Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.09.2015 19:08

Wafel chce jechac w nocy :!: :D

A kilka osob go straszy korkami, ktore sa w dzien, w tak zwanych godzinach szczytu 8)
wafel
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 09.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wafel » 01.09.2015 19:45

mój dokładny plan jest taki. Wyjechać z Krakowa o 17:00 i jechać 2 godziny (np. dojechać do Zwardonia - wariant Słowacki lub Muszyny - wariant Czeski). Tam chcę zrobić taką przerwę, aby dzieciak trochę pochodził i pobiegał przed nocą i wyruszyć 20:00. Celem trasy jest Medugorje w BiH. Tam jedziemy na 3 dni i w drodze powrotnej jadę do Breli. Widząc zdjęcie z korków w Rudzie to godzinę między 18, a 19 można chyba uznać tam za godziny szczytu.
bracik001
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1840
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bracik001 » 01.09.2015 19:49

W tym roku wyjeżdżałem w niedzielę i wracałem w niedzielę (Banjole Istria). Wyjazd 4.00 rano praktycznie "0" korków, troszkę na obwodnicy Ljubljany. Największy korek (30 minut) przy wjeździe do Chorwacji. Całkowity czas przejazdu 12 godzin w tym ok. 2 godziny postojów na kawę tankowanie i śniadanie. W drodze powrotnej trochę korka w Wiedniu i też 12 godzin z postojami (990 km)
rochu69
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rochu69 » 01.09.2015 20:11

Jechałem w nocy z 23.08 na 24.08 przez Czechy,Austrię ,Słowenię,[oczywiście obiazdem bez problemu dzięki opisowi dids76] zero korków cisza i spokój na drodze,korek miałem dopiero w Splicie przy dojeżdzie do portu na prom ale to taka pora była. Pozdrawiam z Bol.
wafel
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 09.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wafel » 02.09.2015 13:56

niech będzie. Wybrałem wariant czeski z objazdem autostrady Słowenii. Mam nadziej, że na 8 rano będe na miejscu:)
wafel
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 09.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wafel » 04.09.2015 12:34

trasa przejechana w dobrym czasie:) wyjazd z Krakowa 17:30, a w Medugorje w BiK zameldowaliśmy się o 8:00 (1,5 g. na sen). Męczące były tylko remonty w Czechach. Ruch bardzo mały, korków brak. Objazd austrady w Słowenii bez problemów:) Łączna odległość 1 339 km.
Moje pytanie na powrót. Gdzie będę mógł kupić winietę na austrię? Będę jechał przez objazd w Słowenii?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.09.2015 13:47

wafel napisał(a):Moje pytanie na powrót. Gdzie będę mógł kupić winietę na austrię? Będę jechał przez objazd w Słowenii?

Na objeździe jest problem z zakupem winiet w nocy, trzeba było zaraz dwie winiety austriackie sobie kupić :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jeśli będziesz wracał w dzień to spokojnie kupisz na stacji w Mureck lub na Temmel Tankstelle przd samym wjazdem na autostradę. Jeśli wracasz w nocy, to kup w Słowenii np. zaraz za granicą, tam gdzie sprzedają winiety słoweńskie.
jacencjusz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacencjusz » 04.09.2015 15:53

Robi się coraz mniej ciekawie w drodze do Chorwacji:

Setki uchodźców, którzy w piątek wyruszyli pieszo z budapeszteńskiego dworca Keleti do Wiednia, przedarły się po południu przez policyjną barykadę i kontynuują marsz autostradą prowadzącą do austriackiej stolicy.

http://fakty.interia.pl/swiat/news-setki-uchodzcow-maszeruja-autostrada-ida-do-wiednia,nId,1880022
babciaolkairysia
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 01.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) babciaolkairysia » 04.09.2015 16:13

Czy może ktoś jechał przez Austrię dzisiaj, bo my chcemy dzisiaj ruszać , i nie wiemy co zrobić .
Chciałabym wiedzieć czy uchodźcy idą autostradą którą jedzie się do Chorwacji ?
A może ktoś wracał i ma informacje o sytuacji w Austrii.
Będę wdzięczna za informacje .
Jarek_Lodz
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 23.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek_Lodz » 04.09.2015 17:04

Dzis o 6:00 wjechalismy do Makarskiej (wyjazd 17:00 Lodz) po drodze :
- zero uchodzcow
- maly ruch
- jak ktos bedzie jechal w dzien to pewnie bedzie stal na budowach autostrad

Rozwacie brno>breclaw>austria w nocy nie bylo korkow na trasie brno>mikulov ale w dzien bedzie masakra. Powrot pewnie bedzie przez Breclav
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.09.2015 17:06

babciaolkairysia napisał(a):Czy może ktoś jechał przez Austrię dzisiaj, bo my chcemy dzisiaj ruszać , i nie wiemy co zrobić .
Chciałabym wiedzieć czy uchodźcy idą autostradą którą jedzie się do Chorwacji ?
A może ktoś wracał i ma informacje o sytuacji w Austrii.
Będę wdzięczna za informacje .

Ale gdzie się dokładnie kierujecie? Jeśli trasą Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja to raczej na uchodźców się nie natkniecie bo oni kierują się z BUDAPESZTU w stronę WIEDNIA :oczko_usmiech: :mrgreen:
Nawet jak by dzisiaj wyruszyli w z Budapesztu to trochę im zajmie zanim dotrą do Wiednia :oczko_usmiech: :mrgreen:
babciaolkairysia
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 01.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) babciaolkairysia » 04.09.2015 17:18

Właśnie ta trasą trasą Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja, dziki myślałam ze są dalej gdzieś obok Wiednia .
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.09.2015 17:19

babciaolkairysia napisał(a):Właśnie ta trasą trasą Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja, dziki myślałam ze są dalej gdzieś obok Wiednia .


Dziki mogą się trafić :lol:
Adriano84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adriano84 » 04.09.2015 17:20

3 września wracałem przez Węgry i Słowację, około godziny 17 przejechałem przez centrum Budapesztu w około 40 min, jechało sie płynnie pomimo remontów. Na trasie Sahy - Zwolen jest dużo remontów i ograniczeń prędkosci, jak jechałem koło 20 nie było to duzym utrudnieniem gdyż ruch był bardzo mały.
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 04.09.2015 18:51

jara napisał(a):
babciaolkairysia napisał(a):Właśnie ta trasą trasą Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja, dziki myślałam ze są dalej gdzieś obok Wiednia .


Dziki mogą się trafić :lol:


No powiem, że na mojej modyfikacji M-L-P gdzieś w tej kukurydzy austriackiej dziki wcale by mnie zdziwiły.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 107
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone