Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy czy Słowację?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 21.06.2013 13:33

A ja odpowiem przewrotnie....:
przez Niemcy i Austrię... Wszystko zależy od położenia geograficznego startu i miejsca docelowego.
Spokojnej i bezpiecznej obojętnie jakiej drogi!
Pozdrav!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2013 22:27

Rysio napisał(a):
Bocian napisał(a):Raptem dwie paki na Starej Drodze :lol:


No widzisz i po kiego autocesta. Na Route 86 też miejscami można podgonić, ale reklamować nie będę bo mi się tam ruch przeniesie :mrgreen: W tym roku trzeba będzie trochę zwolnić bo mam przeszło 6 m ogona do ciągnięcia :)



U mnie route 86 odpada z powodów rodzinnych, siostra we Wiedniu, którą odwiedzam przy okazji :wink:

Trochę znam te tereny, koło Szombathely i Sarvar :roll:
Z Sarvar do Szombrathely jest niezły odcinek drogi
Ostatnio edytowano 21.06.2013 22:31 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2013 22:30

Bartek1977 napisał(a):A ja odpowiem przewrotnie....:
przez Niemcy i Austrię... Wszystko zależy od położenia geograficznego startu i miejsca docelowego.
Spokojnej i bezpiecznej obojętnie jakiej drogi!
Pozdrav!



No to wiadomo, każdy jedzie, jak mu pasuje, albo pasuje jego żonie :wink:

Ale jak przeskoczyć w tym wariancie przez Niemcy i Austrię Słowenię :?:
Szybowcem :?:

A ha, jest trochę filmików, jak ominąć słoweńską autostradę jadąc z Włoch do Chorwacji :roll:
http://www.istrien-live.com/forum/showthread.php?t=583

Nie tylko Polacy kombinują, jak mogą :wink:
Lasencje pierwsza klasa :!: :!: :!: :!: :!:
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 22.06.2013 05:10

No i dobrze niech kombinują bo ceny są po prostu śmieszne , zrobili by promocje na wakacje to by więcej zarobili :)
Sick
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sick » 22.06.2013 09:35

kodens79 napisał(a):No i dobrze niech kombinują bo ceny są po prostu śmieszne , zrobili by promocje na wakacje to by więcej zarobili :)

Wydaje mi się, że możesz się mylić, zdecydowana większość wykupuje winiety i jedzie autostradą. Obniżając cenę pewnie by mieli mniejszy dochód. Komu nie opłaca się jechać autostradą bo odcinek za krótki za cenę jaka obowiązuje zwyczajnie omija. Przecież podobna jest sytuacja w Słowacji dla osób kierujących się np z Małopolski w kierunku Budapesztu. Też nie opłaca się kupować winiety na kawałeczek R1 a ceny w Słowacji zdecydowanie niższe niż w Słowenii.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2013 10:03

Trzeba by zrobić badania opinii publicznej,
jaki procent jedzie objazdem :wink:

Może być jak piszesz, bardzo dużo ludzi
jedzie jak mu gps każe i na samą myśl
o objeździe wpada w przerażenie :roll:
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 23.06.2013 21:35

Winieta czy płatność na bramkach - niekończąca się dyskusja w stylu wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia. W Polsce każdy jeżdżący np. A4 Katowice - Kraków klnie jak szewc gdy przychodzi mu płacić 2x po 9 zł za marne 60 km marnej autostrady. Bo gdyby były winiety to ... W Austii za 8 Eur (35 zł) to jeżdze 10 dni itp. ...
W Słowenii są winiety i trzeba ją kupić za marne kilkanaście km autostrady, bo jak były bramki to kosztowało coś ok 2 Eur. Czyż nie tak jest?
Moim zdaniem powinny być w użyciu obydwa systemy jednocześnie. Bo to jest identyczna sytuacja jak z biletami na komunikację. Jeżdżę rzadko, okazjonalnie, kupuję bilet jednorazowy (płacę na bramkach) a jak wiem że będę jeździł często to bilet okresowy (winietę). I tyle.
Wtedy autostrady omijaliby nieliczni, TIRy nie rozjeżdżałyby dróg lokalnych i byłoby po prostu bezpieczniej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2013 22:11

Słoweńcy wprowadzili winiety po tym, jak wcześniej były u nich bramki,
zresztą nadal są w wielu miejscach, tylko nikt w nich nie kasuje. :roll:

No, prawie nikt :wink:

Zaraz za przejściem w Sentilj jest pierwsza bramka i tam jednak mogą skasować i to więcej niż 15 euro :!: :!: :!: :!:
Tam stoją ludzie z DARS ( czyli po naszemu GDDKiA ) i pilnie obserwują, czy jest WAŻNA winieta

Co jest lepsze, bramki, czy winiety,
winiety dla stałych mieszkańców,
bramki dla turystów :roll:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 23.06.2013 22:18

Lednice napisał(a):bramki dla turystów :roll:


Tu będę polemizował. Bramki są "kolejkogenne".
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2013 22:28

Tyz prowda,
to duży minus :roll:

Nie będę polemizował :wink:

Poza tym, mój wielki błąd, nie wziąłem pod uwagę tych co jadą aż za Split :roll:
Oni modlą się o winiety w cenie austriackiej

Ale z drugiej strony jak Chorwacja zmieni zdanie, to wprowadzi jak Słowenia winiety za 15 euro,
to dopiero będzie jazz :wink:

Już widzę te wątki na forum:
- jak ominąć chorwacką winietę z Rupa do Rijeki
- jak ominąć chorwacką winietę na ekspresówce do Puli ?
:wink:

Straszny temat :roll:
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 23.06.2013 22:45

przynajmniej forum nie zginie :) będziemy rysować nowe mapki.
johny1412
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) johny1412 » 25.06.2013 10:41

No to i ja poproszę o radę. Startuje ze Szczyrku. Google pokazuje mi, żeby pojechać przez Cieszyn i dalej na Brno Wiedeń itd. Nawigacja IGO pokazuje mi żeby wybrać wariant przez Słowację. Co byście doradzili?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2013 11:02

Poczytać dokładnie ten wątek i samemu zdecydować :wink:

W dotychczasowej dyskusji padły już wszystkie argumenty
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 18.07.2013 11:39

grek napisał(a):Uwaga na remont drogi R46 między Ołomońcem a Prostejovem na ők. 11 km. Wyłączona z ruchu jest jedna nitka drogi ekspresowej. Ruch odbywa się jedną jezdnią. Nocą jedzie się wolno, ale płynnie. W dzień może być gorzej.
Mniejsze remonty sa w Austrii, ale niespecjalnie utrudniają jazdę.


Czy to w Czechach jeszcze aktualne?
W Austrii, w których miejscach? Bardziej na trasie Mikulov czy Breclav?
P.
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 18.07.2013 13:25

Co prawda nie wiem jak obecnie wygląda sprawa z przejazdem remontowanego odcinka, ale mogę podpowiedzieć alternatywę dla tej trasy. Z powrotem wracałem z Vyskova autostradą (D1)przez Kromieryż, która kończy się na rogatkach Prerova. Z racji tego, że były to godziny wczesnoporanne (i do tego niedziela) Prerov minęliśmy bardzo szybko. Wygodną drogą dociera sie w okolicy Lipnika autostrady D1, którą kierujemy się w stronę Ostravy i Gliwic
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy czy Słowację? - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone