Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2015 13:14

Kazow, ja bym zakładał 130-140 km/h

Wtedy mogą cię cmoknąć :wink:
Tak jeżdżą Czesi i Słowacy

Z Żor do Cieszyna jedzie się nieźle, najszybciej dwupasmówką do Skoczowai potem ekspresówką do Cieszyna,
potem masz obwodnicę Cieszyna, potem jak się skręci do centrum Trzyńca, szybko przejedziesz miasto.
Odcinek od Trzyńca do obwodnicy Jabłonkowa to krótka jazda, potem aż do granicy ze Słowacją jest przebudowana droga.
Najgorzej jedzie się od granicy słowackiej do Cadcy, jest w większości teren zabudowany i przez samą Cadcę ( światła ).
Od Cadcy do Żyliny jedzie się nieźle, przed Żyliną zaczyna się dwupasmówka.
Jak nie jedziesz w godzinach, kiedy ludzie jadą do pracy lub z pracy, to ujdzie :wink:

Wybór należy do ciebie :roll:
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 03.05.2015 23:14

Powiem tylko że ze Zgierza do Bratysławy (przez Brno) z tankowaniem i krótkim śniadaniem w Jstrzębiu Zdroju jechaliśmy 5h50min. Wydawało się błyskawicznie. Prędkości nigdy nie przekraczałem więcej niż 5-10km/h
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 04.05.2015 12:09

Czytając ostatnie posty mam ciągle wątpliwości co do mojej trasy:
trasa
Czy jechać tak jak podałem 86 czy dalej autostradą do Gyor a potem 81 i M7 do granicy?
Miały być termy ale pomysł raczej upadł, więc jedziemy tylko z noclegiem, ze względu na to że jedziemy z małym dzieckiem to nie chciałbym planować żadnego noclegu i tu moje pytanie która z tych tras będzie lepsza pod względem znalezienia noclegu w ciemno?
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 04.05.2015 12:12

Mam pytanie prosze o opinie na temat odcinka trasy wrocław brno w czechach wiele osób czytając to forum pisze że pokonuje ten odcinek autostradą wrocław gliwice następnie a1 do czech.Moje pytanie brzmi następująco czy nie lepiej jechac zwykłą drogą na kłodzko międzylesie ołomuc wg róznych map jest o 120 mniej a czas przejazdu zbliżony a oszczędza sie na autostradzie i paliwie nie tracąc zbytnio czasu.Czy ktoś jechał tymi obiema trasami i ma porównanie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.05.2015 12:15

Andrzej3777 napisał(a):Mam pytanie prosze o opinie na temat odcinka trasy wrocław brno w czechach wiele osób czytając to forum pisze że pokonuje ten odcinek autostradą wrocław gliwice następnie a1 do czech.Moje pytanie brzmi następująco czy nie lepiej jechac zwykłą drogą na kłodzko międzylesie ołomuc wg róznych map jest o 120 mniej a czas przejazdu zbliżony a oszczędza sie na autostradzie i paliwie nie tracąc zbytnio czasu.Czy ktoś jechał tymi obiema trasami i ma porównanie?

Nazwy miast i państw piszemy od dużej litery :idea: Tak jak początek zdania.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2015 12:48

Andrzej3777 napisał(a):Mam pytanie prosze o opinie na temat odcinka trasy wrocław brno w czechach wiele osób czytając to forum pisze że pokonuje ten odcinek autostradą wrocław gliwice następnie a1 do czech.Moje pytanie brzmi następująco czy nie lepiej jechac zwykłą drogą na kłodzko międzylesie ołomuc wg róznych map jest o 120 mniej a czas przejazdu zbliżony a oszczędza sie na autostradzie i paliwie nie tracąc zbytnio czasu.Czy ktoś jechał tymi obiema trasami i ma porównanie?


Moim zdaniem po to sa autostrady, zeby nimi jezdzic szybko i wygodnie :D
Masz przed soba bardzo dluga trase i lepiej przejechac ja autostradami
Koszt czeskiej winietki i koszt autostrady w Polsce jest wart tego, poza tym to jest nawet nie 1% kosztow wczasow
Rozumiem, ze placenie 15 euro za kawalek autostrady w Slowenii to przesada, ale przez Gliwice i Brno jedziesz kilkaset kilometrow autostrada :!:
Oczywiscie ktos uwazac moze inaczej, a decyzja i tak nalezy do ciebie 8)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.05.2015 13:05

Lednice napisał(a):Moim zdaniem po to sa autostrady, zeby nimi jezdzic szybko i wygodnie :D
Masz przed soba bardzo dluga trase i lepiej przejechac ja autostradami
Koszt czeskiej winietki i koszt autostrady w Polsce jest wart tego, poza tym to jest nawet nie 1% kosztow wczasow
Rozumiem, ze placenie 15 euro za kawalek autostrady w Slowenii to przesada, ale przez Gliwice i Brno jedziesz kilkaset kilometrow autostrada :!:
Oczywiscie ktos uwazac moze inaczej, a decyzja i tak nalezy do ciebie 8)



Ale Andrzej3777 i tak w Czechach winietę musi kupić, bo chce jechać Wrocław - Kłodzko -Olomouc - Brno ;) . Jeśli miałbym jechać przez Kłodzko to tylko mijając Czeskie płatne drogi, jeśli kupowałbym winietę to jechałbym A4 -A1 -D1. To tylko moje zdanie i wcale nie trzeba się z nim zgadzać :oczko_usmiech: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2015 13:16

Mozna jechac do Olomunca i Brna zwyklymi drogami 8)
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 04.05.2015 13:19

Przepraszam za małe litery miast wiem że winetę musze kupic w Czechach i nawet za bardzo mi nie chodzi o koszty tylko kalkulując na mapie odległośći i czas jest 120 km dalej a czas mniej więcej przejazdu ten sam wiem fakt różnie mapy obliczają michelin auto mapa itp są rozbieżnośći czasowe wiec dlatego pytałem kto te drogi pokonywał i ma autentyczne porównanie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2015 13:27

Tak jak napisal dids:
trasa autostradami przez Gliwice i Brno
albo bez czeskiej winieki przez Miedzylesie i dalej prosto do Brna zwyklymi drogami
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.05.2015 13:34

Andrzej3777 napisał(a):Przepraszam za małe litery miast wiem że winetę musze kupic w Czechach i nawet za bardzo mi nie chodzi o koszty tylko kalkulując na mapie odległośći i czas jest 120 km dalej a czas mniej więcej przejazdu ten sam wiem fakt różnie mapy obliczają michelin auto mapa itp są rozbieżnośći czasowe wiec dlatego pytałem kto te drogi pokonywał i ma autentyczne porównanie.


Niestety będziesz musiał wybrać sam, bo ilu kierowców tyle opinii :wink:
Jadąc przez A4-A1-D1 masz cały czas autostradę i jeśli nie wyskoczy nic nadzwyczajnego (wypadek, korki na bramkach itp) i na autostradzie jedziesz szybciej niż 120km/h to ta opcja bedzie szybsza i na 100% mniej męcząca, mimo że jest tego ponad 100km więcej.
Przez Kłodzko jest bliżej, ale na pewno droga Cię bardziej wymęczy. Jeśli nie chcesz zaoszczędzić pieniędzy to jedź autostradą :oczko_usmiech:
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 04.05.2015 14:22

Chyba wobec tego zdecyduje się na autostradę w jedną stronę a w drodze powrotnej pojadę przez Kłodzko wtedy będę miał porównanie.Pytanie z innej beczki czy jadąc autostradą a1 przed samą granicą z Czechami możecie polecić jakiś bar restauracje by zjeść ostatni polski obiadek?
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 04.05.2015 14:41

nie polecalbym komplikowania sobie ostatniego odcinka trasy, wieksze zmeczenie i syndrom "jestem juz w domu" powoduje spadek koncentracji, na autrostadzie przynajmniej zadna kura Ci nie wyskoczy

no chyba ze masz nocleg zaplanowany, wtedy wycofuje komentarz
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 04.05.2015 15:31

Każdy robi jak uważa. Z Wrocławia Do Gorzyczek- A4 i A1 jechałem niecałe 2h. Przepisowo albo wolniej.230km. Do Kudowy 2h 20min.140km. Co wioska to fotoradar, zakręty, górki. Po Czeskiej stronie podobnie. Każdy program nawigacyjny pokazuje ze jest autostradami z 80-100km dalej ale 2-3h szybciej.
Angrekoo
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angrekoo » 04.05.2015 18:05

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę samą autostradę A4. Wakacyjne weekendy potrafia bardzo spowolnić nią przejazd, bo na bramkach koło Wrocławia korki potrafia mieć kilka kilometrów. Dodajmy do tego remont ktory albo sie już zaczął albo ma zacząć i potrwać kilka miesiecy ( bedzie 1 pas ruchu ) i już trasa przez Kłodzko wcale nie musi byc dłuższa.

Ja zawsze jade przez Kłodzko :-) i nigdy nie jechałem do niego 2:30.
Ostatnio edytowano 04.05.2015 18:46 przez Angrekoo, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 68
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone