Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przewóz alkoholu przez granicę

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 07.06.2011 16:30

nimm2 napisał(a):
arturac napisał(a):
wewior napisał(a):Dzięki. To w takim razie limity są potężne jak na moje potrzeby. Jednak w tym temacie jest tylko o unii a co mi na to powie chorwacki celnik? I co z domowymi trunkami bez banderoli?



jak w Cro kupisz trunki, które i tak wszyscy legalnie u nich robią w domku,to chyba, tak na logikę żaden celnik chorwacki Cię nie zatrzyma za to, że parę butelek wieziesz do domu. ja zawsze wracam z pełnym kufrem wina i rakiji. zawsze jest tego ze 40 litrów z zaznaczeniem, że na użytek własny :) wyluzuj, jak nie będziesz ciągnął beczki z winem, albo połówki prosiaka na pace to nikt Ci nic nie powie. Tylko surowych warzyw i kiełków nie bierz ze sobą :)


skoro bimber na Chorwacji jest legalny to Chorwacki celnik Cie pusci... co mu do tego... jak dla niego to mozesz miec nawet 200 litrow... gorzej ze slowenskim lub wegierskim... to oni maja pilnowac czy to co wwozisz jest legalne i dozwolonych ilosciach...


Kiedyś w innym wątku jak dobrz pamiętam Katarzyna Głydziak Bojić pisała, że ten tak popularny handel domowa rakiją i jej produkcja itp jest nielegalna. Ale przymykają na to oko. Tak coś mi się zdaje, że tak wtedy pisała.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.06.2011 16:31

SoftRM napisał(a):
Jurek napisał(a):
menadzer napisał(a):Cytat:
lub dwa litry napojów o zawartości alkoholu do 22%, "

czy dobrze rozumie że legalnie mogę wwieźć 4 piwa na osobę do Chorwacji ?


Deja vu
:wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2011 00:16

Mariusz_M napisał(a):
nimm2 napisał(a):
arturac napisał(a):
wewior napisał(a):Dzięki. To w takim razie limity są potężne jak na moje potrzeby. Jednak w tym temacie jest tylko o unii a co mi na to powie chorwacki celnik? I co z domowymi trunkami bez banderoli?



jak w Cro kupisz trunki, które i tak wszyscy legalnie u nich robią w domku,to chyba, tak na logikę żaden celnik chorwacki Cię nie zatrzyma za to, że parę butelek wieziesz do domu. ja zawsze wracam z pełnym kufrem wina i rakiji. zawsze jest tego ze 40 litrów z zaznaczeniem, że na użytek własny :) wyluzuj, jak nie będziesz ciągnął beczki z winem, albo połówki prosiaka na pace to nikt Ci nic nie powie. Tylko surowych warzyw i kiełków nie bierz ze sobą :)


skoro bimber na Chorwacji jest legalny to Chorwacki celnik Cie pusci... co mu do tego... jak dla niego to mozesz miec nawet 200 litrow... gorzej ze slowenskim lub wegierskim... to oni maja pilnowac czy to co wwozisz jest legalne i dozwolonych ilosciach...


Kiedyś w innym wątku jak dobrz pamiętam Katarzyna Głydziak Bojić pisała, że ten tak popularny handel domowa rakiją i jej produkcja itp jest nielegalna. Ale przymykają na to oko. Tak coś mi się zdaje, że tak wtedy pisała.



U nas jazda po pijaku też jest nie legalna i co? chleją i jadą.
A jeśli jest nie legalna to ciekawe co na to UE:), że jej przyszły członek pędzi bimber na potęgę :)
wewior
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 15.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wewior » 08.06.2011 05:15

arturac napisał(a):nie wiem pod jaki wzór to podstawiłeś:) ale po co ciągnąć browar tyle kilosów? przecież tam jest browar:)


I to całkiem niezły, pewnie kwestia gustu ale Karlovacko - dla mnie super.
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 08.06.2011 10:48

arturac napisał(a):
SoftRM napisał(a):
Jurek napisał(a):
menadzer napisał(a):Cytat:
lub dwa litry napojów o zawartości alkoholu do 22%, "

czy dobrze rozumie że legalnie mogę wwieźć 4 piwa na osobę do Chorwacji ?


nie wiem pod jaki wzór to podstawiłeś:) ale po co ciągnąć browar tyle kilosów? przecież tam jest browar:)

i znowu temat zbacza na inny temat :evil:
ja się nie pytam czy tam jest browar

Jacek S
bardzo dziękuję za linka
Mistralx
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.06.2013
Prawo dotyczące przewozu alkoholu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mistralx » 17.06.2013 21:27

Witajcie,

Bardzo prosiłbym o informację, ile alkoholu może przewieźć osoba przez granicę?
Chcemy nieco zaoszczędzić i planujemy zaopatrzyć się w Polsce :)

Pozdrawiam
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013
Re: Prawo dotyczące przewozu alkoholu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 17.06.2013 21:32

Użytkownik usunięty
Re: Prawo dotyczące przewozu alkoholu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2013 21:36

Mistralx napisał(a):Witajcie,

Bardzo prosiłbym o informację, ile alkoholu może przewieźć osoba przez granicę?
Chcemy nieco zaoszczędzić i planujemy zaopatrzyć się w Polsce :)

Pozdrawiam



http://forum.gazeta.pl/forum/w,201,9782 ... acji_.html
przepisy są po to żeby je łamać :oczko_usmiech:
mario_
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 21.09.2007
Re: Prawo dotyczące przewozu alkoholu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario_ » 25.06.2013 22:39

Zaoszczędzić?
Gdzie jest tańsza rakija w Polsce niż w Chorwacji? Chętnie się dowiem. :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: Prawo dotyczące przewozu alkoholu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2013 22:46

mario_ napisał(a):Zaoszczędzić?
Gdzie jest tańsza rakija w Polsce niż w Chorwacji? Chętnie się dowiem. :mrgreen:

u zaprzyjaźnionego bimbrownika :mrgreen:
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009
Re: Prawo dotyczące przewozu alkoholu

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 27.06.2013 09:03

mario_ napisał(a):Zaoszczędzić?
Gdzie jest tańsza rakija w Polsce niż w Chorwacji? Chętnie się dowiem. :mrgreen:


A jak ktoś nie pije rakiji bo jest nie dobra i śmierdząca.A piwo z plastykowej butelki też jakoś nie bardzo :wink: :wink:
mario_
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 21.09.2007
Re: Prawo dotyczące przewozu alkoholu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario_ » 01.07.2013 23:48

arek71 napisał(a):
mario_ napisał(a):Zaoszczędzić?
Gdzie jest tańsza rakija w Polsce niż w Chorwacji? Chętnie się dowiem. :mrgreen:


A jak ktoś nie pije rakiji bo jest nie dobra i śmierdząca.A piwo z plastykowej butelki też jakoś nie bardzo :wink: :wink:


To wszystko kwestia gustu, jak ktoś woli pyszną i aromatyczną polską wódę ;-) i polskie piwo wytrzęsione w bagażniku przez 1500km ;-)
A śliwowicę piłeś? Gruszkowicę? Figowicę?
Chorwacji też mają puszki jakby co ;-)
Użytkownik usunięty
Re: Prawo dotyczące przewozu alkoholu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2013 00:00

Mistralx napisał(a):Witajcie,

Bardzo prosiłbym o informację, ile alkoholu może przewieźć osoba przez granicę?
Chcemy nieco zaoszczędzić i planujemy zaopatrzyć się w Polsce :)

Pozdrawiam

Tym się nie stresuj, bierz ile potrzebujesz, nikt tego nie sprawdza :)
Tylko po co - ale to już inna historia. :D
Prawdę mówiąc też zawsze biorę (Whisky, Żubrówkę, Campari, itp.) nigdy nie miałem kontroli, a zawsze limit przekroczony. :lol:
kaz32420
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 781
Dołączył(a): 21.06.2011
Re: Prawo dotyczące przewozu alkoholu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz32420 » 02.07.2013 00:07

:) :)
Ostatnio edytowano 02.07.2013 00:16 przez kaz32420, łącznie edytowano 1 raz
kaz32420
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 781
Dołączył(a): 21.06.2011
Re: Prawo dotyczące przewozu alkoholu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz32420 » 02.07.2013 00:13

pasazer.com dopuszczalne limity papierosów i alkoholi


Wybierając się w podróż poza granicę Polski często zastanawiamy się ile papierosów czy alkoholu możemy ze swojej podróży przywieźć. Odpowiedź zależna jest od regionu świata w który się udajemy. Mamy dwie strefy, obszar Unii Europejskiej oraz kraje poza nią.

Unia Europejska: Nie ma ograniczeń co do rodzaju produktów, jakie można zakupić w podróży w obrębie Uni Europejskiej, pod warunkiem, że są one przeznaczone na użytek własny.Każdy kraj Unii może ustalić orientacyjne poziomy zakupów wyrobów tytoniowych i alkoholu, które uznaje za nabyte do użytku własnego. Osoby przewożące większą ilość tych towarów mogą spodziewać się pytań mających na celu sprawdzenie, czy nie mają one zamiaru nimi handlować. Orientacyjne pułapy nie mogą być jednak niższe niż przestawione w poniższej infografice.
Pozostałe kraje: Limity dla pozostałych krajów są dużo niższe, orientacyjne wartości zamieszczono w inforgrafice poniżej.

Dopuszczalne limity papierosów
Unia Europejska:
papierosy – 800 sztuk
cygaretki - 400 sztuk
cygara - 200 sztuk
tytoń - 1 kg
poza Unię Europejską:
papierosy – 200 sztuk
cygara - 50 sztuk
tytoń - 250 g


Dopuszczalne limity alkoholi
Unia Europejska:
napoje spirytusowe - 10 litrów
wino alkoholizowane (porto, sherry) - 20 litrów
wino - 90 litrów (z czego wino musujące - maks. 60 litrów)
piwo - 110 litrów
poza Unię Europejską:
napoje spirytusowe - 1 litr
wino - 4 litry
piwo - 16 litrów
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Przewóz alkoholu przez granicę - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone