Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przeprawa promem - jak liczyć koszt przeprawy?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fox700912
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 01.04.2011
Przeprawa promem - jak liczyć koszt przeprawy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) fox700912 » 05.02.2012 21:32

Witam.
W lipcu planujemy drugi wyjazd do Chorwacji.
Chcemy dotrzeć samochodem 4 osoby do Miasta Stari Grad.

Z cennika Jadroliniji sprawdziłem cenę dla mojego auta (samochód kombi) 126 kun.
Czy dodatkowo za każda osobę trzeba tez zapłacić?



Ps.
Proszę o jakiś cenne uwagi pod katem przeprawy itp.. bo nie jechaliśmy w Chorwacji promem.


Proszę o pomoc.

Z góry dziekuję i pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 06.02.2012 06:05 przez fox700912, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2012 21:44

kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.02.2012 07:50

fox700912 napisał(a):Chcemy dotrzeć samochodem 4 osoby do Miasta Stari Grad.

Z cennika Jadroliniji sprawdziłem cenę dla mojego auta (samochód kombi) 126 kun.
Czy dodatkowo za każda osobę trzeba tez zapłacić?

Płacisz za samochód i za każdą osobę dodatkowo.

Nie wiem skąd wziąłeś tę cenę :roll: bo prom Split-Stari Grad to 265 kn a Drvenik - Sucuraj to 90 kn.... Za osobę odpowiednio: 39 kn i 13 kn , dzieci do 12 lat płacą połowę, do 3 lat wcale. Być może przed sezonem ceny się trochę zmienią.

Skoro będziesz płynął po raz pierwszy, przyjedź do portu trochę wcześniej. tak z godzinę przed odpłynięciem. Zajmiesz sobie kolejkę i kupisz bilety.
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 06.02.2012 09:06

Z tym ze kierowca jest juz wliczony w cenę samochodu więc płacisz za auto + pasażerów
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 06.02.2012 09:14

Lider16 napisał(a):Z tym ze kierowca jest juz wliczony w cenę samochodu więc płacisz za auto + pasażerów


Oj, chyba zbyt oszczędnie dysponujesz prawdą...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.02.2012 11:03

Lider16 napisał(a):Z tym ze kierowca jest juz wliczony w cenę samochodu więc płacisz za auto + pasażerów

A skąd takie informacje? Auto + kierowca + każdy pasażer (nie licząc dzieci do lat 3). Tak, jak napisał Kulka.
W tej chwili na stronie Jadrolinji nie ma cen na sezon letni 2012.. są tylko aktualne, zimowe.
Pozdrawiam
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 07.02.2012 10:43

Taniej chyba jest od poludnia wjechac na wyspe hvar przez drvenik, z tym ze wiecej jedziemy samochodem i tez spalamy paliwo, po drodze stalem tez w korkach, trzeba tez pamietac ze moze byc kolejka na ten prom w zeszlym roku czekalismy prawie 3 godz, takze cos za cos
Nagroda jest taka zemozna sie wtedy przejechac przez cala wyspa a jest naprawde warto mi poludnie hvaru odpowiada duzo bardziej
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 07.02.2012 13:01

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Lider16 napisał(a):Z tym ze kierowca jest juz wliczony w cenę samochodu więc płacisz za auto + pasażerów

A skąd takie informacje? Auto + kierowca + każdy pasażer (nie licząc dzieci do lat 3). Tak, jak napisał Kulka.
W tej chwili na stronie Jadrolinji nie ma cen na sezon letni 2012.. są tylko aktualne, zimowe.
Pozdrawiam


Z własnego doświadczenia z przepraw na Rab (2008) czy Cres (2011).
Sprawdzałem bilety i mam za auto + 1 Normalny + 2 Ulgowe. Z tego co pamiętam sprawdzane dokładnie przed wjazdem na prom.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.02.2012 13:14

Lider16 napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Lider16 napisał(a):Z tym ze kierowca jest juz wliczony w cenę samochodu więc płacisz za auto + pasażerów

A skąd takie informacje? Auto + kierowca + każdy pasażer (nie licząc dzieci do lat 3). Tak, jak napisał Kulka.
W tej chwili na stronie Jadrolinji nie ma cen na sezon letni 2012.. są tylko aktualne, zimowe.
Pozdrawiam

Z własnego doświadczenia z przepraw na Rab (2008) czy Cres (2011).
Sprawdzałem bilety i mam za auto + 1 Normalny + 2 Ulgowe. Z tego co pamiętam sprawdzane dokładnie przed wjazdem na prom.

A doświadczenie przeprawy na w.Hvar było?
Przeprawa na Rab to inny przewoźnik... Rapska plovidba.. i rzeczywiście do zeszłego lata (albo do lata 2009) bilet na pojazd był jednocześnie biletem dla kierowcy, ale to już się zmieniło...klik (vozač to kierowca) pisaliśmy o tym na forum...
Co do Cresu... nie wiem, wszystko zależy od przewoźnika... ale jeśli była to Jadrolinija, to chyba zaszła pomyła, .. bo Jadrolinija na wszystkich liniach ma taką samą zasadę (pojazd + kierowca+ pasażerowie). ...Nie dotyczny autobusów (tam inne zasady naliczania opłat).Wystarczy spojrzeć na stronę przwoźnika...
Co do wyspy Hvar wątpliwości nie ma .. Ze 100% pewnością: pojazd+kierowca+ każdy pasażer (nie licząc dzieci do lat 3).
Pozdrawiam
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 07.02.2012 19:56

My zawsze czy to Korcula, czy Rab, czy Cres płaciliśmy za auto osobno. Rab był w 2010.
SewerynR
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 31.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SewerynR » 07.04.2012 13:40

Prośba o podpowiedź. Jak optymalnie dotrzeć na Korcule ? Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie. Pierwszy raz na wyspę jedziemy w sierpniu i nie wiemy na co się nastawić - jakie koszty, czas itp. Chętnie skorzystamy z waszych doświadczeń
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 08.05.2012 09:51

to i ja się przyłączę ... chcielismy z Dubrownika ale widzę że to strasznie długo a na stronie Jadrolinii za nic znaleźć nie moge cen...?
chyba zdecydujemy się na samochód aż na Peliesac ...
SewerynR
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 31.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SewerynR » 11.05.2012 12:38

Z Dubrownika ??? Coś mi tu nie pasuje. Chcieliście z jechać do Dubrownika a z Dubrownika promem na Korcule ??? Ja myślałem żeby popłynąć ze Splitu - miałem nadzieję, że ktoś z forumowiczów się zaangażuje i pomoże ale widzę, że lipa ....
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.05.2012 13:07

SewerynR napisał(a):Prośba o podpowiedź. Jak optymalnie dotrzeć na Korcule ? Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie. Pierwszy raz na wyspę jedziemy w sierpniu i nie wiemy na co się nastawić - jakie koszty, czas itp. Chętnie skorzystamy z waszych doświadczeń


Najtańsze i najbliższe połączenie jest z Orebica.
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 11.05.2012 13:44

nooo , my tak troche naookoło :D w pierwszej kolejce będzie Durmitor stąd od strony Dubrownika ale to się w naszym przypadku w kazdej chwili może zmienić :D
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przeprawa promem - jak liczyć koszt przeprawy?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone