Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Chorwację autostradami,czy przez BiH-na Peljesac?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006
Przez Chorwację autostradami,czy przez BiH-na Peljesac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 22.05.2006 11:06

Wiem,że sporo już o tym było na forum,bo własnie przejrzałam masę wątków,ale proszę o uwagi tych,którzy jechali i tak i tak.
Czy rzeczywiście lepiej jechać przez BiH?
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 22.05.2006 12:27

Też w tym roku na Peljesac, Wczesniej jechałem tymi dwoma trasami.
Trasa przez Bośnię jest b. malownicza ale wolna i męcząca.W tym roku na raz , Dolny Śląsk- Peljesac ,ale autostradami. Jak na pierwszy raz to chyba jednak warto przez Bośnię, w końcu urlop to nie wyścigi.
Pozdrawiam Gajus.
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 24.05.2006 12:28

a gzdie był doradził nocleg po drodze,myślałam w rejonie OSijeka,czy to dobry pomysł?
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 25.05.2006 18:56

Jeśli przez Bośnię to nocleg musi być !!!. Ja lekomyślnie pojechałem na raz... i do Dubrownika dojechałem w ok 26 godzin / krótki 2 godzinny postój na drzemkę na parkingu k. Daruvaru /Chorwacja jeszcze przed Bosnią/ Przyjechałem kompletnie przemęczony. To zbyt duże ryzyko !!! W drodze powrotnej ( przez Bośnię) nocowałem na campie nad Balatonem i to było mądre posunięcie. Natomiast odpowiada mi jazda na raz autostradami. Niestety nie mam informacji odnośnie noclegu w Osjeku, sądzę, że przy odrobinie trudu taki noclego znajdziesz, w końcu to kraj cywilizowany.
GAJUS
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.05.2006 21:36

zerknij tu:
http://www.apartmani-hrvatska.com/osobna.asp?BR=3573
ja tu nocowałem i byłem bardzo zadowolony , przemiłe kobitki to prowadzą : Ankica i Marija.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.05.2006 21:40

Co do trasy przez BiH to nie jest ona taka znowu mecząca a napewno mniej meczaca niz "stara" droga przez Plitvicke Jezera.Duzo mniejszy ruch i przyjemniej sie jedzie. Testowałem trzy razy , benzyna chyba tansza. Mówie o trasie przez Banja Luke , jechałem i przez Sarajevo ale ta droga wydawała mi sie gorsza.No i omijasz doline Vrbasu!!! A byłoby szkoda!Pozdrav.
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006
anadingacz

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 28.05.2006 23:06

Sławku!
Znalazłam w innym wątku informację,że jeździsz do Villi Anadingacz.
Napisz mi proszę coś więcej o tych apartamentach,zarezerwowałam tam sobie apartament.
Czy nie ma problemu z dojazdem?
Jeżeli możesz to napisz na priva: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 29.05.2006 13:06

Witam, zauwazyłem że odwiedziliście Bośnię..ja chcę jechać z Makarskiej do Medjugorie, i tu pytanie: potrzebne są wizy? Czytałem że latem nie są potrzebne..ale czy czerwiec to lato?
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 29.05.2006 14:34

W zeszłym roku jeździłem do Medjugorie ze Srebreno w lipcu i nikt mnie o żadne wizy nie pytał.A czerwiec to już wg mnie lato :lol:
Pozdrawiam
SZOP
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 11.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) SZOP » 29.05.2006 16:15

jac61b napisał(a):Witam, zauwazyłem że odwiedziliście Bośnię..ja chcę jechać z Makarskiej do Medjugorie, i tu pytanie: potrzebne są wizy? Czytałem że latem nie są potrzebne..ale czy czerwiec to lato?


Bośnia zniosła wizy dla Polaków.
http://www.msz.gov.pl/index.php?form_id=40&argv[command]=bazy%2Fpokaz&argv[form_id]=40&argv[action]=result&argv[kraj]=18&argv[__user_data][__language_info][id]=pl&argv[__user_data][__language_info][name]=Polski&argv[__user_data][__language_info][doc_id]=1&argv[cms_3web_test_cookie]=test&argv[cms_3web_site]=1d79508656da09f2ca70281eb50a1d2e&argv[PHPSESSID]=6b17579be120044564f17959e582093e&argv[res_width]=1024&argv[res_height]=768&portlet=bazy%2Fpokaz

Pozdrawiam

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Chorwację autostradami,czy przez BiH-na Peljesac?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone