Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepis na nalewkę z "rogacza", czy ktoś zna ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukskajwoker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 15.01.2011
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukskajwoker » 30.08.2012 15:59

Zibuś napisał(a):Witaj
W zeszłym roku na Korculi mój gospodarz poradził mi dać 5 strąków na litr Rakiji ale ja dałem 8-10 i jest pychotka.


7 strąków na litr

stratos napisał(a):Sztuka to jest upchnąć całe strąki do butelki :D


łamie się na kawałki 2-wu centymetrowe, razem z pestkami - które to nadają głębszy smak
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.08.2012 20:29

lukskajwoker napisał(a):
7 strąków na litr

stratos napisał(a):Sztuka to jest upchnąć całe strąki do butelki :D


łamie się na kawałki 2-wu centymetrowe, razem z pestkami - które to nadają głębszy smak


...czyżby przepis Jakova? :D
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 30.08.2012 20:37

Rakij nie mam, ale mam rogacza, nalewkę też mam :D
Spirytus, trochę wody i zioła, nasze, polskie też są niezłe, wiem, trochę inny smak, ale kto wie jaka powinna być prawdziwa "rogaczówka" :?:

Już od kilku lat jem i piję to co zrobię sam
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 07.09.2012 09:00

Łzy odaliski. Chorwatom ta nalewka też smakuje.
lukskajwoker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 15.01.2011
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukskajwoker » 10.11.2012 13:22

majeczka napisał(a):
lukskajwoker napisał(a):
7 strąków na litr

stratos napisał(a):Sztuka to jest upchnąć całe strąki do butelki :D


łamie się na kawałki 2-wu centymetrowe, razem z pestkami - które to nadają głębszy smak


...czyżby przepis Jakova? :D


tak,
dziś właśnie zlewam moją nalewkę.
powiem szczerze - niebo ładniej pachnie - robiona na spirytusie nie na rakijowym bimbrze :)
co do smaku, musi jeszcze postać :)

tutaj fajna strona - http://sjediijedi.tportal.hr/inspiracij ... ogaca.html
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 10.11.2012 18:36

Właśnie odwiedził mnie brat, z córką jego żony, niestety ma cukrzycę. Podobno owoc rogaća bardzo pomaga w leczenie tej choroby.
Trzeba zmielić i dodawać do ... nie do rakiji :wink:

A nalewkę na rogaću z bratem kończymy :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 10.11.2012 21:36

Dziadek Maciek napisał(a):... niestety ma cukrzycę. Podobno owoc rogaća bardzo pomaga w leczenie tej choroby.
Trzeba zmielić i dodawać ...


...hmm, tego nie wiedziałam, a niestety u mojej mamy również ostatnio stwierdzono cukrzycę :wink:

Dzięki Maćku, na pewno w następnym roku spróbuję jej to wkomponować np. w jogurt :D



p.s. jeśli Wam zabraknie nalewki na rogaću, dysponuję jeszcze wiśniową i figową, wprost z Korculi, pozdrawiam :D
lukskajwoker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukskajwoker » 20.11.2012 20:35

też słyszałem o tych właściwościach.

nalewka właśnie zlana. musiałem po zlaniu nalewu zalać go syropem cukrowym bo strasznie dużo te strąki wciągnęły promili :) 1/3 zalanego alkoholu.
po 2 tygodniach stania w syropie zlałem i połączyłem oba płyny. hmmm - pycha :)
jest to podobne ale inne od chorwackiej wersji. dla mnie lepsze. ciut słabsze lecz bardziej szlachetne w zapachu. kolor niezmiennie piękny :)

generalnie coś takiego - ( licor de alfarroba )
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przepis na nalewkę z "rogacza", czy ktoś zna ? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone