Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 01.07.2013 18:45

mrarek napisał(a):a powiedzcie mi, czy ktoś z Was widział kiedyś w CRO policję przy drodze? ja przez 2 tygodnie nie zauważyłem, ani suszarek ani zwykłych patroli drogowych.
czasami gdzieś przemknął radiowóz z jednym osobnikiem w środku...


W zeszłym roku widziałem raz między Trogirem a Mariną(dokładnie to przed Poljicą).I to wszystko w tym temacie-nawet nie widziałem w drodze do i z Chorwcji :D .
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.07.2013 19:15

Ależ są.
Nawet mandaty dają... :mrgreen:
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 01.07.2013 20:09

no to może gdzieś na wsi byłem... od Sibenika po Makarską nie widziałem. być może po prostu jeżdżę zgodnie z przepisami i polucjanci nie wyrastają przede mną :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.07.2013 00:21

Na Krku widziałem kilka patroli w ubiegłym roku.

Generalnie nigdy nie widziałem policji na autostradzie, ale na zwykłych drogach już jak najbardziej!
P405
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P405 » 02.07.2013 07:14

Są i potrafią siedzieć w starej fieście z radarem laserowym. Ja nie masz kun to pewnie zaraz wskażą kantor lub stację benzynową gdzie wymieni się EUR. Na odcinku Omis - Makarska też często stoją. Raczej mają styl tak jak nasi, żeby było ich widać w ostatniej chwili albo wcale.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.07.2013 07:16

Nieznakowane bawarki na autostradzie nie są niezwykłym widokiem. :wink:
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 02.07.2013 10:45

łuuuu... to mam nadzieję, że nie wyłapałem jakieś mandatu pocztowego :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2013 11:03

Kilka lat temu zapłaciłem mandat za brak świateł w lecie i w dzień, ale przepisy się zmieniły

http://zagrzeb.msz.gov.pl/pl/informacje ... chorwacji/
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.07.2013 11:06

mrarek napisał(a):a powiedzcie mi, czy ktoś z Was widział kiedyś w CRO policję przy drodze? ja przez 2 tygodnie nie zauważyłem, ani suszarek ani zwykłych patroli drogowych.
czasami gdzieś przemknął radiowóz z jednym osobnikiem w środku...


Na hajłeju nie przypominam sobie, żebym widział, ale na drogach lokalnych już tak. Jak u nas - za krzakami, za śmietnikiem, z suszarą i lizakiem :lol:
Sick
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sick » 02.07.2013 13:04

Marsallah napisał(a):
mrarek napisał(a):a powiedzcie mi, czy ktoś z Was widział kiedyś w CRO policję przy drodze? ja przez 2 tygodnie nie zauważyłem, ani suszarek ani zwykłych patroli drogowych.
czasami gdzieś przemknął radiowóz z jednym osobnikiem w środku...


Na hajłeju nie przypominam sobie, żebym widział, ale na drogach lokalnych już tak. Jak u nas - za krzakami, za śmietnikiem, z suszarą i lizakiem :lol:


Widziałem też na autostradzie. Na wiadukcie fotoradar na trójnogu a kilkaset metrów dalej parę pachołków poustawianych wyłączając jeden pas z ruchu, ograniczenie prędkości i dwa radiowozy na parkingu autostradowym wyłapywały konkretne auta.
Na drodze przez Plitwice kiedyś namierzyli moją żonę laserem zaraz po wjechaniu do zabudowanego miała około 70, puściła tylko nogę z gazu by auto wyhamowało, nie było jeszcze żadnych zabudowań tylko drzewa i skały. Namierzyli ją z bardzo daleka. Nie byli nawet skłonni do rozmów. Kuny za karteczkę z bloczku. Następnego dnia po noclegu w Plitwicach widziałem jeszcze 3 patrole na "jedynce" w stronę Makarskiej Riviery.
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 02.07.2013 13:07

no to naprawdę jestem w szoku 8O
styl jazdy chorwatów przypomina mi nasze drogowe piekiełko - wyprzedzanie na ciągłej, jazda zderzak w zderzak, znaczne przekraczanie prędkości... gdzie to MO było? :hut:
P405
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P405 » 02.07.2013 17:37

Ich ulubiony manewr, to łapać tych co zjadą z autostrady, wiadomo jechało się szybko, a tu ograniczenie do 40 czy 50 zabudowania za np. 300 m to na liczniku pomimo zdjęcia nogi z gazu jeszcze 70-80 km/h. A oni laserem z daleka mierzą i kasują.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.07.2013 17:46

A na laserze maja info wyświetlone, z jakiej odległości nastapił pomiar?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.07.2013 18:58

yooshky napisał(a):Wg BIURA ANALIZ SEJMOWYCH:

Obrazek


Coś nie mogę znaleźć tego dokumentu...
proszę o sprawdzenie jak ze światłami w Szwajcarii, Lichtensteinie, Niemczech, Włoszech...
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 03.07.2013 00:33

Sol-Wagon napisał(a):Coś nie mogę znaleźć tego dokumentu...
proszę o sprawdzenie jak ze światłami w Szwajcarii, Lichtensteinie, Niemczech, Włoszech...


Słabo szukasz :)
Proszę:
http://orka.sejm.gov.pl/wydbas.nsf/0/59 ... 012_84.pdf

i Wiki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat ... y_dziennej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji. - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone