Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.07.2014 11:46

Chcesz ryzykować 1000 kun jedź 80.
:wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.07.2014 11:47

GR-RYBSON napisał(a):Wychodzi na to, że najpierw zwalniamy do 50 a potem osiągamy 80km/h i tak trzymamy przez całą miejscowość.

To nie jest znak mówiący o prędkości minimalnej. Czemu miałbyś jechać ciągle 80?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2014 11:56

Myślę, że najbliższe skrzyżowanie odwołuje 80. Ale nie wiem jak tam u nich jest.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2014 12:02

Wiem, że nie jest to znak mówiący o minimalnej prędkości. Może się nieprecyzyjnie wyraziłem. Znak ograniczenia prędkości stoi za tablicą wyznaczającą teren zabudowany, więc od tego znaku można jechać nie więcej niż 80km/h. Zwykle jedzie się z maksymalną dozwolona prędkością. Czyli w naszym przypadku przez całą miejscowość (jadąc z południa na północ) można maks. 80 km/h.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2014 12:03

GR-RYBSON napisał(a):Wiem, że nie jest to znak mówiący o minimalnej prędkości. Może się nieprecyzyjnie wyraziłem. Znak ograniczenia prędkości stoi za tablicą wyznaczającą teren zabudowany, więc od tego znaku można jechać nie więcej niż 80km/h. Zwykle jedzie się z maksymalną dozwolona prędkością. Czyli w naszym przypadku przez całą miejscowość (jadąc z południa na północ) można maks. 80 km/h.


Przeczytałeś to co napisałem wyżej?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2014 12:06

ołowiany napisał(a):Myślę, że najbliższe skrzyżowanie odwołuje 80. Ale nie wiem jak tam u nich jest.

Dzięki za porud=szenie kolejnego dylematu.
Może ktoś się orientuje lub ma możliwość podania linka do Chorwackiego kodeksu drogowego gdzie można by sprawdzić czy w Chorwacji (tak jak jest u nas) skrzyżowanie odwołuje ograniczenie prędkości?
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 27.07.2014 12:09

GR-RYBSON napisał(a):
ołowiany napisał(a):Myślę, że najbliższe skrzyżowanie odwołuje 80. Ale nie wiem jak tam u nich jest.

Dzięki za porud=szenie kolejnego dylematu.
Może ktoś się orientuje lub ma możliwość podania linka do Chorwackiego kodeksu drogowego gdzie można by sprawdzić czy w Chorwacji (tak jak jest u nas) skrzyżowanie odwołuje ograniczenie prędkości?


Grzegorz, czy Ty jedziesz tam na stałe? :smo: Zwolnij w jedną i drugą stronę, a nie będziesz na urlopie kodeks studiował :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2014 12:09

ołowiany napisał(a):
GR-RYBSON napisał(a):Wiem, że nie jest to znak mówiący o minimalnej prędkości. Może się nieprecyzyjnie wyraziłem. Znak ograniczenia prędkości stoi za tablicą wyznaczającą teren zabudowany, więc od tego znaku można jechać nie więcej niż 80km/h. Zwykle jedzie się z maksymalną dozwolona prędkością. Czyli w naszym przypadku przez całą miejscowość (jadąc z południa na północ) można maks. 80 km/h.


Przeczytałeś to co napisałem wyżej?


Skorzystaj kolego z pomocy ludzika Street View i przeanalizuj sytuacje jadąc z obu kierunków bo mam wrażenie, że mówisz tylko o wjeździe do miejscowości od strony Karlovaca.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.07.2014 12:13

GR-RYBSON napisał(a):
ołowiany napisał(a):Myślę, że najbliższe skrzyżowanie odwołuje 80. Ale nie wiem jak tam u nich jest.

Dzięki za porud=szenie kolejnego dylematu.
Może ktoś się orientuje lub ma możliwość podania linka do Chorwackiego kodeksu drogowego gdzie można by sprawdzić czy w Chorwacji (tak jak jest u nas) skrzyżowanie odwołuje ograniczenie prędkości?

http://www.cvh.hr/propisi-i-upute/zakon ... m-prometu/
Powodzenia :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2014 13:29

GR-RYBSON napisał(a):
ołowiany napisał(a):
GR-RYBSON napisał(a):Wiem, że nie jest to znak mówiący o minimalnej prędkości. Może się nieprecyzyjnie wyraziłem. Znak ograniczenia prędkości stoi za tablicą wyznaczającą teren zabudowany, więc od tego znaku można jechać nie więcej niż 80km/h. Zwykle jedzie się z maksymalną dozwolona prędkością. Czyli w naszym przypadku przez całą miejscowość (jadąc z południa na północ) można maks. 80 km/h.


Przeczytałeś to co napisałem wyżej?


Skorzystaj kolego z pomocy ludzika Street View i przeanalizuj sytuacje jadąc z obu kierunków bo mam wrażenie, że mówisz tylko o wjeździe do miejscowości od strony Karlovaca.


Masz błędne wrażenie. A z ludzika skorzystałem i dlatego się wypowiadam.
Gdyby prędkość 80 miała obowiązywać na terenie całej miejscowości to prawdopodobnie znak "80" byłby podwieszony pod oznaczenie tejże.
Zapłaciłeś tam mandat, czy tylko tak ?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2014 13:54

Rzeczywiście ograniczenia prędkości w Chorwacji nie są takie proste - ponieważ jest wiele dróg górskich, pagórkowatych i krętych, to tych ograniczeń jest chyba jeszcze więcej niż w Polsce. I często się one na siebie nakładają. Niejednokrotnie zdarzało mi się, że jeden znak mówi jedno, drugi drugie, GPS trzecie....

Z obserwacji GPS wychodzi mi, że tak jak u nas, skrzyżowanie odwołuje tam ograniczenia, ale 100% pewności nie mam.

Z tego co się orientuję, znak ograniczenia pod tablicą odnosi się do całej miejscowości, a kolejne znaki obowiązują tylko do najbliższego skrzyżowania - chyba że się mylę :? :?
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 27.07.2014 14:34

jak wyglada oznaczenie terenu zabudowanego dla :
Slowacji, Wegier i Chorwacji ??
Czy dla tych trzech panstw tablica z nazwa miejscowosci oznacza juz teren zabudowany czy jest to w jakis inny sposob oznaczone ??
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2014 14:54

adresik84 napisał(a):jak wyglada oznaczenie terenu zabudowanego dla :
Slowacji, Wegier i Chorwacji ??
Czy dla tych trzech panstw tablica z nazwa miejscowosci oznacza juz teren zabudowany czy jest to w jakis inny sposob oznaczone ??



Białe/żółte/kremowe tablice z nazwą miejscowości oznaczają teren zabudowany - tak jak u nas kiedyś.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.08.2014 14:39

Apteczka jaki powinna mieć certyfikat ? (CZ - A - SI - HR)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.08.2014 14:43

kaeres napisał(a):Apteczka jaki powinna mieć certyfikat ? (CZ - A - SI - HR)

Apteczka nie jest obowiązkowa. Powinno sie ją mieć dla samego siebie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji. - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone