Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy >>Lubawka - Mikulov<< bez winiety

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KRIS_WLKP
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 14.03.2005
Przez Czechy >>Lubawka - Mikulov<< bez winiety

Nieprzeczytany postnapisał(a) KRIS_WLKP » 22.07.2009 12:59

Witam,
z zamieszczonej mapki z oficjalnej strony: http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/dalnicni-znamky

Uważam, że kupowanie winiety jest jest zbędne, jedynie z Brnem R52, ale to można objechać nadkładając kilka kilometrów 2 - 16km, więc chyba się kalkuluje?

Poniżej w linku mapka:

http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.gif


ver.1 Płatny odcinek 21,3km

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... =UTF8&z=11


ver.2 Bezpłatny odcinek 23,8km

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... =UTF8&z=11


ver.3 Bezpłatny odcinek - dla "pewności" 37,8km

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... =UTF8&z=11


Jak widać ver.2 dłuższa o ok. 2km natomiast ver.3 o 16km, jeżeli mam płacić 300 koron za odcinek 20 km to chyba go objadę - zawsze zostaje na Karlovacko ;)

pozdrawiam

P.S.
Proszę linki z google wklejać w całości
KRIS_WLKP
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 14.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KRIS_WLKP » 24.07.2009 11:48

Czy może to ktoś potwierdzić?
Michał_yzf
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał_yzf » 24.07.2009 14:47

Powiem tak, że coś w tym jest.

Ja tak wstępnie miałem jechać przez Boboszów-Svitavy-Brno i ominąć ten kawałek autostrady do Mikulova, ale po przeglądnieciu forum wyszło że nie bardzo opłaca się jeździć krajówkami w Czechach bo ograniczenia itp.
Wybrałem więc drogę przez Olomouc do Brna i potem normalnie juz kawałkiem autostrady do Mikulova

Tylko zastanawiam się jeszcze czy jechać przez Boboszów czy lepiej Kudowe Z. lub Prudnik czy jakoś tak :)
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 24.07.2009 15:11

Michał_yzf napisał(a):Powiem tak, że coś w tym jest.

Ja tak wstępnie miałem jechać przez Boboszów-Svitavy-Brno i ominąć ten kawałek autostrady do Mikulova, ale po przeglądnieciu forum wyszło że nie bardzo opłaca się jeździć krajówkami w Czechach bo ograniczenia itp.
Wybrałem więc drogę przez Olomouc do Brna i potem normalnie juz kawałkiem autostrady do Mikulova

Tylko zastanawiam się jeszcze czy jechać przez Boboszów czy lepiej Kudowe Z. lub Prudnik czy jakoś tak :)

Gdzie Ty widziałeś autostradę do Mikulova? Naprawdę jedźcie Brno-Breclav-Wiedeń.
Michał_yzf
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał_yzf » 24.07.2009 15:54

Gdzie Ty widziałeś autostradę do Mikulova?

Oki pomyliłem się :? płatny odcinek

pablo2222 dzięki za podpowiedź
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 09.01.2014 14:45

witam,

Czy można otrzymać propozycję sprawdzonej trasy przejazdu przez Czechy, wyjazd z Lubawki.
W zeszłym roku jechałem takimi dziurami i wioskami, że bałem się że zaraz skończy się asfalt (Pardubice, Chrudim i dalej na Mikulov).

Lepiej jechać na autostradę ? Jaki jest jej stan ?
Czy też Hradec Kralove – Svitavy – Brno – Mikulov ?
zmasz
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmasz » 09.01.2014 15:21

Ja co roku jadę przez Czechy bez winiety.
Trasa jak w linku
https://goo.gl/maps/Rlt27

Objazd płatnego odcinka zajmuje około 15-20 minut. Drogę można można zobaczyć na Street View.
Droga przez Czechy zajmuje około 3,5 godz. z obiadem w środku trasy.
Śmiało jechać. :D

Nawiasem mówiąc całą trasę można pojechać bez winiety. Czas przejazdu około 20 godzin. z okolic Poznania plus przerwy w zależności od potrzeb. :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.01.2014 16:54

zmasz napisał(a):Ja co roku jadę przez Czechy bez winiety.
Trasa jak w linku
https://goo.gl/maps/Rlt27

Akurat na trasę z linku, który wkleiłeś, winieta jest potrzebna. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.01.2014 17:45

Dokładnie :!:
Ładnie tu ktoś kogoś powyżej wpuścił w maliny :? :? :?
albo jak sam jechał taką trasą bez winiety, to popisał się wtedy wyjątkową bezmyślnością :roll:

Już na odcinku od Mohelnice przez Ołomuńcem zaczyna się obowiązek posiadania winiety :!:
Potem tylko odcinek od Pohorelic, gdzie kończy się dwupasmówka do granicy z Austrią to normalna droga bez konieczności posiadania winiety. :!:

Mandaty za brak winiety w Czechach są kosmiczne :?
15 000 koron, czyli 15000/6= 2500 złotych

Moim zdaniem omijanie czeskich autostrad w kierunku na Mikulov jest bzdurą totalną, bo znacznie opóźnia jazdę i do tego bocznymi drogami jedzie się źle :(
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.01.2014 17:56

Lednice napisał(a):Moim zdaniem omijanie czeskich autostrad w kierunku na Mikulov jest bzdurą totalną, bo znacznie opóźnia jazdę i do tego bocznymi drogami jedzie się źle :(


Kurcze, to popełniliśmy w minione wakacje kompletną bzdurę :wink: . I mało tego, w przyszłości zamierzamy popełniać ją nadal :lol: .
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.01.2014 18:48

Lednice napisał(a):Moim zdaniem omijanie czeskich autostrad w kierunku na Mikulov jest bzdurą totalną, bo znacznie opóźnia jazdę i do tego bocznymi drogami jedzie się źle :(

Może jest bzdurą, ale żeby zaraz totalną. 8O

Jak już wielokrotnie pisałem, korzystam z autostrad kiedy tylko mogę, ale nie pseudo autostrad :!: Czeską autostradę na omawianym odcinku omijam ze względu na jej kiepski stan. Jadę lokalnymi drogami, przejazd się nieznacznie wydłuża, ale nie ma tragedii, bo to tylko 180 km i ok. 3 godz. jazdy tą trasą.
Czasami jest dłużej, gdy coś nas zatrzyma, jak np. ostatnio katedrala svateho Petra a Pavla. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.01.2014 18:54

No, może nie totalną :roll:

Ale stan nawierzchni czeskich autostrad był już w zeszłym roku dobry, po dawnym trzepaniu zostały wspomnienia :roll:
Cały odcinek od Ołomuńca do Vyskova, kiedyś masakra, teraz jedzie się komfortowo,
koło Brna też ponaprawiali, nie można narzekać :D
A ja nie lubię jazdy bocznymi drogami, jak jedzie się tranzytem :? W Czechach trzeba strasznie uważać, bo suszą w obszarze zabudowanym często
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.01.2014 18:59

walp napisał(a):tą trasą.


Nie trzeba nawet tak daleko odjeżdżać od płatnego odcinka. My jechaliśmy praktycznie cały czas wzdłuż tej ekspresówki, tędy.

Poza tym zgadzam się z Tobą w każdym słowie :D .


Lednice napisał(a):W Czechach trzeba strasznie uważać, bo suszą w obszarze zabudowanym często

To akurat żaden argument. Chyba, że przekraczasz prędkość w zabudowanym :roll: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.01.2014 19:03

Lednice napisał(a):
Cały odcinek od Ołomuńca do Vyskova, kiedyś masakra, teraz jedzie się komfortowo,
koło Brna też ponaprawiali, nie można narzekać :D


Znaczy, że ta trelinka koło Brna już jest zrobiona?
Od dwóch lat, przez to telepanie, jeździliśmy przez Słowację, ale jakby było zrobione, to chętnie wrócimy na starą trasę :wink: .
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.01.2014 19:05

marze_na napisał(a):Nie trzeba nawet tak daleko odjeżdżać od płatnego odcinka. My jechaliśmy praktycznie cały czas wzdłuż tej ekspresówki, tędy.

Dokładnie tędy, co mi nie wyszło malowanie trasy w google maps :)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy >>Lubawka - Mikulov<< bez winiety
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone