Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Bielsko czy jego obwodnicą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
seguar
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) seguar » 26.08.2012 21:22

Czy poważnie w Tychach jest aż tak źle??

Będę tam jutro około 17, jadąc z Częstochowy nie wiem czy warto robić kółko. Napiszcie dokładnie gdzie skręcić i przez co jechać to zerknę jeszcze w googlach jak to wygląda.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 26.08.2012 21:56

Źle. Chyba że nocą...
seguar
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) seguar » 26.08.2012 22:03

To którędy najlepiej jechać, żeby za dużego koła nie zrobić??
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 26.08.2012 22:07

Na pewno nie przez Rybarzowice - natomiast propozycję kolegów warto na pewno rozważyć. Na pewno do granicy jest lepiej, ale dalej to w sensie aktualnych wiadomości nie wiem.
Na pewno przez Bielsko obwodnicą - a tak czy siak jak Ci odpowiada jazda nocna, to nocą. Osobiście mi odpowiada, ale nie każdy to lubi :)
I dobrze, bo wtedy jazda nocą już nie miałaby tylu zalet... ;)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 26.08.2012 23:54

seguar napisał(a):To którędy najlepiej jechać, żeby za dużego koła nie zrobić??


1. Katowice - A4 na Wrocław - zjazd na Mikołów, Skoczów - w Skoczowie wpadasz na obwodnicę i jedziesz sobie na BB

2. Na Podwarpiu za Siewierzem zjeżdżasz n a A1 - zjazd na Żory i na Skoczów....

Inaczej jakoś nie widzę...
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.08.2012 01:41

MRK napisał(a):2. Na Podwarpiu za Siewierzem zjeżdżasz n a A1 - zjazd na Żory i na Skoczów....


Prawie, tylko końcówka zamiast prosto z Żor na Skoczów, to w Pawłowicach w prawo i prosto na Cieszyn powiatówką nr 938. W ten sposób ominiesz remonty pod Skoczowem (nie są specjalnie upierdliwe, ale jednak są), a do tego zyskasz kilka kilometrów.
seguar
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) seguar » 27.08.2012 06:34

A nie będzie lepiej po prostu:
1. Katowice - A4 na Wrocław
2. Piotrowice
3. Mikołów
4. Wyry
5. Gostyń
i wylatuje na DK1 w okolicach Gminy Kobiór (hmm.... czy to nazwa miejscowości...??)

Co wy na tą opcję??
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 27.08.2012 06:59

Raul73 napisał(a):
MRK napisał(a):2. Na Podwarpiu za Siewierzem zjeżdżasz n a A1 - zjazd na Żory i na Skoczów....

:|
Prawie, tylko końcówka zamiast prosto z Żor na Skoczów, to w Pawłowicach w prawo i prosto na Cieszyn powiatówką nr 938. W ten sposób ominiesz remonty pod Skoczowem (nie są specjalnie upierdliwe, ale jednak są), a do tego zyskasz kilka kilometrów.


Kolega bedzie tam poznym popołudniem, więc bez problemu przejedzie.
seguar napisał(a):A nie będzie lepiej po prostu:
1. Katowice - A4 na Wrocław
2. Piotrowice
3. Mikołów
4. Wyry
5. Gostyń
i wylatuje na DK1 w okolicach Gminy Kobiór (hmm.... czy to nazwa miejscowości...??)

Co wy na tą opcję??


Jak najbardziej, jeśli chodzi o ominięcie Tychow. Sam tak jeżdżę, ale... co z Pszczyna, ktora to jest nieobliczalna?
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 01.10.2012 10:19

W tej chwili Pszczyna to kolejne po Tychach wąskie drogowe gardło. Zdecydowanie nie polecam przejazdu przez tą miejscowość wszystkim wybierającym się na południe Polski.
Czy jechać obwodnicą Bielska, czy przez Bielsko? Odpowiedź moim zdaniem może być tylko jedna. Zdecydowanie obwodnicą.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 01.10.2012 22:11

Tylko obwodnicą. W lipcu jechałem do Orebica (Bielsko - Zwardoń) i pojechałem obwodnicą. Bez problemu. Ale w drodze powrotnej (zawsze ze względu na dziecko po wjeździe do kraju zaliczamy w BB McDonka - taka tradycja :D ) pojechałem przez miasto... :evil: Ile sie nabluzgałem, to wiem tylko ja i rodzinka :? :?

Pszczyna to była masakra - jeszcze na dodatek jak wracaliśmy to w okolicy Kobióra TIR się zwalił do rowu :evil:
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 02.10.2012 11:14

Jest możliwość objazdu Pszczyny i Tychów, z drogi S1 po minięciu węzła z A4 skręcamy na Imielin i jadąc przez Oświęcim, Kęty, Porąbkę i Czernichów dojeżdżamy do Żywca, gdzie wjeżdżamy na S69 i tą drogą jedziemy do granicy w Zwardoniu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.10.2012 11:43

oczywiście, że obwodnicą Bielska: przyjemnie i szybko :D
http://www.kocjan.pl/obwodnica/
niestety potem równie szybko wbijamy się na zwykłą ciasną krajówkę 69, którą prawie :evil: do granicy trzeba przejechać dobrych kilkanaście km, niestety droga S69, która rozwiązałaby problem jest odłożona w czasie http://stanislawszwed.pl/index.php?opti ... Itemid=214
chyba że od tej pory coś się zmieniło :-?
Ostatnio edytowano 02.10.2012 15:44 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 02.10.2012 15:36

Nie, nie - to nie tak.
NIE jedziemy "do granicy zwykłą drogą" z Bielska po zjeździe z obwodnicy: jedziemy kilkanaście km zwykłą drogą DO ŻYWCA. A potem jest ekspresówka prawie cały czas do granicy - z pewną przerwą właśnie: ekspresówka, zwykła, ekspresówka.
krzych222
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 08.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzych222 » 02.10.2012 16:40

Jeżeli jedziesz od Zwardonia dalej na południe (Zylina ?) - to skręć na Pyrzowice droga 78 w Siewierzu albo droga S1 kilka kilomerów dalej , potem od Pyrzowic A1ką do Żor, z Żor na Cieszyn i na Zylinę - bedzie dużo szyciej.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 12.01.2013 23:11

Dzisiaj aktualizowałem mapy navi w mojej Nokii i zauważyłem, że doszedł spory kawałem S69. czy ktoś wie, jak jest naprawdę - to moja trasa do Zwardonia. Czy powstało cos więcej niż dotychczasowe kawałki: obwodnica BB, browar Zywiec i Wiadukt do granicy?

I jeszcze jedno - podobno ostatnia aktualizacja map Nokii pozbawiła darmowego korzystania offline - bez online nie chodzi. Wie ktoś coś na ten temat?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Bielsko czy jego obwodnicą - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone