Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.02.2015 19:19

slapol napisał(a):Kasztany swoich mogą nie zatrzymywać, ale jak mu mignie "PL"-ka masz jak w banku... :wink: :lol:
Czego oczywiście Ci nie życzę. :lol:

Ja to mam założone austriackie blachy a poza tym szmatę pokażę i będzie git :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.02.2015 19:25

Bocian napisał(a):
slapol napisał(a):Kasztany swoich mogą nie zatrzymywać, ale jak mu mignie "PL"-ka masz jak w banku... :wink: :lol:
Czego oczywiście Ci nie życzę. :lol:

Ja to mam założone austriackie blachy a poza tym szmatę pokażę i będzie git :)

No i jeszcze kilkanaście zdań po niemiecku... :wink: :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.02.2015 19:29

Opel kadett cwaj cylinder hende hoh :) :) Sie jakoś ogarnie. W razie czego to powiem im żeby polowali na jeleni co do Lofer będą jechali :mrgreen: :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.02.2015 19:34

Bardzo śmieszne :twisted:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.02.2015 19:38

slapol napisał(a):Bardzo śmieszne :twisted:

:oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Mejla odbierz :)
blazej_k1
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazej_k1 » 09.03.2015 22:19

Witam w tym roku do Chorwacji jedziemy już po raz czwarty w zeszłym roku urodził się nam syn. Ze starszym (7lat) jechaliśmy tak że on z tyłu a żona trochę z przodu trochę z tyłu. W tym roku chcę starszego wieść z przodu na takiej podstawce przypietego pasem samochodowym a żona z tyłu z młodym (1rok). Z przodu mam poduszki nie wyłaczane . Czy może tak podróżować dziecko i ewentualnie w jakich krajach nie może. :lol: Jedziemy Czechy Austria Słowenia i Chorwacja
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.03.2015 00:02

blazej_k1 napisał(a):Witam w tym roku do Chorwacji jedziemy już po raz czwarty w zeszłym roku urodził się nam syn. Ze starszym (7lat) jechaliśmy tak że on z tyłu a żona trochę z przodu trochę z tyłu. W tym roku chcę starszego wieść z przodu na takiej podstawce przypietego pasem samochodowym a żona z tyłu z młodym (1rok). Z przodu mam poduszki nie wyłaczane . Czy może tak podróżować dziecko i ewentualnie w jakich krajach nie może. :lol: Jedziemy Czechy Austria Słowenia i Chorwacja


Z przodu mam poduszki nie wyłaczane :?: :!: :roll:

Czyli o co chodzi :?: 8)

Jak dzieciak w wieku 7 lat będzie miał minimum
150 centymetrów wzrostu, to według projektu nowych przepisów będzie mógł w Polsce jechać na przednim siedzeniu :roll:
Na razie nie może , bo granicą jest wiek - 12 lat

A jak jest poza Polską, to pokazuje ściąga:
przewoz-dziecka-na-przednim-siedzeniu-t18697.html

Czyli WSZĘDZIE NIE WOLNO przewozić dziecka w wieku 7 lat, tylko przypiętego pasami, przy włączonym airbagu,
na przednim siedzeniu :!:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 10.03.2015 10:37

Lednice napisał(a):
blazej_k1 napisał(a):Witam w tym roku do Chorwacji jedziemy już po raz czwarty w zeszłym roku urodził się nam syn. Ze starszym (7lat) jechaliśmy tak że on z tyłu a żona trochę z przodu trochę z tyłu. W tym roku chcę starszego wieść z przodu na takiej podstawce przypietego pasem samochodowym a żona z tyłu z młodym (1rok). Z przodu mam poduszki nie wyłaczane . Czy może tak podróżować dziecko i ewentualnie w jakich krajach nie może. :lol: Jedziemy Czechy Austria Słowenia i Chorwacja


Z przodu mam poduszki nie wyłaczane :?: :!: :roll:

Czyli o co chodzi :?: 8)

Jak dzieciak w wieku 7 lat będzie miał minimum
150 centymetrów wzrostu, to według projektu nowych przepisów będzie mógł w Polsce jechać na przednim siedzeniu :roll:
Na razie nie może , bo granicą jest wiek - 12 lat

A jak jest poza Polską, to pokazuje ściąga:
przewoz-dziecka-na-przednim-siedzeniu-t18697.html

Czyli WSZĘDZIE NIE WOLNO przewozić dziecka w wieku 7 lat, tylko przypiętego pasami, przy włączonym airbagu,
na przednim siedzeniu :!:

Chyba się nie zrozumieliście-on miał na myśli wiezienie siedmioletniego dziecka na przednim fotelu ale na podstawce.
Jak to się ma do przepisów w innych krajach-nie wypowiem się. Ale to, że nie może u siebie wyłączyć przedniej poduszki powietrznej nic nie zmienia-przecież siedmiolatka nie będzie wiózł w nosidełku instalowanym tyłem do kierunku jazdy-czyli nawet i lepiej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.03.2015 11:48

Poddupnik to nie foteliik 8)

Nie wolno na przednim siedzeniu z poddupnikiem,
jak dziecko nie ma 12 lat
blazej_k1
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazej_k1 » 10.03.2015 13:48

Lednice napisał(a):Poddupnik to nie foteliik 8)

Nie wolno na przednim siedzeniu z poddupnikiem,
jak dziecko nie ma 12 lat



Witam
Właśnie o to chodzi , czyli będzie masakra bo trójka z tyłu , fotelik , poddupnik i żona to już za dużo na taką odległość :-(
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 10.03.2015 14:29

Ludzie sobie radzą :D

Obrazek
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 10.03.2015 14:36

Jeśli to nie fejk, to takim ludziom powinno się dzieci zabierać.
fiordek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 31.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiordek » 10.03.2015 14:58

Witam
Właśnie o to chodzi , czyli będzie masakra bo trójka z tyłu , fotelik , poddupnik i żona to już za dużo na taką odległość :-(


auto większe kup luz żonę sprzedaj sułtanowi :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 12.03.2015 21:31

blazej_k1 napisał(a):Witam w tym roku do Chorwacji jedziemy już po raz czwarty w zeszłym roku urodził się nam syn. Ze starszym (7lat) jechaliśmy tak że on z tyłu a żona trochę z przodu trochę z tyłu. W tym roku chcę starszego wieść z przodu na takiej podstawce przypietego pasem samochodowym a żona z tyłu z młodym (1rok). Z przodu mam poduszki nie wyłaczane . Czy może tak podróżować dziecko i ewentualnie w jakich krajach nie może. :lol: Jedziemy Czechy Austria Słowenia i Chorwacja


Dzieci z tyłu, dorośli z przodu.
Jedynie posadź maluchy tak, by młodsze widziało mamę (za kierowcą), przez co będzie spokojniejsze a małżonka będzie miała do niego dostęp. Starszemu pod nogi podłóż jakieś pakunki pod nogi, bo te podstawki są twarde i dodatkowo podnoszą do góry więc maluchom cierpną nogi w długiej podróży=marudzenie.
My tak praktykowaliśmy i nigdy nie było problemu. Dziś mają 22 i 18 lat i dalej siadają w tym układzie.
blazej_k1
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazej_k1 » 12.03.2015 21:51

:lol:
Ostatnio edytowano 12.03.2015 22:00 przez blazej_k1, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji. - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone