczyli się już co to znaczy konwencja wiedeńska w zakresie wyposażenia pojazdu?
Pozdrawiam.


Oni są w 100% świadomi. A trzepali Cię kiedyś pod kątem żarówek itp? Czy powtarzasz obiegowe plotki? :roll: Osiem lat mieszkania w ČR, parę kontroli i tylko raz usłyszałem, że te żółte żarówki to mam se zmienić bo na takich jeździć nie wolno (wtedy jeszcze dojezdzałem nastoletnie R21 z żarówkami przytarganymi z autem z Francji). Po kontroli puścili mnie wolno (choć w moim wydaniu, elementem zaskoczenia jest płynny czeski, może to mi trochę ułatwia...).

Gdy czeski glina słyszy "nie rozumiem, nie wiem o co chodzi" albo się niegrzecznie do niego zwraca, to szuka haka, żeby maksymalnie przedłużyć kontrolę. Komuś, kto nic nie zrobił a został zhaltowany na wyrywkową kontrolę dokumentów i trzeźwości, nic nie zrobią. No chyba, że do gliny wyjechało się z teksem "szukam drogi"... :mrgreen:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 02.07.2016 14:59

Pääkäyttäjä napisał(a):Oni są w 100% świadomi. A trzepali Cię kiedyś pod kątem żarówek itp? Czy powtarzasz obiegowe plotki? :roll: Osiem lat mieszkania w ČR, parę kontroli i tylko raz usłyszałem, że te żółte żarówki to mam se zmienić bo na takich jeździć nie wolno (wtedy jeszcze dojezdzałem nastoletnie R21 z żarówkami przytarganymi z autem z Francji). Po kontroli puścili mnie wolno (choć w moim wydaniu, elementem zaskoczenia jest płynny czeski, może to mi trochę ułatwia...).

Gdy czeski glina słyszy "nie rozumiem, nie wiem o co chodzi" albo się niegrzecznie do niego zwraca, to szuka haka, żeby maksymalnie przedłużyć kontrolę. Komuś, kto nic nie zrobił a został zhaltowany na wyrywkową kontrolę dokumentów i trzeźwości, nic nie zrobią. No chyba, że do gliny wyjechało się z teksem "szukam drogi"... :mrgreen:

Głos rozsądku - nic dodać nic ująć. Pozdrawiam Głos Rozsądku :oczko_usmiech:
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005
Przejazd ekonomiczny Poznań - Povile

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 02.07.2016 21:53

Witam,

Proszę o Wasze uwagi, porady dot planowanego przejazdu z Poznania do Povile (okolice Novi Vinodolski).
Plan jest taki:

Poznań - Wrocław - Boboszów - Svitavy - Brno - Hodonin - Csorna - Redics - Varazdin - Povile

W skrócie - chcę przejechać jak najtaniej. Biorąc pod uwagę jakim autem jadę a jest to kamper dziadunio jadący z prędkością 80km/h w porywach do 90km/h nie mam potrzeby wybierania płatnych dróg. Drogą 86 przez Węgry już jechałem w 2009r . Pytanie odnośnie przejazdu przez Czechy - czy odcinek, który wybrałem jest akceptowalny? Osobówką tamtędy jechałem ale nie pamiętam czy w tym roku na tej trasie nie ma p-któw poboru opłat. Za Słowację zapłacę, przez Słowenię skrót znam (mam mapkę przejazdu przez Lendavę), chodzi tylko o Czechy.

Wątki w podobnych tematach czytałem, mapki rozkładu płatnych dróg widziałem, proszę tylko o potwierdzenie czy się nie mylę, aaa no i czy dwa dni na dojazd mi starczą? :))) Plan wyjazd ok. godz.4:00

Pozdrav,
Waldek.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Przejazd ekonomiczny Poznań - Povile

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2016 21:59

waldemar1973 napisał(a):Wątki w podobnych tematach czytałem, mapki rozkładu płatnych dróg widziałem, proszę tylko o potwierdzenie czy się nie mylę, aaa no i czy dwa dni na dojazd mi starczą? :))) Plan wyjazd ok. godz.4:00

Pozdrav,
Waldek.

Witam.
Kolejny wątek zbędny :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 119
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone