Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.07.2014 18:45

No i co z tego?
To na razie „fakt" prasowy.
Jeżeli bedą, to będą.
10€ nie majątek.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.07.2014 22:20

no i bardzo dobrze, może dzięki temu będą jeszcze lepsze...:p
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.07.2014 08:21

Trafiłem na taką stronkę :arrow: http://www.pbd.org.pl/kierowca-zagranica
Może warto poczytać/przypomnieć sobie przed wyjazdem.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 14.07.2014 08:24

lukas774 napisał(a):Dzisiaj wracając rano z wakacji, widziałem na Słowacji przynajmniej dwa jeżdzące samochody policyjne z dziwnymi stelarzami na dachach (jakiś rodzaj fotoradaru ?) i stojacych w kilku miejscach, w niedalekiej okolicy gości w kamizelkach policji z lizakami w rękach.


tak Słowacy używają laserowych radarów umieszczają je albo na desce rozdzielczej albo na stelażu. Używają ich stacjonarnie, ale mierzą z dużej odległości myślę ok 700-1000m.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.07.2014 09:35

Na statywach uzywaja także Austriacy, Czesi, Polacy.
Żadna nowość.
Vobo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vobo » 21.07.2014 20:49

czytałem ten wątek o przepisach i się trochę przestraszyłem... Może kupię sobie w lidlu zapas bezpieczników i żarówek? Akurat jest tydzien samochodowy :p

Co to są te ekologiczne wyważniki do kół? Mam nadzieję, że mam taki syf. Kuźwa, jeżdzę bardzo spokojnie i mam nadzieję, że nie ściągną mnie żeby sprawdzać takie duperszmity. Kamizelki też muszę mieć? :/
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.07.2014 23:12

Vobo napisał(a):
Co to są te ekologiczne wyważniki do kół? Mam nadzieję, że mam taki syf. Kuźwa, jeżdzę bardzo spokojnie i mam nadzieję, że nie ściągną mnie żeby sprawdzać takie duperszmity. Kamizelki też muszę mieć? :/



Ekologiczne czyli albo cynkowe (oznaczenie Zn), albo żelazne (oznaczenie Fe) - nie mogą być nasze zwykłe ołowiane.

A kamizelki to standard w większości krajów Europy - musi ich być tyle, ilu pasażerów i najczęściej muszą być w kabinie, nie w bagażniku.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Cała prawda o Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.07.2014 14:11

ozim napisał(a):Ok - najlepsza z moich dotychczas przeczytanych :D dołączyłem niedawno, więc aż tak dużo ich nie przeczytałem :) a możesz przybliżyć która jest "ta jedna bezkonkurencyjna" ? :) Pzdr

EDIT: Zdaje się, że chyba znalazłem :D

Ciekawe czy tą co chciałem podlinkować :oczko_usmiech: :?:
alalat
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 02.06.2014
Re: Cała prawda o Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) alalat » 26.07.2014 10:46

hej napiszcie mi prosze co warto zabrac ze sobą, chodzi mi o wyposarzenia auta typu
co musi byc trójkąt, apteczka, kamizelka, żarówki, linka holownicza co jeszcze ?
wyjazd za tydzień i myślimy czy wszystko już mamy...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Cała prawda o Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.07.2014 10:50

alalat napisał(a):hej napiszcie mi prosze co warto zabrac ze sobą, chodzi mi o wyposarzenia auta typu
co musi byc trójkąt, apteczka, kamizelka, żarówki, linka holownicza co jeszcze ?
wyjazd za tydzień i myślimy czy wszystko już mamy...

przepisy-drogowe-w-chorwacji-i-w-krajach-tranzytowych-t32883.html
alalat
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 02.06.2014
Re: Cała prawda o Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) alalat » 26.07.2014 11:08

Bardzo dziękuje :)
Użytkownik usunięty
Ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2014 11:31

Witam.
Mam problem do rozwikłania odnośnie tego co jest napisane w tytule.
Może się wydawać, że sprawa jest banalna, ale są sytuacje na drodze gdzie ogólnie przyjęty schemat nie ma zastosowania.
Sprawa dotyczy ograniczenia prędkości w miejscowości Novo Selo (miejscowość na starej DK nr 1 na południe od Slunj w stronę Splitu) i mamy tam taką sytuacje (Google Street View - można podejrzeć):
Jadąc od strony Karlovaca w stronę Splitu najpierw stoi znak ograniczenia prędkości do 80km/h a za jakieś 250m jest tablica z nazwą miejscowości. Sprawa jest oczywista i logiczna - najpierw ograniczenie potem tablica i wychodzi 50km/h.
Jednakże wjeżdżając z drugiej strony (od Splitu w kier. Karlovaca) sprawa jest odwrotna. Najpierw jest tablica z nazwa miejscowości a za nią stoi dopiero znak z ograniczeniem prędkości do 80km/h.
Wychodzi na to, że najpierw zwalniamy do 50 a potem osiągamy 80km/h i tak trzymamy przez całą miejscowość.
Pytanie nasuwa się samo - Jaka jest dozwolona prędkość w miejscowości Novo Selo?

Proszę bardziej doświadczonych bywalców Chorwacji o pomoc w rozwiązaniu zagadki.
Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.07.2014 11:41

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2014 11:43

A teraz jedź z drogiej strony :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2014 11:43

Wydaje mi się, że ideą było podniesienie prędkości w CAŁEJ miejscowości do 80 km/h i doszło do nieprecyzyjnego oznakowania, ale jadąc na południe raczej jechałbym bliżej pięćdziesiątki... :wink: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji. - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone