Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przeprawa promem Ancona - Zadar / Split

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomek075
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.07.2010
Przeprawa promem Ancona - Zadar / Split

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek075 » 05.07.2010 10:16

Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post i zapytanie: Czy ktoś rezerwował przez internet przeprawę promową z Ancony do Zadaru lub Splitu? Czy jest sens rezerwowania tego wcześniej (płyniemy 15.08.2010) czy bardziej opłaca się wszystko wykupić przed rejsem? Jakie są Wasze doświadczenia i na co warto zwrócić uwagę wybierając taki transport (2 samochody i 8 osób)?
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 05.07.2010 11:06

Tomek075 napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post i zapytanie: Czy ktoś rezerwował przez internet przeprawę promową z Ancony do Zadaru lub Splitu? Czy jest sens rezerwowania tego wcześniej (płyniemy 15.08.2010) czy bardziej opłaca się wszystko wykupić przed rejsem? Jakie są Wasze doświadczenia i na co warto zwrócić uwagę wybierając taki transport (2 samochody i 8 osób)?


Znasz ceny ?
Nie jest to tania przeprawa :!:
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 05.07.2010 13:14

W zeszłym roku płynęliśmy ze Splitu do Ankony,rezerwowaliśmy tydzień przed rejsem ,koszt to 420 ero za auto, 4 os z noclegiem. Zaznaczam że było to w maju
pozd
Tomek075
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek075 » 07.07.2010 16:42

skywalker_01 napisał(a):Znasz ceny ?
Nie jest to tania przeprawa :!:


No nie jest - z kalkulacji wynika że za 2 samochody i 8 osób rejs w ciągu dnia bez kabiny wyniesie ok 2400 zł.

A jest inna opcja oprócz objazdu samochodem???
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 07.07.2010 17:57

Ja proponuję za te pieniądze jechać dookoła, z 2 dniowym przystankiem w Wenecji. :D

Innej drogi nie ma.
praulinka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) praulinka » 14.07.2010 22:12

Tomek075 napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post i zapytanie: Czy ktoś rezerwował przez internet przeprawę promową z Ancony do Zadaru lub Splitu? Czy jest sens rezerwowania tego wcześniej (płyniemy 15.08.2010) czy bardziej opłaca się wszystko wykupić przed rejsem? Jakie są Wasze doświadczenia i na co warto zwrócić uwagę wybierając taki transport (2 samochody i 8 osób)?

Kolego, jest o tym gdzieś post m.in. mój na forum, nie polecam Jadrolinii, płynie cała noc 20.00- 6.00, jest full, ścisk i możesz się niemile zdziwić warunkami. Ja zaliczyłem ostatni rejs promu Ivan Zajc, najgorszego podobno we flocie, teraz już nie pływa, ale i tak rejs był masakrą.
Gdybym miał teraz popłynąć poszukałbym rejsu liniami SNAV, płynie w ciągu dnia, dwa razy szybciej, choć drożej, ale można nie brać kajuty na ten czas.
Janusz777
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 06.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz777 » 18.07.2010 19:24

Pokonywalem promem tą trasę parę lat temu w odwrotnym kierunku ze Splitu do Ancony. Radzę Ci zarezerwować bilety. Musisz pamiętać że sierpień to miesiąc urlopów we Włoszech, Francji. Gdyby nie wcześniejsza rezerwacja miałbym problem z dostaniem się na prom. Powodzonka. :D
calcio23
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 23.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) calcio23 » 27.02.2011 14:00

Koledzy odświeżam temat wie ktoś jaki byłby koszt przeprawy promem z Zadaru do Ancony 2 osoby auto to Fiat Scudo, z góry dzięki za informacje.
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 27.02.2011 15:44

calcio23 napisał(a):Koledzy odświeżam temat wie ktoś jaki byłby koszt przeprawy promem z Zadaru do Ancony 2 osoby auto to Fiat Scudo, z góry dzięki za informacje.


Nie ma co odświeżać, tylko zajrzyj do działu FAQ i w temacie "Promem w Chorwacji' znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przeprawa promem Ancona - Zadar / Split
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone