Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.09.2014 08:27

Tak ciekawostka dla tych co pytają ojak to jest ze "zdjęciami" w Austrii :wink: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dziennik ... wcow/6zzqt
Ciekawe jak będzie ze ściągalnością :oczko_usmiech: :mrgreen:
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 14.09.2014 21:05

gusia-s napisał(a):Za chwilę TVN Turbo 12.15. Program Wypad z Kraju - przepisy, trasa, zwyczaje kierowców. Dzisiejszy odcinek poświęcony Chorwacji.


Spodziewałem się czegoś więcej, M-A-S-A-K-R-A a nawet gorzej :!:
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 14.09.2014 21:07

dids76 napisał(a):jak to jest ze "zdjęciami" w Austrii

Tak jak powinno być u nas :twisted:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.09.2014 18:29

Sol-Wagon napisał(a):
ołowiany napisał(a):Zaciekawiła mnie sprawa Grecji w tym temacie. Mam nadzieję, że ambasada mi odpowie.

napisz proszę co się dowiedziałeś...z góry dziękuję


Trochę spóźnione, ale jest odpowiedź ambasady w Grecji:

"Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że grecki Kodeks Drogowy nie przewiduje wystawiania mandatów za jazdę pojazdem z włączonymi światłami mijania (dziennymi). Informację tę potwierdza również Główny Wydział Policji Drogowej Attyki (tel: 0030 210 5284204).

Z poważaniem,
Karolina

III Sekretarz
Zastępca Kierownika Wydziału Konsularnego
Ambasada RP w Atenach
Chrysanthemon 22, 154 52 Paleo Psychico
Tel. +302106771997, faks: +302106771996
www.ateny.msz.gov.pl "
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 16.09.2014 19:19

hrupek666 napisał(a):
gusia-s napisał(a):Za chwilę TVN Turbo 12.15. Program Wypad z Kraju - przepisy, trasa, zwyczaje kierowców. Dzisiejszy odcinek poświęcony Chorwacji.


Spodziewałem się czegoś więcej, M-A-S-A-K-R-A a nawet gorzej :!:

Dzisiaj o 19:35 ma być powtórka (chyba :mrgreen: )
zobaczę tą masakrę
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.09.2014 19:24

Słabe to było. Pitolenie, że Chorwaci jeżdżą jak Niemcy i powielanie bajek o obowiązkowym zestawie żarówek...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.09.2014 19:27

Nie oglądałem, ale...

Na jednym forum jeden gostek ma podpis:
głupi, głupszy, dziennikarz rmf.fm i tvn.24

Solidnie sobie na takie stopniowanie zasłużyli.
Do tego jeszcze parę stacji można spokojnie dopisać.

Powierzchowność, udowadnianie na siłe swoich wziętych z kapelusza tez, niedokładność, niekompetencja, etc.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 16.09.2014 20:04

papse napisał(a):Dzisiaj o 19:35 ma być powtórka (chyba :mrgreen: )

To jednak nie była powtórka, tylko nowy odcinek o Londynie - też słaby.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 15.10.2014 14:46

Bocian napisał(a):Słabe to było. Pitolenie, że Chorwaci jeżdżą jak Niemcy i powielanie bajek o obowiązkowym zestawie żarówek...


W zasadzie nie słuchałem co Kornacki opowiadał, bo już dawno przestałem go słuchać (przypadek z wyrywaniem drzwi był jednym z powodów), ale tekst o tym jak to Chorwaci jeżdżą zgodnie z przepisami rozbawił mnie aż przypomniałem sobie jak to zostałem "omrugany" przez Chorwata na A1 na południe od Zagrzebia dlatego, że jego zdaniem wyprzedzałem za wolno (a i tak już przekraczałem ;) ). Nie wyjechałem mu pod zderzak, była jazda w nieco rozciągniętej kolumnie.
Cóż mogłem zrobić? ;) Dodałem gazu za chwilę doganiając samochód przede mną i trzeba było zwolnić do poprzedniej prędkości.
Dodam, że on nie był jedynym jadącym zdecydowanie powyżej limitu.
W miastach też 50 jest traktowane jak u nas...
borasbdg
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) borasbdg » 27.10.2014 15:31

Witam, dostałem wezwanie do zapłaty 55euro z obwodnicy Wiednia chyba z A23 czy coś takiego :D

Dostał też ktoś może? Jak to wygląda, bo pierwszy raz dostałem, płacić czy nie i jeśli lepiej to zapłacić to jak to zrobić żeby do tych cymbałów zrobić przelew w euro ??
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.10.2014 15:46

borasbdg napisał(a):Witam, dostałem wezwanie do zapłaty 55euro z obwodnicy Wiednia chyba z A23 czy coś takiego :D

Dostał też ktoś może? Jak to wygląda, bo pierwszy raz dostałem, płacić czy nie i jeśli lepiej to zapłacić to jak to zrobić żeby do tych cymbałów zrobić przelew w euro ??


Jeżeli planujesz w przyszłości jeździć przez ten kraj to lepiej zapłać ,bo jak przypadkiem zatrzymają cię do kontroli ,no to już nie będzie tak wesoło z odsetkami :wink:
...tak mój kolega się załapał ,
... niechcący przy zarysowaniu samochodu Niemca który wezwał policję 8O :evil:
Ostatnio edytowano 27.10.2014 15:48 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.10.2014 15:47

Ile jeszcze postów tej samej treści napiszesz? :roll:
Skoro piszesz o obwodnicy Wiednia, to raczej Austria a nie Cymbalia. 8)
Idziesz do banku i płacisz lub robisz to za pośrednictwem internetu.
Nie dali linków do płatności np. kartą?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.10.2014 17:37

borasbdg napisał(a):
Dostał też ktoś może? Jak to wygląda, bo pierwszy raz dostałem, płacić czy nie i jeśli lepiej to zapłacić to jak to zrobić żeby do tych cymbałów zrobić przelew w euro ??


Cymbały, to są kierowcy którzy przeginają na drogach szczególnie za granicami PL a później płaczą ze mają "pokutę" do zapłaty, a w Euro boli, jakoś tak mocniej niż w złotówach :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.10.2014 00:31

Zdarza się, że ktoś myśli, że na Zachodzie, jest jak w Polsce.
ograniczenie prędkości są po to, żeby je łamać i grzeje, ile fabryka dała, a potem bek :roll:
No bo ryzyko złapania w Polsce jest bardzo małe i myśli, że tak jest wszędzie.

Ale nie robiłbym z tego wielkiej afery. 8) Gdyby nie wszechobecne radary, pewność wpadki,
to ludzie na Zachodzie by jeździli jak Polacy :roll:

To co jest absurdalne, to nazwanie policji cymbałami.
Policja to głupki, bo respektuje prawo :?: :?
Jak ktoś jedzie za szybko, to musi liczyć się z karą, takie są zasady tej "zabawy", a nie zastanawiać się jak wykiwać "cymbałów" :!: :roll:
Jak się łamie przepisy, to trzeba być przygotowanym na przykre konsekwencje i nie beczeć, i nie wyzywać do cymbałów :!:

Ktoś napisał tu na forum, że we Włoszech wozili kolegę w bagażniku kombika, przez wiele kilometrów wąskimi drogami, gdzie każda kolizja lub gwałtowne hamowanie to dla kolegi kaplica lub szpital. Za taki numer jest z automatu odbierane prawo jazdy, w całej UE, bez dyskusji, taka jazda to dosłownie śmierć lub kalectwo. :?
Ta sama ekipa chwaliła się tym, że oszukała kobietę przy kasie, obeszła kasę przez krzaki i za darmo weszła we Włoszech na płatny taras widokowy.
To jest dopiero siara i obciach. Tego żaden na Zachodzie o zdrowych zmysłach by nie wymyślił :?

Po prostu część ludzi w Polsce jeszcze siedzi mentalnie na Dzikim Wschodzie, na szczęście to co raz mniej liczny margines 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.10.2014 10:31

mervik napisał(a):
borasbdg napisał(a):... niechcący przy zarysowaniu samochodu Niemca który wezwał policję 8O :evil:

A co Niemiec miał zrobić, biegać za twoim kolegą i prosić o usunięcie szkody, a może spisać z nim oświadczenie o kolizji i martw się sam albo szukaj winowajcy w Polsce ???
Zrobiłeś szkodę poczuwaj się do jej usunięcia a nie po cichu w długą :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji. - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone