Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 26.08.2014 16:32

mam zapasowy żarnik...
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 26.08.2014 18:00

Sol-Wagon napisał(a):mam zapasowy żarnik...


A nie powinieneś mieć 2 zapasowych, podobno wymienia się parami :?:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 26.08.2014 20:12

wymienię sobie już w domu drugą...:) a jeżeli by Policja mi nie kazała, to na pewno bym nie zmieniał na trasie, bez sensu...
p.s. poprzedni właściciel ją zostawił...
piszpunta
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 08.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piszpunta » 27.08.2014 20:47

Witam, dziś rano ruszyłem do Chorwacji z warszawy i przed czeska granicą zorientowałem się, że zgubiłem dowód rejestracyjny i OC. Podzwoniłem i załatwiłem na maila odpis badań technicznych oraz OC wydrukowalem
to i pojechałem dalej. Jestem juz w cro, na szczęście nie miałem kontroli, ale muszę jeszcze wrócić. Orientujecie się co mi grozi za brak dowodu rejestracyjnego?
Ostatnio edytowano 06.09.2014 01:21 przez piszpunta, łącznie edytowano 1 raz
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 27.08.2014 21:22

piszpunta napisał(a):Orientujecie się co mi grozi za brak dowodu rejestracyjnego?


Wp..dol, w dyby i do lochu :)

W Polsce to tylko mandat, ale poza granicami to nie wiem.. ;)
Albo rutyna Cię zgubiła, albo szał pakowania pochłonął :)
piszpunta
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 08.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piszpunta » 27.08.2014 21:37

coobah napisał(a):
piszpunta napisał(a):Orientujecie się co mi grozi za brak dowodu rejestracyjnego?


Wp..dol, w dyby i do lochu :)

W Polsce to tylko mandat, ale poza granicami to nie wiem.. ;)
Albo rutyna Cię zgubiła, albo szał pakowania pochłonął :)

W Polsce to luz z tym mandatem ale co w Czechach Austrii Słowenii i Chorwacji? Wie ktoś? Podsumowując mam ze sobą
1. Dowód osobisty
2. Ksero badań technicznych
3. Ubezpieczenie OC
4. Prawo jazdy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.08.2014 22:00

No to masz wszystko :D
Prawie :wink:

Dowalic sie moze policja austriacka, ale nie wiem, co moga wiecej zrobic oprocz mandatu.
Dane auta sprawdza dzieki ksero z badania

Kolega w Czechach zostal zatrzymany, a nie mial prawa jazdy, bo zgubil w Niemczech
Czech powrzeszczal i go puscil bez mandatu :D

Gorzej, jakby cos sie stalo, wypadek, kolizja, tu mozna miec klopoty
szfystack
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szfystack » 27.08.2014 23:38

ja w HR zgubiłem chyba dowód rejestracyjny, tzn jest szansa, że jest gdzieś w bagażach...
no i oczywiście jadąc Jardanką w ciemną noc, przez jakieś miasteczko zobaczyłem białe autko i pana machającego do mnie lizakiem ...
dałem panu prawo jazdy i zrazem z żoną rozpoczęliśmy poszukiwania dowodu rej. Po 5 minutach miły pan podał mi moje prawo jazdy, powiedział Hvala i sveran put :)
ale do domku jechaliśmy jak na szpilkach :)
teraz czeka mnie wizyta w urzędzie i 75PLN
może tylko i nas jest tak strasznie ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.08.2014 00:41

szfystack napisał(a):ja w HR zgubiłem chyba dowód rejestracyjny, tzn jest szansa, że jest gdzieś w bagażach...
no i oczywiście jadąc Jardanką w ciemną noc, przez jakieś miasteczko zobaczyłem białe autko i pana machającego do mnie lizakiem ...
dałem panu prawo jazdy i zrazem z żoną rozpoczęliśmy poszukiwania dowodu rej. Po 5 minutach miły pan podał mi moje prawo jazdy, powiedział Hvala i sveran put :)

Hvala i sretan put :lol: :idea:
borasbdg
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) borasbdg » 28.08.2014 19:52

Witam, a powiedzcie jakim znakiem oznaczony jest obszar zabudowany w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji??
Czy jest taki sam prostokątny jak u nas czyli "domki na białym tle" czy jak by to nazwać ?? :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2014 23:30

Na znaku jest nazwa miejscowości i to jest początek terenu zabudowanego :!:

To na 100%
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 29.08.2014 10:03

borasbdg napisał(a):Witam, a powiedzcie jakim znakiem oznaczony jest obszar zabudowany w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji??
Czy jest taki sam prostokątny jak u nas czyli "domki na białym tle" czy jak by to nazwać ?? :P



Białe, żółte lub kremowe tablice z nazwą miejscowości.

Takie, jak u nas kiedyś (komu to przeszkadzało :?: :evil: :evil: )
piszpunta
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 08.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piszpunta » 06.09.2014 01:20

piszpunta napisał(a):Witam, dziś rano ruszyłem do Chorwacji z warszawy i przed czeska granicą zorientowałem się, że zgubiłem dowód rejestracyjny i OC. Podzwoniłem i załatwiłem na maila odpis badań technicznych oraz OC wydrukowalem
to i pojechałem dalej. Jestem juz w cro, na szczęście nie miałem kontroli, ale muszę jeszcze wrócić. Orientujecie się co mi grozi za brak dowodu rejestracyjnego?

Właśnie wróciłem i miałem szczęście bo nie było żadnej kontroli uff
lightning3
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lightning3 » 07.09.2014 01:30

To ja wam powiem za co zapłaciłem Mandat w Novalji - imprezowiczów z Zrce ostrzegam :)

Stanąłem na Drodze do Gajac, ustawiłem się tak jak wszyscy - za Chorwatem :)
okazuje się ze musisz stanąć 3 metry od ciągłej linii na środku drogi. jeśli masz 2,98 to masz mandat 150 Kun i 500 kun za holowanie (jak wróciliśmy nie było aut z całej ulicy)

Porada gdzie parkować za free ;) : Jadąc od Novalji dalej macie stację Tifon. Zaraz ZA stacją (nie przed) jest zjazd na taką polną drogę, musicie uważać, bo jadąc od miasta teoretycznie tam jest linia ciągła, a i zjazd jest ostry i dziurawy - 15kmh to maks. Radzę pojechać dalej i zawrócić, i (od tej strony) tuż przed stacją skręcić. Dojeżdżacie do klubu windsurfingowego, ustawcie się wzdłuż innych aut i ok. Kiedyś tam stał Pan Policjant, pytam czy tu mogę stać - powiedział mi ze tak, ale mam stać równo tak jak Chorwaci :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.09.2014 12:01

Za chwilę TVN Turbo 12.15. Program Wypad z Kraju - przepisy, trasa, zwyczaje kierowców. Dzisiejszy odcinek poświęcony Chorwacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji. - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone