Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.06.2017 12:37

Czyli w zasadzie blitve robi się podobnie jak szpinak :), tylko szpinak to robię na maśle.

Kawę wypiłam i głodna jestem :roll: a pod ręka nic smacznego :evil:
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 28.06.2017 12:45

Gusia, właśnie skończyłam ponownie czytać Twoją relację - tym razem ze zrozumieniem :), czyli pod kątem praktycznego wykorzystania. Już/dopiero za 2 tyg ruszam na Krk i dzięki Tobie zrobiłam sobie wspaniałe notatki. Już to pisałam wcześniej, ale napiszę jeszcze raz - jestem pod wrażeniem tej relacji, jest doskonała - świetnie się czyta no i jest niemal jak przewodnik. Wielkie dzięki!
Za chwilę wyprodukuję pewnie kilka praktycznych pytań do Ciebie :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.06.2017 13:02

Malowa ciesze się, że relacja Tobie pomogła w planowaniu pobytu na Krku. Też za 2 tyg. z małym hakiem ruszam na wakacje a nie wiem na 100% dokąd trafię więc czytam na wszelki wypadek większość relacji :mrgreen:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 28.06.2017 13:31

gusia-s napisał(a):Czyli w zasadzie blitve robi się podobnie jak szpinak :), tylko szpinak to robię na maśle

Możliwe że oryginalny przepis nieco się będzie różnił od podanego który jest próbą zrozumienia przekazu starszej pani sprzedającej warzywa na sutivańskim targu. Jakoże lokalnego języka jeszcze do końca (czyt. wcale :) ) nie przyswoiliśmy więc w szczegółach mogliśmy się delikatnie rozminąć. Mimo to wychodzi świetnie i o to chodziło :D
A przy okazji też zadeklaruję ponowne przeczytanie Twojej relacji również ze zrozumieniem ponieważ w połowie września przymierzamy się do Punat i wygląda na to że bardzo się przyda.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.06.2017 14:15

AdamZ napisał(a):
gusia-s napisał(a):Czyli w zasadzie blitve robi się podobnie jak szpinak :), tylko szpinak to robię na maśle

Możliwe że oryginalny przepis nieco się będzie różnił od podanego który jest próbą zrozumienia przekazu starszej pani sprzedającej warzywa na sutivańskim targu. Jakoże lokalnego języka jeszcze do końca (czyt. wcale :) ) nie przyswoiliśmy więc w szczegółach mogliśmy się delikatnie rozminąć. Mimo to wychodzi świetnie i o to chodziło :D
A przy okazji też zadeklaruję ponowne przeczytanie Twojej relacji również ze zrozumieniem ponieważ w połowie września przymierzamy się do Punat i wygląda na to że bardzo się przyda.
Chyba wielkiej filozofii w tym faktycznie nie ma, wystarczy zmiękczyć te listki a oliwa, czosnek i trochę soli doda smaku podczas smażenia/duszenia :)
Czytaj se do woli od nowa ale najpierw sioo do Supetaru mi sprawdzić ten Waterman Willage :)
A w Bolu też nie był? upały i wiek Cię pokonały gdzieś tam czytałam :wink: :mrgreen:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 28.06.2017 16:50

gusia-s napisał(a):A w Bolu też nie był? upały i wiek Cię pokonały gdzieś tam czytałam :wink: :mrgreen:

Bol jedynie przejechał w drodze na Murvicę i po drodze naliczył z 6 campów. Ciekawie wyglądał ten
camp3.jpg

który znajduje się prawie nad Zlatni Rat i tak się właśnie nazywa. W pobliżu planowanego przez Ciebie Autocamp no 1
camp1.jpg

Sutivański minicamp wygląda na już zapełniony więc pomysł z Supetarem wydaje się dużo lepszy. Chyba nie zdążę już tam dojechać bo właśnie nadciąga burza.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.06.2017 22:01

gusia-s napisał(a):Pomidorki na straganie :mrgreen: albo u gospodarzy z ogródka jeśli będą mieli. Żadnego większego gospodarstwa z uprawami nie widziałam. Knajpek nie polecę bo sporadycznie zaglądamy. Lubimy sami pichcić ;)

:papa:

Z takim gotowaniem to ja Cię zawsze do załogi przygarnę...... :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.06.2017 22:13

beatabm napisał(a):
gusia-s napisał(a):Pomidorki na straganie :mrgreen: albo u gospodarzy z ogródka jeśli będą mieli. Żadnego większego gospodarstwa z uprawami nie widziałam. Knajpek nie polecę bo sporadycznie zaglądamy. Lubimy sami pichcić ;)

:papa:

Z takim gotowaniem to ja Cię zawsze do załogi przygarnę...... :D
A nie mówiłam? :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 29.06.2017 22:38

gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a):
gusia-s napisał(a):Pomidorki na straganie :mrgreen: albo u gospodarzy z ogródka jeśli będą mieli. Żadnego większego gospodarstwa z uprawami nie widziałam. Knajpek nie polecę bo sporadycznie zaglądamy. Lubimy sami pichcić ;)

:papa:

Z takim gotowaniem to ja Cię zawsze do załogi przygarnę...... :D
A nie mówiłam? :)


To ja już z moim gotowaniem nie pcham się przed szereg :P Wolę pilnować tego Cyc-Graala, bo w garach to i tak się nasiedzę w ciągu roku :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.06.2017 00:09

Katerina napisał(a):... To ja już z moim gotowaniem nie pcham się przed szereg :P Wolę pilnować tego Cyc-Graala, bo w garach to i tak się nasiedzę w ciągu roku :papa:

Zawsze możesz pozmywać :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.06.2017 23:06

Gosiu, nie wiem jak Ty te tłumy lipcowe w Bašce znalazłaś. :roll: Ja dziś byłam po południu i ŻADNYCH tłumów nie stwierdziłam... 8O

P1270612a.jpg


Ciekawe, że miało to związek z temperaturą 18 stopni i ulewnym deszczem... :roll: :oczko_usmiech:


Nadal leje... :x :x
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.07.2017 14:02

Mikromir napisał(a):Gosiu, nie wiem jak Ty te tłumy lipcowe w Bašce znalazłaś. :roll: Ja dziś byłam po południu i ŻADNYCH tłumów nie stwierdziłam... 8O
P1270612a.jpg


Ciekawe, że miało to związek z temperaturą 18 stopni i ulewnym deszczem... :roll: :oczko_usmiech:

Nadal leje... :x :x
Mam nadzieję, że już wrócili :wink: bo to by oznaczało, że lać przestało :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 01.07.2017 20:33

Gusiu, doczytałam,że robisz przymiarki do Waterman Beach Village..Jeśli tam wylądujecie, proszę zdaj raport z zastanej rzeczywistości...Mnie interesuje druga połowa września - domek.Być może tylko w takiej formie mąż zaakceptuje kemping :roll: :idea: Dzisiaj siedzę i napalam się na Camp Vrila w Trpanju, ale małżon szybko mnie gasi - zero namiotu :( Ponieważ część urlopu po 16 września na Braču, to Waterman zainteresował mnie..ze względu na te domki.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.07.2017 22:44

gusia-s napisał(a):Mam nadzieję, że już wrócili :wink: bo to by oznaczało, że lać przestało :)


Pewnie wrócili... :mrgreen: ale ja dziś byłam zupełnie gdzie indziej. :oczko_usmiech: I przy okazji przepływałam koło bardzo ciekawych miejsc. 8) W związku z tym dla Ciebie z pozdrowieniami z wyspy Krk: :smo:

aP1270963.jpg


aP1270987.jpg
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.07.2017 12:00

Katerina ... póki co, skocz do relacji Pawła. On był w czerwcu na tym kempie właśnie w domkach. Ja cały czas się waham nad Bračem więc możliwe, ze dotrę tam również dopiero po 16 września pod żaglami :)

Mikromir 8O :hearts: ... nasza Skrila wspaniała i Golden :)
Udało się wysiąść na Golden czy tylko przepływaliście?
Ciepełko wróciło widzę :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone