Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.06.2015 18:22

trakul napisał(a):Podziękował
a którą byś polecał na "dziewiczy" wyjazd?

Na pierwszy raz, polecałbym opcję "szybką, autostradową". I tak dostarczy Wam wielu wrażeń. :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10859
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.06.2015 20:11

walp napisał(a):
trakul napisał(a):Podziękował
a którą byś polecał na "dziewiczy" wyjazd?

Na pierwszy raz, polecałbym opcję "szybką, autostradową". I tak dostarczy Wam wielu wrażeń. :)


jestem tego samego zdania co walp, potem na kolejnych urlopach spokojnie przejedziesz innymi lub jak mało będzie wrażeń na pierwszy raz to z powrotem wariantem przez BiH z zachowaniem winiet tylko A i CZ; ale to raczej z noclegiem lub dwoma kierowcami
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 30.06.2015 21:14

Witam, jestem właśnie w Makarskiej. Jechałem w niedzielę 27.06 na noc przez Cieszyn, Żyliną, Bratysławę Gyor, Szekesferhevar i autostradą cały czas do Makarskiej. Droga rewelacyjna. Nie staliśmy nawet minuty na żadnych bramkach lub zwężeniach autostrad. Czas przejazdu z dość częstymi przerwami z uwagi na dziecko wyniósł 17h. Pozdrawiam.
mar15009
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 13.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar15009 » 01.07.2015 00:23

Witam.

Trasa z Gliwic do Zagrzeba przez Austrię i Słowenię, dalsze drogi w Chorwacji ogarnięte, chodzi o tę część.

Chcemy jechać mimo wszystko drogami niepłatnymi. Wyjazd niedługo. Szukałem sporo info o drogach w poszczególnych krajach ale chcę rozwiać wątpliwości, czy na tej trasie czekają mnie jakieś opłaty? Przy wjeździe np. na Słowenię na bramkach są oznaczenia o winietach, muszę je kupować nawet jadąc krajówkami? Jak to wygląda z Austrią?

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.07.2015 00:38

W Słowenii i Austrii winiety obowiązują na autostradach i drogach szybkiego ruchu (oznaczona w A jako A i S, w Slo jako A i H). Jadąc "krajówkami" (w Austrii oznaczone "B" a w Słowenii "D") nie potrzebujesz winiet. Jeśli wjeżdżasz do któregoś tych państw autostradą to winieta potrzebna jest od samej granicy.
Słowenia ok bezpłatnymi, ale w Austrii bym się za 8,70 euro nie bawił w objazdy autostrad. Sam jadę autostradą w Austrii tylko od Schrick do Ilz, ale wg mnie nie ma sensu za te pieniądze objeżdżać tam autostrady.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 01.07.2015 10:00

mar15009 napisał(a):Witam.

Trasa z Gliwic do Zagrzeba przez Austrię i Słowenię, dalsze drogi w Chorwacji ogarnięte, chodzi o tę część.

Chcemy jechać mimo wszystko drogami niepłatnymi. Wyjazd niedługo. Szukałem sporo info o drogach w poszczególnych krajach ale chcę rozwiać wątpliwości, czy na tej trasie czekają mnie jakieś opłaty? Przy wjeździe np. na Słowenię na bramkach są oznaczenia o winietach, muszę je kupować nawet jadąc krajówkami? Jak to wygląda z Austrią?

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość :)

Całą trase bez autostrad? Za 160zl za czechy i austrie czy nawet taniej jak na krocej sie jedzie chyba nie warto.. Zaraz mozna dojsc do takich absudrow ze zamiast samochodem bedziemy jezdzic zaprzegiem konnym by oszczedzic na paliwie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2015 10:05

Najtaniej będzie iść na piechotę, bo owies dla koni też kosztuje :wink:
mar15009
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 13.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar15009 » 01.07.2015 10:22

Dzięki za odpowiedzi :wink:
Damian1986
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian1986 » 01.07.2015 10:37

akwarysta6 napisał(a):Witam, jestem właśnie w Makarskiej. Jechałem w niedzielę 27.06 na noc przez Cieszyn, Żyliną, Bratysławę Gyor, Szekesferhevar i autostradą cały czas do Makarskiej. Droga rewelacyjna. Nie staliśmy nawet minuty na żadnych bramkach lub zwężeniach autostrad. Czas przejazdu z dość częstymi przerwami z uwagi na dziecko wyniósł 17h. Pozdrawiam.


Ja jechałem dokładnie tą trasą przez Węgry do Tribunj koło Szybenika i jechaliśmy 12 godzin z przerwą na tankowanie oraz kawę. Droga świetna i nie sądzę żebym zmienił na inną.
deny1974
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) deny1974 » 01.07.2015 11:11

Witam,
Damian1986 jak jechałeś przez HU.
Też mama zamiar wybrać opcję jw.
Pzdr.
deny1974
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) deny1974 » 01.07.2015 11:14

Oczywiście lapsus - chochlik itd itp.
Pytanie :) wiadomo - odpowiedź wyżej w cytacie.
Za szybko chciałem,
sorki forum.
MirasR
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirasR » 01.07.2015 15:28

Czy aby na pewno droga E59 z PTUJ do granicy Chorwackiej nie wymaga WINIETEK ???

Z góry dziękuję za odpowiedź :D
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 01.07.2015 15:36

MirasR napisał(a):Czy aby na pewno droga E59 z PTUJ do granicy Chorwackiej nie wymaga WINIETEK ???

Z góry dziękuję za odpowiedź :D

Jest na to cień nadziei, niewielki i blady, ale jest :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10859
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.07.2015 15:37

MirasR napisał(a):Czy aby na pewno droga E59 z PTUJ do granicy Chorwackiej nie wymaga WINIETEK ???

Z góry dziękuję za odpowiedź :D


tak wynika z mapy DARSu
MirasR
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirasR » 01.07.2015 15:38

Bardzo dziękuję za aktualną odpowiedź i pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 86
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone