Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.04.2017 18:15

te kiero napisał(a):za niecałe 2 tygodnie, będę mocno przemierzał Waszymi śladami, jak będzie ochota oczywiście
gusia-s napisał(a):Właściwie to tam nic nie ma, tylko widok na most wjazdowy na wyspę i jakaś piaszczysta zatoka.
Droga kręta, miejscami wąska i stroma w dodatku dziurawa deko.

trochę mnie zaskoczył dojazd do miejsca widokowego na most, czy ta stromizna po prawej jak się zjeżdża w dół naprawdę tak źle wygląda, szczególnie tam gdzie brakuje barierek? (myślę o małżonie w tym względzie)

Mnie też :mrgreen: na street view wyglądał łagodniej :) Jest stromo nie ma co ukrywać, ale da radę się minąć przynajmniej w razie co, więc to na plus. Małżonka na Ciebie niech patrzy i będzie ok :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.04.2017 18:18

Nefer napisał(a):Widok na most całkiem przyjemny :)
Szkoda, że nam troszkę się niebo wtedy przydymiło, przy błękitach kolorki by były ładniejsze :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.04.2017 23:21

Święta, święta i po świętach ... czas wrócić do relacji bo kolejne wakacje mnie tu zastaną :wink:

Cd. Dzień 11 - 12.07.2016 wtorek

Cd. Trip po wyspie – zguba w Omišalj


No więc gdy już się wydostaliśmy z Voz to przeskoczyliśmy na przeciwną stronę wyspy do miasteczka Omišalj, położonego na prawie 90 m klifie. Jest to pierwsze za mostem miasteczko na wyspie.
Omisaj.JPG


Parkujemy w pobliżu starej części miasta – parking płatny 7 kun/h, w pobliżu kilka innych też płatnych.

Ruszamy w kierunku starówki. Na niedużym, ukrytym w cieniu drzew skwerku, pomnik poświęcony poległym w czasie II wojny. Działa tu darmowe wifi.
DSCN6997.JPG


Kilka kroków dalej apartament na sprzedaż w całkiem przyzwoitej cenie :)
DSCN6999.JPG
DSCN6998.JPG


Idziemy na czuja, mijając na przemian to kolorowo otynkowane domki to odrapane kamieniczki.
DSCN7000.JPG
DSCN7001.JPG
DSCN7002.JPG


Wychodzimy na główny plac starówki, przy którym znajdują się knajpki i zabytkowy kościół Wniebowzięcia NMP z dobudowana w późniejszym czasie dzwonnicą.
DSCN7003.JPG
DSCN7032.JPG
DSCN7006.JPG


Wnętrze kościoła.
DSCN7010.JPG
DSCN7009.JPG


Obchodzimy kościół dookoła.
DSCN7012.JPG
DSCN7014.JPG
DSCN7033.JPG


I znów trafiamy na ślad głagolicy :).
DSCN7013.JPG
DSCN7011.JPG


Kameralne uliczki i podwóreczka ozdobione kwitnącymi bugenwillami można tu spotkać na każdym kroku :hearts:.
DSCN7015.JPG


Docieramy do punktu widokowego na zatokę, w której mieści się naftociąg i petrochemia.
DSCN7017.JPG
DSCN7019.JPG
DSCN7020.JPG


Oraz opuszczony hotel Učka.
DSCN7018.JPG


Szyszki rosną tu góry pewnie przez tą naftę :mrgreen:.
DSCN7022.JPG


Przechodzimy przez kolejną bramę do następnego punktu widokowego.
DSCN7024.JPG


Poniżej w zatoce mieści się niewielki port i plaża Pesja - ponoć szczycąca się mianem błękitnej, mimo że w pobliżu cumują kontenerowce :? Dziwnie przyznają te oznaczenia. Ja bym jej tego tytułu nie dała choćby ze względu na sąsiedztwo. Do portu i plaży można zjechać autem, w pobliżu jest parking. Nie chce się nam złazić a do auta też kawałek więc ograniczamy się tylko do górnych partii miasteczka.
DSCN7025.JPG
DSCN7046.JPG


I znów piękna Bungewila :hearts:. Jak ja bym chciała cieszyć się taką roślinką nad moimi oknami … choćby tylko nad jednym :hearts: :hearts: :hearts:. Sadzonkę przytargałam i pielęgnuję :) a do kwiatów ręki nie mam ani trochę, więc jak zakwitnie to będzie cud ... a wtedy się nim pochwalę :mrgreen: Wiara czyni cuda, to wierzę ... i mówię do niej, i podlewam, i nawet nawóz kupiłam :mrgreen: Na razie żyje, ma dużo liści, urosła - oczywiście zimowała w domu. Na dwór pójdzie jak zrobi się cieplej, szczególnie nocami.
DSCN7029.JPG
DSCN7044.JPG


Sprawdzamy dokąd zawiedzie nas ta ścieżka :)
DSCN7031.JPG


Wywiodła nas w pole :?: nieee :)
DSCN7034.JPG
DSCN7035.JPG
DSCN7038.JPG
DSCN7036.JPG
DSCN7039.JPG


Winogronom jeszcze daleko do doskonałości.
DSCN7037.JPG


Tu mieści się siedziba miasta.
DSCN7040.JPG
DSCN7042.JPG


I tu orientuje się, że gdzieś posiałam moją granatową czapeczkę z daszkiem :!: :( , najlepszą na świecieObrazek Szybki przegląd fotek w aparacie i już wiem, czapkę ostatnio miałam tuż przed punktem widokowym na port i plażę. Wracamy w nadziei na odnalezienie zguby … i co :?: jest :!: Obrazek. Tam gdzie przypuszczałam :)
DSCN7043.JPG


Gdyby nie zguba, pewnie nie trafilibyśmy w kolejny piękny zakątek :hearts:.
DSC_1608.jpg
DSCN7048.JPG
DSCN7047.JPG
DSCN7050.JPG


I nie spotkalibyśmy milusiej kici Obrazek, chętnej na głaskanie. Jej opiekun bacznie nas obserwuje i nawołuje swoją milusińską do domu, jednak ona jak to koty miewają sama decyduje o tym co ma robić i kiedy :mrgreen: Skądś to znam :wink:
DSC_1617.jpg
DSCN7051.JPG


Kamienną uliczką wydostajemy się wreszcie z labiryntu.
DSC_1618.jpg


W drodze powrotnej do auta, wstępujemy jeszcze do lokalnego spożywczaka w stylu naszego PSS, w którym to się okazuje, że jest poszukiwana przez nas wszędzie sucha kiełbasa z truflami 8O Obrazek :!: Zgarniamy cały jej zapas! :mrgreen: Kilka paczuszek - łącznie dobrze ponad kilo Obrazek

Z wizyty w Omišalj jesteśmy bardzo zadowoleni :), po pierwsze z powodu tych uroczych zakątków w mieście i pięknych bugenwilli a po drugie z udanych zakupów :wink: Gdyby ktoś chciał posmakować reklamowanej przeze mnie kiełbasy może próbować tu, 190 kun/kg :wink: lecz pakowane są tak po ok. 0,20 kg, jedna paczuszka to 2 laski kiełbasy długości ok. 12-15 cm każda :)

Teraz możemy już się kierować na południe wyspy, retorycznie zapytam … czy na kemp :?: Jeszcze nieeee :mrgreen:

Cdn. … :papa: Obrazek
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 19.04.2017 00:53

A ja zawsze się zastanawiałem co to jest :?: :roll:

DSC_0054.JPG
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.04.2017 08:27

lotnikwsk napisał(a):A ja zawsze się zastanawiałem co to jest :?: :roll:
Załącznik DSC_0054.JPG nie jest już dostępny

No to jest właśnie toooo :)
Sustav-Janafa-copy1.jpg
http://www.janaf.hr/sustav-janafa/sustav-jadranskog-naftovoda/


Z dołu pewnie aż tak nie rzuca się w oczy :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12141
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.04.2017 08:46

Całe szczęście że czapeczka sie znalazła, bez niej udar gwarantowany :twisted:
Jak dobrze popatrzeć na słońce i ciepło gdy za oknem.........leży śnieg wrrrrrrrrrrrrr :roll: :roll: :roll:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 19.04.2017 08:54

gusia-s napisał(a):
Gdyby ktoś chciał posmakować reklamowanej przeze mnie kiełbasy może próbować tu, 190 kun/kg lecz pakowane są tak po ok. 0,20 kg, jedna paczuszka to 2 laski kiełbasy długości ok. 12-15 cm każda

Czy mogłabym prosić o zdjęcie opakowania tej kiełbasy? Myślę, że na Istrii może być dostępna. Poszukałabym, bo za trochę ponad 2 m-ce będę tam na 2 dni :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.04.2017 13:06

gusia-s napisał(a):
Vjetar napisał(a):
woka napisał(a):
Vjetar napisał(a):Jak ja byłem to gnatów niedźwiedzia nie było. Szkoda. Jednak co gnat to gnat.

Nigdy nie było (przynajmniej ja nie pamiętam). Marketing robi swoje i atrakcyjność trza urozmaicić. Zapewne jest od niedawnego czasu.


I prawidłowo. :D
Czyli pewnie ściema z tym niedźwiedziem ;) Skoro był znaleziony w TEJ jaskini to chyba musiało być dawno temu, bo jaskinia jest udostępniona do zwiedzania już od prawie 20 lat. To gdzie te gnaty się podziewały przez te lata :wink: :mrgreen: Może je obgryzali dopiero :oczko_usmiech:


:lol:


Może były w "obróbce", kiedyś wykopane w okolicy.

Omišalj przypadł mi go gustu, i dobre lody tam mieli.


Pzdr
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.04.2017 19:29

beatabm napisał(a):Całe szczęście że czapeczka sie znalazła, bez niej udar gwarantowany :twisted:
Jak dobrze popatrzeć na słońce i ciepło gdy za oknem.........leży śnieg wrrrrrrrrrrrrr :roll: :roll: :roll:

Oj tak Obrazek ucieszyło mnie to bardzo :)
U mnie dziś słonko nawet wyszło a śniegu ni grama :)

Magda O. napisał(a):
gusia-s napisał(a):
Gdyby ktoś chciał posmakować reklamowanej przeze mnie kiełbasy może próbować tu, 190 kun/kg lecz pakowane są tak po ok. 0,20 kg, jedna paczuszka to 2 laski kiełbasy długości ok. 12-15 cm każda

Czy mogłabym prosić o zdjęcie opakowania tej kiełbasy? Myślę, że na Istrii może być dostępna. Poszukałabym, bo za trochę ponad 2 m-ce będę tam na 2 dni :D

Psze bardzo ... to była dokładnie ta kiełbaska :) i pochodzi właśnie z Istrii. Tu ją powinnaś dostać na 100 % ;) w końcu producent :)
buretic-koba-tartufi-445x315.jpg


A tu inne produkty firmy Bregi, m.in. kiełbasa z rozmarynem i oliwkami - tych nie próbowaliśmy ale widzieliśmy również w sklepie w Starej Basce.

Okazuje się, że kupilismy je w całkiem okazyjnej cenie, jak pisałam prawie 190 kun/kg ... w sklepie internetowym znalazłam za 390 8O

Vjetar napisał(a): ... Omišalj przypadł mi go gustu, i dobre lody tam mieli...
Akurat nie próbowaliśmy tam lodów :(.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 19.04.2017 20:09

Super, dziękuję bardzo :) na pewno będę szukać.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.04.2017 22:09

Dzień 11 - 12.07.2016 wtorek

Cd. Trip po wyspie – pętla


Z Omisalj wyjeżdżamy po godz. 18, spędziliśmy tam 2 godziny. Początkowo plan zakładał jeszcze zjazd do pobliskich ruin bazyliki w miejscu starożytnej osady Fulfinum ale po władowaniu się do auta, minął nam zapał i odpuściliśmy ten punkt.

Trochę Was oszukałam, że jeszcze nie wracamy na kemp :wink: :mrgreen: Wracamy ... tylko po drodze na chwilę zajeżdżamy do Krku po większe zakupy w Konzumie dla nas i dla sąsiadów z kempingu :wink: skoro trip, to trzeba wszystkie punkty odnotować :wink:
Krk.JPG


Po zakupach wreszcie kierujemy się na kemp :mrgreen: Na drodze trzeba uważać na lokalsów :wink:
DSC_1621.jpg


Ostatni prosta lub jak kto woli krzywa :mrgreen:
DSC_1624.jpg
DSC_1625.jpg
DSC_1627.jpg


I zamykamy pętelkę, stówka pękła :wink: Cała trasa tripu.
Skrila.JPG


To był długi ale fajny dzień :).
DSCN7069.JPG
DSCN7075.JPG
DSCN7076.JPG


Obrazek
Cdn. … :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12141
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 20.04.2017 10:00

Długi, fajny, z przygodami - takie wakacje to ja lubię:)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.04.2017 14:12

beatabm napisał(a):Długi, fajny, z przygodami - takie wakacje to ja lubię:)
Ja też ale może niekoniecznie codziennie. Trzeba mieć czas aby i odzipnąć, bo w innym wypadku to trzeba by zaraz po urlopie na jakis wypoczynkowy iść :mrgreen:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 20.04.2017 18:25

Super trip! i bugenville :hearts:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.04.2017 21:03

tyniolek napisał(a):Super trip! i bugenville :hearts:
Mam nadzieję na własną :smo:
Przedstawiam Wam ... przezimowała, czekamy na kwiatki :hearts: :hearts: :hearts:
1.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone