Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy czy Słowację?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 21.01.2014 20:43

greenrs napisał(a):
maniusc napisał(a):przez CZ!!!

Skąd to olśnienie :?:


a tak!
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 21.01.2014 20:44

maniusc napisał(a):
greenrs napisał(a):
maniusc napisał(a):przez CZ!!!

Skąd to olśnienie :?:


a tak!


drażnią te płyty
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.01.2014 15:05

maniusc - twoje posty wręcz powalają swoją głębią i natłokiem informacji! Cięzko to przeczytać za jednym razem! :mrgreen: :mrgreen:
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 23.01.2014 21:14

Raul73 napisał(a):maniusc - twoje posty wręcz powalają swoją głębią i natłokiem informacji! Cięzko to przeczytać za jednym razem! :mrgreen: :mrgreen:


...gdyby Ktoś uważnie czytał... to wiedziałby, że już pisałem dlaczego tak sądzę! ...no ale chyba zbyt dużo wymagam... :(
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.01.2014 22:33

maniusc napisał(a):
Raul73 napisał(a):maniusc - twoje posty wręcz powalają swoją głębią i natłokiem informacji! Cięzko to przeczytać za jednym razem! :mrgreen: :mrgreen:


...gdyby Ktoś uważnie czytał... to wiedziałby, że już pisałem dlaczego tak sądzę! ...no ale chyba zbyt dużo wymagam... :(



Akurat w tym temacie nie pisałeś wcześniej nic.

A biegać za tobą po całym forum i sprawdzać, gdzie i co napisałeś.... rzeczywiście trochę za dużo wymagasz :roll: :roll:
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 24.01.2014 21:17

...najgorzej, jak się Komuś nudzi.... ;)
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 31.08.2016 21:56

Cześć,

Aż dziwne, że taka cisza w tym temacie od dwóch lat.
Fakt, że nie jeździłem przez Zwardoń od 5-ciu lat (z Mazowsza), ale może coś zmienić:
- przybyło trochę ekspresówki do Zwardonia
- masa remontów w Czechach
- Wiedeń tez nie zawsze luźny po południu w dzień powszedni

to którędy polecacie?

P.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 01.09.2016 08:05

piotr62 napisał(a):Cześć,

Aż dziwne, że taka cisza w tym temacie od dwóch lat.
Fakt, że nie jeździłem przez Zwardoń od 5-ciu lat (z Mazowsza), ale może coś zmienić:
- przybyło trochę ekspresówki do Zwardonia
- masa remontów w Czechach
- Wiedeń tez nie zawsze luźny po południu w dzień powszedni

to którędy polecacie?

P.

Najpierw 4 razy z rzędu jechałem przez Słowację ale ostatnio 5 razy z rzędu przez Czechy. Przez Słowację najgorszy był odcinek od granicy PLO/SŁO do Żyliny ale ostatni raz jechałem przez Słowację 6 lat temu i przekraczam granicę w rejonie czeskiego Cieszyna i potem jechałem wzdłuż granicy z Polską (by nie płacić za czeską winietę skoro jadę przez Słowację :) ) na Mosty u Jablunkova i Cadcę.
Wariant na Czechy: Bardzo wygodna jest jazda, wjeżdżasz na Autostradę A4 np w Katowicach potem na A1 w rejonie Gliwic i cały czas aż do Mikulova na granicy CZE/AUT jedziesz min. 2 pasmowką.
Ostatnio jeździłem trybem niedziela/niedziela i nie odczułem tych remontów w Czechach. Przez Wiedeń owszem miejscami były zwężenia na autostradzie przez miasto ale też nie stałem w korkach tylko jedzie się płynnie. W sobotę dawno nie jechałem więc nie wiem jak jest.
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 01.09.2016 09:22

A czy ma ktoś jakieś tegoroczne doświadczenia?
P.
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 01.09.2016 09:48

piotr62 napisał(a):A czy ma ktoś jakieś tegoroczne doświadczenia?
P.

Ja napiszę jutro :)
o godz. 17 ruszamy z Torunia do Marusici trasą Czechy- Austria- Słowenia :)
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 01.09.2016 10:33

piotr62 napisał(a):A czy ma ktoś jakieś tegoroczne doświadczenia?
P.

Jechałem na początku lipca z Katowic na Istrię. W sumie 980 km.Wyjechałem o 06:50 w niedzielę. Spokojna jazda tj. prędkość zgodna z przepisami. W tym 2x tankowałem, w tym przerwa na WC i posiłek tranzytowy. Podróż z ww. przerwami trwała dokładnie 10h.
Jechałem trasą: Katowice-Gorzyczki-Ostrava-Brno-Milkulov-Wieden-Graz-Lublana-Koper-Pula.
W tym roku wybrałem wariant jazdy przez całą Słowenię z winietą słoweńską. Czasowo i kilometrowo tym wariantem (jadąc na Istrię) lepiej niż pchać się na zapchane (głównie w sobotę) przejście graniczne Podlehnik/Gornji Macelj i potem murowane korki na bramkach w Zagrzebiu.
Jadąc na Istrię na przejściu granicznym Dragonja/Kastel było raptem 5 samochodów.. Jadąc z powrotem na tym samym przejściu miałem max. 10 samochodów bez korków.
Z powrotem wyjechałem też o 06:50 ale zahaczyłem o przepiękną Jaskinię Postojna, która jest ok 5 km od zjazdu z autostrady jadąc autostradą słoweńską w kier. na Lublanę. Wydatek spory jak na 4 osobową rodzinę ale przeżycia super! Zrobiłem sobie 3h przerwę w podróży ale w Katowicach byłem na 20:30.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.09.2016 19:44

zbig99 napisał(a):
piotr62 napisał(a):A czy ma ktoś jakieś tegoroczne doświadczenia?
P.

Jechałem na początku lipca z Katowic na Istrię. W sumie 980 km.Wyjechałem o 06:50 w niedzielę. Spokojna jazda tj. prędkość zgodna z przepisami. W tym 2x tankowałem, w tym przerwa na WC i posiłek tranzytowy. Podróż z ww. przerwami trwała dokładnie 10h.
Jechałem trasą: Katowice-Gorzyczki-Ostrava-Brno-Milkulov-Wieden-Graz-Lublana-Koper-Pula.
W tym roku wybrałem wariant jazdy przez całą Słowenię z winietą słoweńską. Czasowo i kilometrowo tym wariantem (jadąc na Istrię) lepiej niż pchać się na zapchane (głównie w sobotę) przejście graniczne Podlehnik/Gornji Macelj i potem murowane korki na bramkach w Zagrzebiu.
Jadąc na Istrię na przejściu granicznym Dragonja/Kastel było raptem 5 samochodów.. Jadąc z powrotem na tym samym przejściu miałem max. 10 samochodów bez korków.
Z powrotem wyjechałem też o 06:50 ale zahaczyłem o przepiękną Jaskinię Postojna, która jest ok 5 km od zjazdu z autostrady jadąc autostradą słoweńską w kier. na Lublanę. Wydatek spory jak na 4 osobową rodzinę ale przeżycia super! Zrobiłem sobie 3h przerwę w podróży ale w Katowicach byłem na 20:30.

Na Istrię ze Śląska jedzie się tyle co do Ustki, choć ok. 330 km dalej.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 01.09.2016 20:41

piotr62 napisał(a):Aż dziwne, że taka cisza w tym temacie od dwóch lat.

Nie ma ciszy bo "żyją" inne wątki.

trasa-przez-slowacje-wegry-t26527.html
przez-czechy-przez-austrie-przez-slowacje-przez-wegry-t41048.html
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 12.02.2017 17:56

Czechy! ... choć ten łącznik z Austrią, to dramat! :(
ILoVeBB
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ILoVeBB » 24.03.2017 00:26

Witam :)

W czerwcu wraz z rodzinka planujemy wyjazd do CRO/ Karlobag z Bielska-Białej, ktora trase proponujecie? Przez Czechy/Austrie/Słowenie czy Słowacja/Wegry. Jakie sa roznice w czasie przejazdu obiema trasami? Jesli wybiore jedna z tych tras, jakie winiety musze kupic (winiety bede kupowac przez internet). Nie ukrywam ze czas przejazdu jest kluczowy bo jedziemy z malym dzieckiem :), jezeli chodzi o koszty przejazdu nie sa az tak bardzo dla mnie wazne. Jade pierwszy raz do CRO.

Jesli ktos jechał na nawigacji tomtom start 20 EU, jak najlepiej zaplanowac jedna z tych tras :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy czy Słowację? - strona 49
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone