Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alanis
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.03.2016
Trasa Częstochowa Okrug Gornji

Nieprzeczytany postnapisał(a) alanis » 19.06.2016 10:27

Witam wszystkich.
Wiem, że informacji nt temat jest mnóstwo ale chciałem Was prosić o doradztwo.
Jestem nowym forumowicze choć w HR juz byłem - :D Istria Porec/Mali Maj.
Ale do rzeczy.
Wyjeżdżam 03.07 i mam dylemat jaka wybrać drogę. Chce jechać przez slowacja-wegry-chorwacja. Na Węgrzech w Sarvar mam nocleg.
Chciałem zapytać czy to dobę rozwiązanie ta trasa czy wybrać inną. Poprzednio jechałem czechy-austria-slowenia-chorwacja.
A może ktoś jedzie w tym terminie? Możemy jechać razem
Pozdrawiam serdecznie i do napisania a może zobaczenia.
Darek
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: Trasa Częstochowa Okrug Gornji

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 19.06.2016 10:33

kalendarz-wyjazdowy-wakacje-2016-t49379.html
zajrzyj tu....
Też lecimy z Częstochowy tyle, że w sierpniu i do Zaostrogu/ Zamierzamy przejechać bez noclegu trasę Pl, Cz, A, S, Hr :papa:
marcin_nr
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.05.2016
Wybranie własciwej trasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_nr » 19.06.2016 11:19

https://goo.gl/maps/yF6oH8zGiUm


Witam, czytam na forum rózne komentarze dotyczące trasy i tak nie mogę sie zdecydować do tej właściwej. Znajoma jechała w 3 tyg temu przez C-A-S bopodbno dużo uchodźców w Węgrzech i wogóle bezpieczniej. Mnie bardziej odpowiadała by trasa częsciowo przez Słowację potem Austria i dalej już Słowenia (ominięcie autostrady) i Chorwacja ale nie bez przyczyny pewnie takiego rozwiązania jest najmniej na tym forum... Nie wiem czy Słowacy się już trochę zmienili czy dalej nas czeszą za wszystko...
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010
Re: Wybranie własciwej trasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 19.06.2016 12:00

marcin_nr napisał(a):https://goo.gl/maps/yF6oH8zGiUm


Witam, czytam na forum rózne komentarze dotyczące trasy i tak nie mogę sie zdecydować do tej właściwej. Znajoma jechała w 3 tyg temu przez C-A-S bopodbno dużo uchodźców w Węgrzech i wogóle bezpieczniej. Mnie bardziej odpowiadała by trasa częsciowo przez Słowację potem Austria i dalej już Słowenia (ominięcie autostrady) i Chorwacja ale nie bez przyczyny pewnie takiego rozwiązania jest najmniej na tym forum... Nie wiem czy Słowacy się już trochę zmienili czy dalej nas czeszą za wszystko...

Te czasy już mineły z kontrolami trasa którą wybrałeś S.A.S jest OK. Ta od znajowych też wybór należy do ciebie.
alanis
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.03.2016
Re: Trasa Częstochowa Okrug Gornji

Nieprzeczytany postnapisał(a) alanis » 19.06.2016 23:03

giba0909 napisał(a):https://www.cro.pl/kalendarz-wyjazdowy-wakacje-2016-t49379.html
zajrzyj tu....
Też lecimy z Częstochowy tyle, że w sierpniu i do Zaostrogu/ Zamierzamy przejechać bez noclegu trasę Pl, Cz, A, S, Hr :papa:

Dzięki.
Juz się tam zarejestrowałem.
Jeszcze tylko 14 dni i ruszamy.
Do napisania a może zobaczenia.
Pozdrawiam serdecznie
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008
Re: Trasa Częstochowa Okrug Gornji

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 20.06.2016 10:41

alanis napisał(a):Witam wszystkich.
Wiem, że informacji nt temat jest mnóstwo ale chciałem Was prosić o doradztwo.
Jestem nowym forumowicze choć w HR juz byłem - :D Istria Porec/Mali Maj.
Ale do rzeczy.
Wyjeżdżam 03.07 i mam dylemat jaka wybrać drogę. Chce jechać przez slowacja-wegry-chorwacja. Na Węgrzech w Sarvar mam nocleg.
Chciałem zapytać czy to dobę rozwiązanie ta trasa czy wybrać inną. Poprzednio jechałem czechy-austria-slowenia-chorwacja.
A może ktoś jedzie w tym terminie? Możemy jechać razem
Pozdrawiam serdecznie i do napisania a może zobaczenia.
Darek

Trasa jest OK ... ja jeżdżę przez Cieszyn - Cadca - Żylina .... 3 raz tą trasą i chociaż dłuższa niż Czechy Austria i Słowenia , to Czesi mają pralkę a nie autostradę .. a nocleg:
Berényi Fogadó 3,5
Restauracja

198 zł
za dobę
Adres: Nagyrécse, Táncsics Mihály tér 48, 8756 Węgry
Telefon:+36 20 387 8966
Pozdrawiam
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 20.06.2016 22:22

Czy na Słowacji też są remonty autostrad takie jak w Czechach?
alanis
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) alanis » 20.06.2016 22:24

Dzięki wielkie za info.
Utwierdza się coraz mocniej w przekonaniu że trasa SK H HR jest dobrym rozwiązaniem. Rzeczywiście dłuższa? A nawet jeśli to nieznacznie. Nie ma co. Trzeba korzystać z różnych możliwości.
Pozdrawiam
shagi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 29.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shagi » 22.06.2016 11:56

alanis napisał(a):Dzięki wielkie za info.
Utwierdza się coraz mocniej w przekonaniu że trasa SK H HR jest dobrym rozwiązaniem. Rzeczywiście dłuższa? A nawet jeśli to nieznacznie. Nie ma co. Trzeba korzystać z różnych możliwości.
Pozdrawiam


Ja też tak się wybieram, sprawdzona trasa bez żadnych problemów ;-)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 22.06.2016 12:09

Michalm2012 napisał(a):Czy na Słowacji też są remonty autostrad takie jak w Czechach?

Póki co, wg HERE , nie widać na odcinku Żylina -Bratysława by coś poprawiali ..
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 22.06.2016 19:47

Jechałem do Wiednia w weekend przez Zwardoń - jest czysto. Na jesieni Słowacy oddadzą kolejny kawałek dwupasmówki - od granicy do Svrcinovca oraz część obwodnicy Żyliny (2 mosty i tunel) w czerwcu 2017 szczegóły
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014
Z Torunia przez Austrię czy Węgry?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 22.06.2016 23:46

:( Witam i od razu przepraszam że zasmiecam. Do Cro jadę 2 raz. Pierwszy był Cz A Slo Hr. Teraz z chęcią pojechał bym inaczej. Jednakze wszedzie gdzie sprawdzam trase tj google'viamicheli. Do celu itd pokazuje trase przez Austrię. Przyznam się bez bicia ze papierowej mapy Europy nie posiadam. Więc pytanie jak by tu jechać przez Węgry żeby było ok i nie było wiele dalej niż przeZ Austrię. Najlepiej słynna trasa 86
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Z Torunia przez Austrię czy Węgry?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 23.06.2016 11:37

dareks20 napisał(a)::( Witam i od razu przepraszam że zasmiecam. Do Cro jadę 2 raz. Pierwszy był Cz A Slo Hr. Teraz z chęcią pojechał bym inaczej. Jednakze wszedzie gdzie sprawdzam trase tj google'viamicheli. Do celu itd pokazuje trase przez Austrię. Przyznam się bez bicia ze papierowej mapy Europy nie posiadam. Więc pytanie jak by tu jechać przez Węgry żeby było ok i nie było wiele dalej niż przeZ Austrię. Najlepiej słynna trasa 86

A trasa wyznaczana przez Google nie pokazuje alternatywy przez Słowację?
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 23.06.2016 12:55

No właśnie pokazuje mi zza Słowacji na Czechy i dalej austria
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 23.06.2016 13:24

a nie wystarczy jej "chwycić" i przesunąć?? 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 118
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone