Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 15.06.2016 18:23

maxredaktor napisał(a):Panowie, bo wpadnie tu mod i posprząta. Trzymajmy się tematu.


Cykasz się ? :mrgreen: niestety niektórzy nie są w stanie opanować się i muszą szerzyć wszechwiedzę :) Po prostu oni (T) wiedzą lepiej co jest dla nas dobre :mrgreen: :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.06.2016 19:14

Lednice napisał(a):Ja uważam że bronienie "swojej" trasy jest oczywistą oczywistością,
tak samo jak krytykowanie tego, co się nie podoba przy innych trasach :roll:

Tylko Panie Tadeuszu, ten styl, który wygląda mniej więcej tak:
Lednice napisał(a):Moim zdaniem macie głupią koncepcję :roll: :evil:

W zasadzie absurdalną :roll:

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

może być trochę irytujący :!:

maxredaktor napisał(a):Panowie, bo wpadnie tu mod i posprząta. Trzymajmy się tematu.

A teraz można posprzątać, ale pewne rzeczy wyjaśnić też trzeba.

Przepraszam za OT.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2016 19:21

Panowie Romuald, Bluesman i Walp, polemizujmy merytorycznie,
bo na razie to jest tylko i wyłącznie atak ad personam :roll:

Możemy się nie lubić, ale trzymajmy się pewnych zasad :roll:
Np. brak ataków ad personam :roll:

Po mojej MERYTORYCZNEJ odpowiedzi na post didsa zaczęło się tylko off topic :roll:

PS: widzę, że jest pewien problem w zrozumieniu, co to takiego jest atak ad personam :roll: :roll: :roll:

Otóż, ja krytykuję NIE OSOBY, tylko ich pomysły, moim zdaniem niezbyt mądre :roll:
Nawet bardzo miła osoba, bardzo fajna, może mieć głupi pomysł, zdarza się, nikt nie jest doskonały
i obrażanie się na taką krytykę to jest przedszkole 8)
Oczywiście ktoś z moimi słowami się może nie zgadzać.
I mamy MERYTORYCZNĄ dyskusję, bardzo pożyteczną

Natomiast wyłączne pisanie o kimś, że jest taki i owaki, generalnie bardzo zły
( ja to jakoś przeżyję :wink: ),
to jest atak ad personam :roll:
I to jest tylko off topic :roll:
Ostatnio edytowano 15.06.2016 20:22 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 15.06.2016 19:44

:roll:
Lednice napisał(a):Panowie Romuald, Bluesman i Walp, polemizujmy merytorycznie,
bo na razie to jest tylko i wyłącznie atak ad personam :roll:

Crocodyla jeszcze pominąłeś który ci coś napisał. Może mu być przykro.

:roll:
Lednice napisał(a):Po mojej MERYTORYCZNEJ odpowiedzi na post didsa zaczęło się tylko off topic :roll:

Przypomnę, że twoja merytoryczna odpowiedź zakończyła się w ten sposób. Jakże charakterystyczny dla twojego pojmowania drogi do Chorwacji...
Lednice napisał(a):Czekam na pomysły, jak ominąć płatne odcinki w Austrii


:roll:
Lednice napisał(a):Możemy się nie lubić, ale trzymajmy się pewnych zasad :roll:
Np. brak ataków ad personam :roll:

Trzymajmy się zasad.
Nie krytykujemy pomysłów innych.
Udzielamy porad.
Nasza porada niekoniecznie jest najlepsza dla innego forumowicza i zdajemy sobie z tego sprawę.
A nie piszemy jak ty, że...
:roll:
Lednice napisał(a):Jak komuś się moje zasady nie podobają, to nie jest moja wina


PS:
:roll:
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 15.06.2016 19:46

Lednice napisał(a):Przy podróży trwającej ponad tydzień:

Gdyby moja podróż trwała tydzień - w ogóle bym nie zjeżdżał z autostrad :D
tomeq77 jedź spokojnie z Boboszowa na Svitavy i nie przejmuj się innymi opiniami. Twoje wakacje, Twoja podróż. Droga jest całkiem dobra, a za Brnem zjedź tak jak Ci polecił Walp, powodzenia 8)
Ostatnio edytowano 16.06.2016 08:16 przez KrisM, łącznie edytowano 1 raz
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 15.06.2016 20:30

Ostatni tydzień jeździłem od Wrocławia w stronę Opola A4 i to są jakieś koszmary. Tutaj nie ma praktycznie dnia, żeby coś się nie stało, czasami jakieś horrendalne korki po kilka godzin, nawet w sobotę. Na tych zwężkach, gdzie są remonty to ciagle ktoś na barierki wpada i wtedy jest amba, na dziesięć przejazdów 5 razy porządnie utknąłem. Tak więc przejazd przez Czechy i Austrię jadąc od Wrocławia zdecydowanie pewniejszy przez Boboszów.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2016 20:51

No, na pewno jest nad czym się zastanowić :roll:

Moim zdaniem w dzień lepiej kupić czeską winietę i pojechać z Boboszowa na Mohelnice, potem na Ołomuniec i Brno :roll:
Te 70 złotych za winietkę za przejechanie 240 kilometrów autostrad to jest umiarkowana cena przy 20 złotych za odcinek z Katowic do Krakowa, czy winietkę słoweńską :roll:

W nocy, jak TY jeździsz, to da się szybko przejechać przez Svitavy :roll:

Ja zwykłe drogi w Czechach mam o rzut beretem i w dzień trudno tam poszaleć, w zasadzie się nie da :roll:
W sumie nawet dobrze, bo jeździ się tam bezpiecznie

Ale na tranzyt moim zdaniem potrzebna jest w dzień szybsza trasa :roll:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.06.2016 21:07

Lednice napisał(a):Moim zdaniem w dzień lepiej kupić czeską winietę i pojechać z Boboszowa na Mohelnice, potem na Ołomuniec i Brno :roll:
Te 70 złotych za winietkę za przejechanie 240 kilometrów autostrad to jest umiarkowana cena przy 20 złotych za odcinek z Katowic do Krakowa, czy winietkę słoweńską :roll:

W moim przypadku, nie chodzi absolutnie o 70 zł. Dwa są powody, dla których w Polsce jeździłem na Boboszów, a następnie w Czechach przez Svitavy, na Brno. Brak obwodnicy Łodzi i płyty na czeskiej autostradzie. To się jednak zmienia i będzie inna trasa.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 15.06.2016 21:09

Ja z reguły staram sie być około 20 w Międzylesiu, a po 20 w Czechach to w każdy dzień tygodnia ruch zamiera praktycznie. Oprócz około 10km odcinka serpentyn niedaleko od granicy, to jedzie się bez żadnych utrudnień tą trasą, Svitavy, Lanskroun przejeżdża się momentalnie, a Brno obecnie można bez winiety obwodnicą to nocą też jest to może 15min. Z doświadczenia wiem, że zaraz za granicą zdarzy sie jakaś policja. Potem to już tylko nieliczne błąkające sie atomy i nasi walący do i z Cro.
Nigdy nie jeździłem przez Ołomuniec, bo trasę przez Svitavy znam na pamięć i po prostu się do niej przyzwyczaiłem.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 15.06.2016 21:17

Lednice napisał(a): tylko ich pomysły, moim zdaniem niezbyt mądre :roll:
Nawet bardzo miła osoba, bardzo fajna, może mieć głupi pomysł, zdarza się, nikt nie jest doskonały
i obrażanie się na taką krytykę to jest przedszkole


no i tu Cię mamy :) miszczu :papa:


p.s. a podobnie nie ad personam :)
wszak Ty nie miewasz głupich pomysłów jesteś doskonały ? :)

Powiedziałbym, że brakuje Ci tu tylko niejakiego mcbas do towarzystwa ale ! mimo wszystko masz jednak sporo zalet w przeciwieństwie do niego :papa:
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010
Zylina - Sahy przez Turcianskie Teplice

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 17.06.2016 10:39

Witam
chciałbym jechać przez Słowacje z ominięciem płatnych - do zyliny z Cieszyna gdzie bede przekraczał drogę znam dobrze - chodzi mi o odcinek od Żyliny przez Turcianskie Teplice i Bańską Szczawnice. Jak wygląda ta droga - czy to jest przez wyższe góry (jak Dolowany) czy coś jak od Cieszyna do Cadcy? Czy jest sens nią jechać czy dać sobie spokój i jechać inaczej? Chodzi mi o tą trasę (na niebiesko)
https://www.google.com/maps/dir/%C5%BBylina,+S%C5%82owacja/%C5%A0ahy,+S%C5%82owacja/@48.6434834,18.3616436,9z/data=!3m1!4b1!4m16!4m15!1m5!1m1!1s0x47145ea4e72cf5bd:0xe9a4e40ac6c36a0a!2m2!1d18.7408001!2d49.2194498!1m5!1m1!1s0x476a95df44a139a9:0x400f7d1c696e640!2m2!1d18.9487108!2d48.0692045!2m1!2b1!3e0?hl=pl
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012
Re: Zylina - Sahy przez Turcianskie Teplice

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 17.06.2016 10:47

Przez Bańską B. i Zvoleń trochę dalej i dłużej ... i płatny odcinek między BB i Z. Tej "niebieskiej" nie znam.
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007
Re: Zylina - Sahy przez Turcianskie Teplice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 17.06.2016 13:10

Droga jest ok, wiedzie głównie dolinami. W Sklenych Teplicach jest basen termalny w jasini (jaskynny parny kupel Parenica), a w Bańskiej Szczawnicy bardzo ładna starówka.
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013
Re: Zylina - Sahy przez Turcianskie Teplice

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 17.06.2016 13:32

damianisko5 napisał(a):Przez Bańską B. i Zvoleń trochę dalej i dłużej ... i płatny odcinek między BB i Z. Tej "niebieskiej" nie znam.


Za tydzień jadę tak: Od Chyżnego drogą 59, w Bańskiej B, osiedlową 2432 do 66, dolej 591, 2454, E 58 do Zwolenia i 66 do Sahy.
Pozdrawiam
Ryszard
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 17.06.2016 14:21

Ale kluczysz !! 69 równoległa do płatnej /jeśli bez opłat/ a wcześniej E 77 od granicy w Pl.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 117
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone