Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przenosne DVD do auta dla dzieci

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Przenosne DVD do auta dla dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 19.05.2018 12:57

Witam, zastanawiam się nad zakupem przenosnych odtwarzaczy DVD samochodowych dla moich dzieci, by jakoś umilić im podróż. Czy ktoś z forumowiczów korzysta z takiego rozwiązania dla swoich pociech, czy ma to sens? czy mozcie cos polecic czy lepszę są z bateria trzymająca okolo 2-3 h czy takie co muszą byc podlączane do zapalicznki, co z akumulatorem auta, radio, navigacja, klimatyzacj i jeszcze 2 ekrany :) , czy raczej odradzacie?
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 19.05.2018 13:11

Miałem coś takiego ...przez 5 min , zwinąłem i oddałem :D
Mały ekran , stało to gdzieś na walizce itd. Stwierdziłem , że lepszym rozwiązaniem będzie tablet z uchwytem na zagłówek , tak też zrobiłem i to był strzał w 10 :)
A że żonka dostała z pracy służbowy to dokupiłem jeszcze jeden uchwyt. Teraz młodsza ogląda Peppę , a starsza Kubusia Puchatka :D
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 19.05.2018 13:20

Rafi70 napisał(a):Miałem coś takiego ...przez 5 min , zwinąłem i oddałem :D
Mały ekran , stało to gdzieś na walizce itd. Stwierdziłem , że lepszym rozwiązaniem będzie tablet z uchwytem na zagłówek , tak też zrobiłem i to był strzał w 10 :)
A że żonka dostała z pracy służbowy to dokupiłem jeszcze jeden uchwyt. Teraz młodsza ogląda Peppę , a starsza Kubusia Puchatka :D

Ale musisz miec ciagły dostęp do neta, czy jakoś powgrywałes bajki na tablet?
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 19.05.2018 13:42

Oczywiście że powgrywałem na pamięć wewnętrzną. W każdym tablecie mam po ok 6h bajek . Psi patrol , Peppa itp :) wybieranie losowe i jazda :) nie znam lepszego rozwiązania ...
Uchwyty kupowałem w Auchaun po ok 20zł/szt , tablet można kupić używany już nawet za 100zł. :)
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 19.05.2018 21:49

W zeszłym roku kupiłem chyba za 200 zł dvd które składa się z dwóch wyświetlaczy montowanych na zagłówku. Łączy się je kablem av który jest w zestawie także ta sama bajka wyświetlana jest jednocześnie. Zasilanie podłączone do zapalniczki, można bajki zgrać na płytę, pendrive albo kartę sd.
Dvd sprawdziło się w 100% dzieciaki zadowolone, siedziały cichutko hehe. Polecam
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 19.05.2018 22:09

Jak już kupować to takie, które ma wbudowaną baterię ;)
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 19.05.2018 22:29

Uratowało mi 2012 r "życie" na Cyprze. I było przez moją córkę bardzo intensywnie użytkowane. Jak wreszcie się zepsuło to pan z serwisu powiedział: warto wydać na takie DVD troszkę więcej pieniędzy i nie kupować tandety za 100 zł, bo tych tanich nie opłaca się naprawiać. Ale może teraz jednak tablet?
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 19.05.2018 22:32

madziaimaciek napisał(a):Witam, zastanawiam się nad zakupem przenosnych odtwarzaczy DVD samochodowych dla moich dzieci, by jakoś umilić im podróż. Czy ktoś z forumowiczów korzysta z takiego rozwiązania dla swoich pociech, czy ma to sens? czy mozcie cos polecic czy lepszę są z bateria trzymająca okolo 2-3 h czy takie co muszą byc podlączane do zapalicznki, co z akumulatorem auta, radio, navigacja, klimatyzacj i jeszcze 2 ekrany :) , czy raczej odradzacie?


Dobre rozwiązanie, przynajmniej u mnie się sprawdziło. z 10 lat temu kupiliśmy na Allegro DVD Lenco z dwoma ekranami mocowanymi do zagłowków za jakieś 500 zł. Jak dzieciaki były małe objechaliśmy z tym sprzętem Chorwację, Bułgarię, Czarnogórę, Grecję. Braliśmy nawet na wakacje samolotem. Wystarczyło podłączyć do zwykłego telewizora w hotelu czy apartamencie. Teraz też zabieramy, młodszy syn wciąż lubi oglądać swoje filmy chociaż przesiedli się już na tablety. Mieliśmy z bańki marudzenie po drodze i spokojne wieczory dla dorosłych ;)

Sprzęt nie do zdarcia, swoje przeszedł, a do tej pory chodzi jak żyleta.

Nie widziałem sprzętu na baterię. A jeśli nawet, nie kupuj takiego. Akumulator bez problemu uciągnie navi, dvd i np, ładowarkę. Oczywiście musi mieć też możliwość podpięcia do zwykłego gniazdka 230V.
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 19.05.2018 23:58

Lechoo napisał(a):Jak już kupować to takie, które ma wbudowaną baterię ;)

Ależ ma, tylko która bateria wytrzyma tyle godzin pracy ? ;-)
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 20.05.2018 00:33

......idealnym rozwiązaniem są ekrany zintegrowane z fotelami, odpada problem z ładowaniem i zestawu i słuchawek; posiadam taki zestaw w starszym modelu auta; w nowym modelu nie było takiej możliwości, zaproponowano nam fabryczne , firmowe tablety mocowane na fabrycznych zaczepach; kosztowały tyle samo, ile te starsze, ale są kompletną pomyłką- baterie wytrzymują coraz krótszy okres, a jeśli nawet one trzymają, są problemy z słuchawkami -3-4h na maxa
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 20.05.2018 08:18

Tablety mam podpięte przy pomocy telefonicznych ładowarek samochodowych do tylnego gniazda zapalniczki. Inna sprawa , że oglądanie bajek 4 czy więcej godzin przez dzieci nie jest fajne , dlatego mają na kolanach kolorowanki i po 2-3 kredki , następnie chrupanie paluszków , mała drzemka , gra w znajdowanie np. czerwonego samochodu na drodze, no i wspólne spiewanie "Stokrotka rosła polna" . :D to nasze żelazne punkty podróży , nie ma czau na nudę. Dzieci mają 2 i 4 latka. Co 4-5h postój na siku , na granicy AT - SLO stajemy na McD...gdzie jest mały plac zabaw, tam ok 10min na wygibasy i 1270km mija nie wiadomo kiedy :D
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 20.05.2018 09:11

19Gumis20 napisał(a):
Lechoo napisał(a):Jak już kupować to takie, które ma wbudowaną baterię ;)

Ależ ma, tylko która bateria wytrzyma tyle godzin pracy ? ;-)

Chodzi o podtrzymanie podczas gdy nie ma zasilania - np. podczas postoju.
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 20.05.2018 09:48

Raczej każde urządzenie typu dvd (samochodowe) posiada takie zasilanie, chyba że już jest całkiem padnięte, ale to dotyczy używanych już gadżetów ;) .
Ja kupowałem używane na jednym z portali na trzy litery :D ponieważ nie chciałem za bardzo inwestować w coś co mogło by się okazać niewypałem, jednak sprawdziło się w 100%. :papa:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 20.05.2018 09:58

Nie każde miało, kiedyś miałem bez dlatego zwracam uwagę bo potem przewijać trzeba :D Może teraz już mają wszystkie hehe
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 20.05.2018 11:07

Ja nie miałem sztywnego jedynie słusznego scenariusza dla dzieci na drogę. Oglądały filmy na dvd/tablecie kiedy chciały, a nie kiedy im wyznaczyłem czas kredek czy śpiewania piosenek, piosenki śpiewaliśmy wtedy kiedy one chciały. Teraz kiedy podrosły, tym bardziej.

Zresztą w ogóle nie jestsm zwolennikiem ścisłego planowanie i scenariusza rozpisanego na dni, godziny i rzeczy które trzeba odhaczyć. Przed wyjazdem z grubsza wiemy co chcemy zrobić, ale na miejscu jak nie zwiedzimy jakiegoś miasta czy innych ruin, bo wolimy polenić się na plaży, to nie orbimy z tego tragedi. Najważniejsze sa wakacje i relaks.

Zawsze przypominają mi się Europejskie Wakacje Rodziny Griswoldów, gdzie kierownik wycieczki rozpisał cały wyjazd na nuty i minuty ;)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przenosne DVD do auta dla dzieci
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone