Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 03.07.2013 10:52

Marsallah napisał(a):
mrarek napisał(a):a powiedzcie mi, czy ktoś z Was widział kiedyś w CRO policję przy drodze? ja przez 2 tygodnie nie zauważyłem, ani suszarek ani zwykłych patroli drogowych.
czasami gdzieś przemknął radiowóz z jednym osobnikiem w środku...


Na hajłeju nie przypominam sobie, żebym widział, ale na drogach lokalnych już tak. Jak u nas - za krzakami, za śmietnikiem, z suszarą i lizakiem :lol:

Własnie na hajłeju widziałem ich akcję jeden stał z suszarka na górze na drodze nad autostradą a oznakowany radiowóz w najbliższej zatoczce na hajłeju i skutecznie łapali
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 03.07.2013 11:01

mrarek napisał(a):łuuuu... to mam nadzieję, że nie wyłapałem jakieś mandatu pocztowego :)

Pocztowym sie nie masz co przejmować ja mam całą kolekcje z Austrii. Tylko fotek jak nasi nie dodają do pisma.Chyba nawet nie liczą że zapłace bo nigdzie nie ma nr.konta. Problem jest tylko jak masz spotkanie bliskiego stopnia na drodze. Polska jak narazie nie podpisała jeszcze stosownych umów.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.07.2013 12:04

Dick45 napisał(a):
mrarek napisał(a):łuuuu... to mam nadzieję, że nie wyłapałem jakieś mandatu pocztowego :)

Pocztowym sie nie masz co przejmować ja mam całą kolekcje z Austrii. Tylko fotek jak nasi nie dodają do pisma.Chyba nawet nie liczą że zapłace bo nigdzie nie ma nr.konta. Problem jest tylko jak masz spotkanie bliskiego stopnia na drodze. Polska jak narazie nie podpisała jeszcze stosownych umów.

Nawet nie muszą Cię zatrzymać do kontroli.
W czasie jazdy wklepia Twój nr rej. i pozamiatane. Z odsetkami. :mrgreen:
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 03.07.2013 12:11

FUX napisał(a):
Dick45 napisał(a):
mrarek napisał(a):łuuuu... to mam nadzieję, że nie wyłapałem jakieś mandatu pocztowego :)

Pocztowym sie nie masz co przejmować ja mam całą kolekcje z Austrii. Tylko fotek jak nasi nie dodają do pisma.Chyba nawet nie liczą że zapłace bo nigdzie nie ma nr.konta. Problem jest tylko jak masz spotkanie bliskiego stopnia na drodze. Polska jak narazie nie podpisała jeszcze stosownych umów.

Nawet nie muszą Cię zatrzymać do kontroli.
W czasie jazdy wklepia Twój nr rej. i pozamiatane. Z odsetkami. :mrgreen:

Taka możliwość istnieje zawsze chyba że zmieni się auto.Ale jak jedziesz w miare spokojnie i nie szalejesz z pasa na pas to nikt nie będzie Cie sprawdzał chyba że ma się pecha :? :? A za fotoradary bez zdjęć i tak nie będę płacił niech się wysilą i fotke przyślą
crodream
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 27.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crodream » 04.07.2013 12:29

mrarek napisał(a):a powiedzcie mi, czy ktoś z Was widział kiedyś w CRO policję przy drodze? ja przez 2 tygodnie nie zauważyłem, ani suszarek ani zwykłych patroli drogowych.
czasami gdzieś przemknął radiowóz z jednym osobnikiem w środku...


stoją stoją i suszą widziałem dwa razy przy jadrance w okolicach Breli i Makarskiej
Na autostradzie raz widziałem nieoznakowany radiowóz, wyprzedzali mnie jak gonili za jakimś Chorwatem. Potem spotkaliśmy się na parkingu za mostem Krka.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 05.07.2013 08:04

Gdzieś na forum był tekst Konwencji Wiedeńskiej w kilku językach. Nie potrafię tego odszukać. Ktoś może dokładnie wie gdzie i podlinkuje?
Jutro startuję na upragniony urlop.
Pozdrawiam.

EDIT:
znalazłem, jakby ktoś jeszcze szukał -> wyposazenie-samochodu-a-konwencja-wiedenska-t37130.html
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 07.08.2013 13:48

jara napisał(a):
yooshky napisał(a):Wg BIURA ANALIZ SEJMOWYCH:

Obrazek


jara napisał(a):A może to jest kwestia tłumaczenia? Nie jest obowiązkowa, czyli nie jest nakazana i ktoś przetłumaczył, że jest zakazana.



Ja wiem, że tak jest napisane i tak sobie to interpretuję. W 2012 roku 12 dni jeździłem po Chorwacji na światłach mijania i nikt mi nie zakazał. :smo:


No to wytłumacz mi jedno. Mam auto rocznik 2012. Mogę włączyć światła mijania, ale jeśli ich nie włącze palą się światła do jazdy dziennej. Nie mogę wyłączyć wszystkich. Co mogę zrobić żeby jeździć w Chorwacji legalnie? ;)
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 07.08.2013 14:48

GREG_G napisał(a):
No to wytłumacz mi jedno. Mam auto rocznik 2012. Mogę włączyć światła mijania, ale jeśli ich nie włącze palą się światła do jazdy dziennej. Nie mogę wyłączyć wszystkich. Co mogę zrobić żeby jeździć w Chorwacji legalnie? ;)


Druty jakieś przetnij albo co :D :mrgreen:
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 07.08.2013 14:49

myslalem o naklejkach na reflektory ;)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.08.2013 15:01

GREG_G napisał(a):myslalem o naklejkach na reflektory ;)

To z tego Sejmu to farmazon jest. Światła w Cro są obowiązkowe w okresie zimowym a poza nim są wskazane.
http://www.vecernji.hr/auti/dnevna-svje ... nak-529966
Za jazdę bez świateł w zimie albo przez cały rok na moto jest mandat 300 kun.
Ostatnio edytowano 07.08.2013 15:08 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 07.08.2013 15:06

Bocian napisał(a):
GREG_G napisał(a):myslalem o naklejkach na reflektory ;)

To z tego Sejmu to farmazon jest. Światła w Cro są obowiązkowe w okresie zimowym a poza nim są wskazane.
http://www.vecernji.hr/auti/dnevna-svje ... nak-529966


Przejechałem w niedzielę tj. 04.08. od Krapiny na Peljesac z włączonymi światłami i nic. Chorwaci też jeżdżą na światłach, tak 50/50 kierujących.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.08.2013 15:09

jara napisał(a):
Bocian napisał(a):
GREG_G napisał(a):myslalem o naklejkach na reflektory ;)

To z tego Sejmu to farmazon jest. Światła w Cro są obowiązkowe w okresie zimowym a poza nim są wskazane.
http://www.vecernji.hr/auti/dnevna-svje ... nak-529966


Przejechałem w niedzielę tj. 04.08. od Krapiny na Peljesac z włączonymi światłami i nic. Chorwaci też jeżdżą na światłach, tak 50/50 kierujących.

Bo nie jest to zabronione.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
legalizacja gaśnicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.08.2013 13:38

A macie zalegalizowaną gaśnicę w aucie ?
5 letni okres gwarancji to jedno a obowiązek corocznej legalizacji to drugie.
Czepiają się o legalizację za granicą ?
lukas774
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas774 » 24.08.2013 16:28

Dzisiaj wracając rano z wakacji, widziałem na Słowacji przynajmniej dwa jeżdzące samochody policyjne z dziwnymi stelarzami na dachach (jakiś rodzaj fotoradaru ?) i stojacych w kilku miejscach, w niedalekiej okolicy gości w kamizelkach policji z lizakami w rękach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2014 17:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji. - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone