Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 06.05.2016 11:24

Jesli ograniczenie do 100 km/h to raczej nie tyczyło sie LKW bo one ustawowo maja 80, a ogranicznik na 90 km/h.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 06.05.2016 11:28

marwyk napisał(a):Jesli ograniczenie do 100 km/h to raczej nie tyczyło sie LKW bo one ustawowo maja 80, a ogranicznik na 90 km/h.

To jaki trzyliterowy (max czteroliterowy) skrót mógł być pod znakiem? To chyba było na znakach z dynamiczną zawartością.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 06.05.2016 11:38

kojacek napisał(a):Tak mi się przypomniało-w zeszłym roku zwróciłem uwagę na ograniczenia prędkości na autostradzie za Wiedniem (w stronę Grazu)-było chyba 100km/h z dopiskiem... no właśnie nie pamiętam jakim. Jeśli LKW-to znaczy, że ciężarówki, ale może tam było coś innego.
Pamięta ktoś coś?


Domyślam się że chodzi jednak o podpis IG-L.
Jest to ograniczenie prędkości ze względu na wzrost zanieczyszczenie powietrza. Wprowadzane jest automatycznie, fotoradary też się przestawiają...
Temat był kiedyś na forum poruszany. Wprowadzili to chyba w 2011 czy 2012.
Ostatnio edytowano 06.05.2016 11:45 przez Dawigs, łącznie edytowano 2 razy
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 06.05.2016 11:41

kojacek napisał(a):
marwyk napisał(a):Jesli ograniczenie do 100 km/h to raczej nie tyczyło sie LKW bo one ustawowo maja 80, a ogranicznik na 90 km/h.

To jaki trzyliterowy (max czteroliterowy) skrót mógł być pod znakiem? To chyba było na znakach z dynamiczną zawartością.


Tak, informacje są na tablicach zmiennej treści (tak to się chyba u nas nazywa :D )
JanuszB
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 31.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanuszB » 06.05.2016 12:00

Jeżeli było to pod stałym znakiem ograniczenia prędkości 100 km/h to mogło być NASS -"mokro" i oznacza ograniczenie obowiązujące na danym odcinku przy mokrej jezdni.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 06.05.2016 12:46

Hmmm... skleroza nie boli co prawda, niby zdjęcie też żadne nie przyszło, a od sierpnia już trochę czasu upłynęło. Inna sprawa, że jechałem pewnie z 15-20 licznikowe więcej niż na znakach z tym dopiskiem.
Prędzej jestem skłonny przychylić się do IG-L, niż NASS, ale czy to ograniczenie byłoby daleko od miasta? W trasie? Widziałem to rano (pewnie koło 5-6) w okolicach najwyżej przebiegającego fragmentu autostrady Wiedeń-Graz.
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 06.05.2016 12:51

Tak mogło być z dala od miasta - oni dbają o ekologie
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 06.05.2016 17:11

W ubiegłym roku trafiliśmy na to ograniczenie wracając z Cro. Było to gdzieś na górskim odcinku ale dokłanie nie pamiętam w którym miejscu. Co do ograniczeń prędkości podczas deszczu to faktycznie w wielu miejscach są klasyczne znaki.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 06.05.2016 23:39

Dawigs napisał(a):W ubiegłym roku trafiliśmy na to ograniczenie wracając z Cro. Było to gdzieś na górskim odcinku ale dokłanie nie pamiętam w którym miejscu. [...]

Piszesz o znakach, o które pytałem?
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 08.05.2016 15:55

kojacek napisał(a):
Dawigs napisał(a):W ubiegłym roku trafiliśmy na to ograniczenie wracając z Cro. Było to gdzieś na górskim odcinku ale dokłanie nie pamiętam w którym miejscu. [...]

Piszesz o znakach, o które pytałem?


Tak, było to oznaczenie IG-L z ograniczeniem do 100km/h. Tak jak pisał marvyk jeśli trafiłeś na tablicach zmiennej treści ograniczenie do 100 km/h na 100% nie dotyczyło ono ciężarówek bo one powyżej tego ograniczenia nie mogą się poruszać. Inna sprawa, że miejscowi nie stosują się zbytnio do tego. Ale oni wiedzą, gdzie stoją radary a dodatkowo podobno policja austriacka ma taryfę ulgową dla swoich.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2016 17:15

To jest taki znak:
Obrazek

Na przykład
w Tyrolu , na autostradzie z Niemiec do Włoch,
kiedy zanieczyszczenie powietrza jest wysokie, wprowadzono ograniczenie prędkości dla samochodów osobowych z 130km / h do 100km godzinę.
http://pl.urbanaccessregulations.eu/cou ... ?showall=1

Obrazek

Raz coś takiego przeżyłem, WSZYSCY jechali 110 ( tolerancja wynosi 10% ) :wink:
Prędkość mierzą radary przy autostradzie i automatycznie cykają fotki, a nie policaje w krzakach, więc nikt Austriakom nie odpuści :wink:

Można to wprowadzić także w innych miejscach w Austrii :!: :!: :!:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.05.2016 18:23

Tam juz jest od wielu lat.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 08.05.2016 18:30

Lednice napisał(a):Można to wprowadzić także w innych miejscach w Austrii :!: :!: :!:

No to było w innym miejscu-na trasie Wiedeń-Graz, gdzieś w okolicach najwyższego fragmentu tej trasy, ale już o tym pisałem ;)
Na szczęście nie dostałem żadnych pozdrowień, może po prostu za wolno jechałem? :) W zasadzie jeśli miałem niecałe 120 licznikowych to było w okolicach 110 w rzeczywistości.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2016 18:44

Ja nie wiem, jak policja austriacka faktycznie ustawia te radary,
zapewne poza terenem zabudowanym +20 :roll:

Ale w terenie zabudowanym jak jest 50, to nikt powyżej 60 nie jedzie :roll:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 08.05.2016 23:28

Lednice napisał(a):Ja nie wiem, jak policja austriacka faktycznie ustawia te radary,
zapewne poza terenem zabudowanym +20 :roll:

Ale w terenie zabudowanym jak jest 50, to nikt powyżej 60 nie jedzie :roll:

Bardzo możliwe-nie wiem. W zabudowanym to z reguły mnie tempomat prowadzi w okolicach 50/55 licznikowych a poza-też w okolicach tego, co na znakach, chyba że jakieś dodatkowe literki się tam pojawią ;) ale to nieświadomie, choć wiem, że to nic nie tłumaczy ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji. - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone