Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 30.10.2014 08:57

garbowski napisał(a):Bezpieczeństwo dziecka Beata to sprawa bezdyskusyjna dla mnie..tylko, no właśnie tylko że dzieciaki siedzące na tych pod..costam na tym siedzeniu bagażnikowym mają pas o wiele za nisko jak na moje oko. Natomiast bez nich pas przebiega jak powinien być. To wynika z konstrukcji i wielkości zarówno kanapy jak oparcia i zamontowanych pasów tego dodatkowego siedzenia.

no to ja woziłabym dzieci na innych siedzeniach (skoro to jest dodatkowe siedzenie) a dorosłych do bagażnika :) po prostu :)

garbowski napisał(a):..a widok osób jak dzieciaki wysiadają z bagażnika ..bezcenny :mrgreen: :oczko_usmiech:

niektóre vany mają trzeci rząd tak blisko tylnej klapy - ze też to wygląda z zewnątrz jak siedzenie w bagażniku :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.10.2014 13:08

gusia-s napisał(a):Po prostu wyjechali na krzyżówce z bocznej ulicy i tak sobie jechali za nami z włączonym sygnałem świetlnym i nie było wiadomo czy to do nas migają czy do kogoś innego czy po prostu jadą do jakiegoś zgłoszenia. Mieli obok wolny pas ruchu, nie dali wyraźnego sygnału, że do nas migają. Przed nami tez jechały pojazdy a oni po 2 pasach po środku :D chyba tak nie można w trakcie "nie pościgu" :D Zazwyczaj machają jeszcze tym mieczem :D albo wyprzedzają i zatrzymują a to było takie nie wiadomo co. Zatrzymaliśmy się w końcu jak pojawiło się odpowiednie miejsce do tego. Wzięli nas od tyłu :D

Mieczem to może Vader albo Anakin machać :) Bo rozumiem, że o miecz świetlny chodzi czyli podłużną latarkę świecącą na czerwono służąca do sygnalizacji nocą :) Jeśli jechali za wami z włączonymi światłami to należało zjechać na bok i ich przepuścić albo zatrzymać się w miejscu nieutrudniającym ruch drogowy. Nie zatrzymuje sie pojazdów zajeżdżając im drogę w czasie kontroli.
To napisałaś we wcześniejszym poscie:
gusia-s napisał(a):
Zatrzymać prewencyjnie mógł w określonych przypadkach, jeśli stwierdził: nietrzeźwość kierowcy lub stan po użyciu %, nieczytelność dokumentu, podejrzenie podrobienia dok., upływ terminu ważności, przekroczenie limitu pkt, istnienie postanowienia lub dec. o zatrzymaniu prawka i orzeczenie o zakazie prowadzenia pojazdów lub o cofnięciu prawka. Katalog zamknięty.


To dopiero teraz:
gusia-s napisał(a):
Policjant może, ale nie musi zatrzymać prawo jazdy, gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.
Czy w tej sytuacji zachodzi takie podejrzenie mając na uwadze, za co potem sąd może fakultatywnie lub obligatoryjnie orzec taki zakaz?

Nie pisałaś więc o tym co może tylko co musi zrobić policjant z prawem jazdy.
To co cytujesz to przepisy PoRD a policjant może zatrzymać PJ na podstawie KW, wskazywałem przepis.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.10.2014 13:14

gusia-s napisał(a):Policja w PL nie zatrzymuje prawka za przewóz osób w bagażniku choć jest to "rażąca głupota" jak to nazwałeś.


Po co sie upierasz? :) Policja nie zatrzymuje (obligatoryjnie) tylko może zatrzymać (fakultatywnie) PJ za wożenie kogoś w bagażniku jeśli policjant uzna, że jest to rażące naruszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jeśli nie uzna to ukarze mandatem a ten mandat można przyjąć lub nie. A jeśli uzna to za rażące naruszenie to zatrzyma PJ i przekaże je do sądu aby sąd potwierdził jego zdanie i nałożył karę, albo zanegował jego decyzje z ulicy i oddał prawko...
Nie chce mi sie szukać policyjnych źródeł więc daje to. Nie z Faktu.
http://www.polskieradio.pl/7/15/Artykul ... na-piratow
I jeszcze raz napiszę : POLICJANT MOŻE UZNAĆ WOŻENIE PASAŻERA W BAGAŻNIKU ZA RAŻĄCE NARUSZENIE. I wtedy zatrzyma PJ do decyzji sądu.
Policjant na drodze może uznać za rażące naruszenie co zechce. Nawet takie rzeczy za które sąd go wyśmieje a on sam zrobi z siebie idiotę. Ale może i uznać na przykład to, że jakaś idiotka maluje sie podczas jazdy. I sąd rozstrzygnie.
edjarek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 01.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) edjarek » 15.12.2014 08:01

8 grudnia wyciągnąłem ze skrzynki pamiątkę z wakacji :D
Gdy na kopercie zobaczyłem LANDESPOLIZEIDIREKTION WIEN, to wiedziałem o co chodzi.
Tak, cisnąłem przez Wiedeń, uczepiłem się jakiegoś miejscowego i gnałem za nim. Ale on w końcu gdzieś zjechał, ja nie zwolniłem i w końcu zobaczyłem błysk. Liczyłem na to że nie przyjdzie......
W liście:
- nie było zdjęcia 8O (szkoda.....)
- data, godzina, miejsce wykroczenia, nr rejestracyjny auta
- druk przelewu na 75 euro.
A było to 16 sierpnia.
Nie płacę - nie był to polecony. Muszę zmienić auto do następnego wyjazdu, i zabrać więcej euro na drogę :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.12.2014 09:13

edjarek napisał(a):Nie płacę - nie był to polecony. Muszę zmienić auto do następnego wyjazdu, i zabrać więcej euro na drogę :)


I myslisz, że wszystko ok?
Pojedziesz innym autem, ale Twoje dane nadal będą w bazie danych.
:papa:
edjarek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 01.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) edjarek » 15.12.2014 09:42

FUX napisał(a):
I myslisz, że wszystko ok?
Pojedziesz innym autem, ale Twoje dane nadal będą w bazie danych.
:papa:

Tak, wiem. Dlatego muszę zwiększyć zapas euro na przejazd. Tak na wszelki wypadek, aby w przypadku kontroli nie trafić na dołek :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.12.2014 10:30

Taniej niż zamiana auta, która i tak nic nie da,
wyjdzie zapłacić te 75 euro 8)

Przeważnie los bywa złośliwy w takich przypadkach :roll:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 15.12.2014 19:21

Lednice napisał(a):Taniej niż zamiana auta, która i tak nic nie da,
wyjdzie zapłacić te 75 euro 8)

Przeważnie los bywa złośliwy w takich przypadkach :roll:


... no oczywiście.... po dacie zapłaty naliczane są odsetki :wink:
...i jak akurat będzie kontrolowany i będzie w systemie ...płacisz na miejscu ,jak nie samochód rekwirują na parking policyjny do momentu spłaty mandatu :wink:
..kumpel...miał takie zdarzenie w Niemczech , męczyło go tak prawie przez rok że wcześniej nie zapłacił i mu tyle odsetek naliczyli :evil:
Jak ciężko było mu dawać kartę do płacenia, żeby mu samochodu nie zabrali :( :lol:
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 15.12.2014 20:37

I ile mu naliczyli odsetek?
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 15.12.2014 20:50

demi-duox napisał(a):I ile mu naliczyli odsetek?


...teraz nie pamiętam , ale było tego sporo ....skoro marudził ... żałuje że wcześniej nie zapłaciłem :wink:
...do tego był związany stres i kłótnia z żoną w czasie wakacji przez ten niezapłacony mandat :oczko_usmiech:
Lepiej zapłać a do wakacji zapomnisz o nim , niestety od stycznia jesteśmy w tak zwanej bazie EU i już nie muszą szukać ciebie przez naszą policję ,jak to wcześniej robili :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.12.2014 21:18

We Włoszech była „promocja" przy zapłacie w ciągu 30 dni.
Później stawka rosła o kilkadziesiąt %, następnie o kolejną zwyżkę. W sumie chyba x 2.
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 11.02.2015 18:12

Jeżdżąc autostradą w Austrii zawsze zwalniam gdy jest ograniczenie szybkości np. 100 , poza takimi miejscami jadę 160 i do tej pory się to sprawdzało, nigdy nie płaciłem mandatu.
Dawno nie jechałem przez Austrię czy coś w tym temacie się zmieniło?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.02.2015 18:34

160 :?: :!: :roll:

Tyle tam nikt nie jeździ, a przejechałem Austrię wzdłuż i wszerz, to nie Niemcy :roll:

140 da się spokojnie jechać 8)
Więcej nie radzę, bo często mierzą prędkość na wyznaczonym odcinku, o długości kilku kilometrów, granica tolerancji to +10%
Przejedziesz szybciej, to płacisz :?

Tam gdzie są ograniczenia prędkości, tam często jest stały radar albo na końcu ograniczenia łapią na suszarkę i kasują 8)
Na 100% stały radar jest w każdym dłuższym tunelu
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.02.2015 18:42

Może w innym trochę temacie ale właśnie jestem w Austrii :) Co do mitu bardzo prawych Austriaków to tu gdzie jestem to bajka :) Są duże opady śniegu i samochody austriackie jeżdżą maksymalnie zaśnieżone, bardzo często na DLRach gdzie widoczność jest 100m. Prędkość w miasteczku gdzie mieszkam jest mierzona radarem informacyjnym i żaden Austriak tego nie przestrzega, na 50ce jak da radę lecą 70-80 :) Skibus nawet leci 70 w mieście :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.02.2015 19:18

Kasztany swoich mogą nie zatrzymywać, ale jak mu mignie "PL"-ka masz jak w banku... :wink: :lol:
Czego oczywiście Ci nie życzę. :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji. - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone