Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kiermach
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2006
Przelew pieniędzy do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiermach » 22.02.2008 10:40

Może ktoś przelewał pieniądze przez internet do banku w Chorwacji i coś pomoże. Mam do zapłacenia zaliczkę za apartament - a dostałem z Chorwacji nr IBAN 21 cyfrowy i dodatkowo jeszcze numer konta 10 cyfr. Natomiast w przelewie przez internet można wpisać tylko jeden numer konta - numer swift się zgadza. Może ktoś może mi podpowiedzieć bo w banku mgliście mówią o nieprawidłowym numerze IBAN.
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
przelew

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 29.02.2008 13:57

:D A hoy z tratwy Waldek. Tak samo mgliscie próbowano mi wmówić ze cos nie jest tak .Powiedziałem miłej pani z okienka że nie odejdę dopóki mi nie wyjaśni co mam uczynić. Wtedy przyznała sie że jeszcze nigdy tego nie robiła. Poprosiła abym przyszedł nastepnego dnia.Natępnego dnia wszystko odbyło sie bez kłopotu.Reasumując nasze banki mają bardzo mało ruchów pieniążków na linii Polska - Bałkany. Moim zdaniem zmień urzad bankowy lub poproś dyrektora banku, aby ci wyjaśnił co masz uczynić aby wszyscy byli zadowoleni. Pozdrawiam.
as12345600
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 02.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) as12345600 » 29.02.2008 15:13

kiermach napisał(a):Może ktoś przelewał pieniądze przez internet do banku w Chorwacji i coś pomoże. Mam do zapłacenia zaliczkę za apartament - a dostałem z Chorwacji nr IBAN 21 cyfrowy i dodatkowo jeszcze numer konta 10 cyfr. Natomiast w przelewie przez internet można wpisać tylko jeden numer konta - numer swift się zgadza. Może ktoś może mi podpowiedzieć bo w banku mgliście mówią o nieprawidłowym numerze IBAN.

Ważny jest tylko numer IBAN i nie przejmuj sie, że jest za krótki w chorwacji taki własnie jest. Ten numer konta jest zaszyty w IBAN. Reasumując wysyłaj wpisując IBAN i SWIFT. :)
Jeszcze jedna uwaga podział kosztów przelewu, na ogół jest tak, że z tej przelany kwoty bank CRO potrąci 10 EUR jako koszt przelewu. Jeśli to zaliczka to nie problem i resztę uiścisz na miejscu. Mi brakowało te 10 EUR, a wpłacałem całą kwotę, ale po interwencji chorwackie biuro "zaniedbało" ten brak. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 29.02.2008 15:16 przez as12345600, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.02.2008 15:14

kiermach napisał(a):Może ktoś przelewał pieniądze przez internet do banku w Chorwacji i coś pomoże......

Nie dalej jak dziś rano była o tym mowa
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=18284&highlight=
ptasznik5
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 03.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptasznik5 » 05.03.2008 18:35

Najtaniej wychodzi przelew, korzystając z pośrednictwa poczty. No ale wtedy musisz pójść na pocztę...
rafaello_b
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafaello_b » 06.03.2008 11:50

Witam,

Nie wiem jak wychodzi poczta ale przy przelewie z opcją - "wszystkie koszty po mojej stronie" zapłaciłem za przelanie 50 Euro samych prowizji 173 zł (Pekao S.A.) Ogólnie granda w biały dzień.
tomek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek99 » 07.03.2008 01:35

rafaello_b napisał(a):[...]Nie wiem jak wychodzi poczta ale przy przelewie z opcją - "wszystkie koszty po mojej stronie" zapłaciłem za przelanie 50 Euro samych prowizji 173 zł (Pekao S.A.) Ogólnie granda w biały dzień.


Granda to jest w Pekao SA 8)
W poniedziałek przelałem zaliczkę 200 EUR z opcją OUR (wszystkie koszty po mojej stronie) - koszt przelewu 70 PLN w Raiffeisen Bank.
uboot
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) uboot » 08.03.2008 16:16

Przerabiałem ten problem przez ostatne 2 lata korzystając z baaardzo drogich usług PKO BP. Faktycznie płaciłem złodziejską prowizję za niby "koszty obsługi banków zagranicznych". Innymi słowy HARACZ. W tym roku zmieniłem bank, uwalniając sie od PKO BP i przenosząc do Citibanku. Od razu polepszyło mi sie w kwestii obsługi konta (juz wiem co to znaczy darmowa bankowość nternetowa:) ). A juz opłata za wysłanie piniędzy do Cro to po prostu szok. Wysłanie 100 euro kosztowało mnie... 18,20 pln. Była to prowizja za tzw. koszty zewnętrzne i potrącona została po ok. 3 tygodniach od wykonanego zlecenia (pieniądze oczywiście w miedzyczasie doszły). Aha w Citi aby przelew był darmowy (tzn. nie ma czegoś takiego jak opłata za przygotowanie przelewu etc.) nalezy zadzwonić na tzw. citphon czyli BOK i przez telefon u doradcy zdefniować odbiorcę. Tylko zdefiniować! Nie zlecac przelewu! Jeśli się zleci przez telefon wtedy się płaci coś extra. Po zdefniowaniu odbiorcy pojawia sie on na liście tzw. zdefniowanych odborców i samemu dokonuje przelewu w walucie jaka się wybierze. Na etapie robienia przelewu deklaruje się kto ponosi koszty banków obcych, odbiorca czy nadawca. To tyle... Podobnie chyba jest w mBanku.
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 12.03.2008 14:35

Ja od lat płace przelewem bankowym

W Multibanku koszty wachały sie w zależnosci od roku od 50-25, z roku na rok jest coraz taniej ( i sa to całkowite koszty przelewu)

Oczywiście przelew robiłam sama, kozystajac z zakładki przelewy zagraniczne.

W tym roku koszty przelewy 100 Euro, wyniosły mnie niecałe 7 euro, przez przypadek zanaczyłam opcje że koszty pokrywa odbiorca, i tyle właśnie agencja odliczyła mi od wpłaconej kwoty,

Pozdrawiam
ptasznik5
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 03.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptasznik5 » 14.03.2008 15:00

A na poczcie to wyszło ok. 20 złotych za przelew.... :D ... no ale trzeba bylo tam pójść, więc do tego jeszcze ok. 30 min. (wypisanie + kolejka). Pozdrawiam!!!
San
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) San » 15.03.2008 12:36

Proponuję Western Union.
Wysyłka najszybsza z możliwych, opłata niższa od bankowej.
WiolaW
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 29.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiolaW » 17.03.2008 08:57

Ja robiłam przelew zaliczki (80Euro) w Multibanku i wszystko kosztowało mnie 25zł. :)
krzycholu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 04.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzycholu » 17.03.2008 09:05

Witam.Polecam Western Union, przekaz prawie natychmiast jest mozliwy do odbioru przez odbiorcę a opłata tylko 23 pln od kwoty 350 pln.
Jedyny minus to adresat przelewu musi znać numer MTCN przekazu i dane nadawcy a takze musi pofatygowac się osobiscie na swoja pocztę lub do banku z placówka Western Union. Sam korzystalem i doszło...
pozdro-krzycholu
miracle20123
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 07.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miracle20123 » 18.03.2008 18:11

Zdecydowanie NIE POLECAM Banku Śląskiego:/Totalna porażka...Nie dość,że koszt przelewu zaliczki wyniósł ok. 150 zł to na dodatek nieporadność pracowników tego banku była porażająca:/Chyba rzeczywiście najlepiej przesłać pieniądze pocztą...
Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 22.03.2008 16:53

rafaello_b napisał(a):Witam,

Nie wiem jak wychodzi poczta ale przy przelewie z opcją - "wszystkie koszty po mojej stronie" zapłaciłem za przelanie 50 Euro samych prowizji 173 zł (Pekao S.A.) Ogólnie granda w biały dzień.


List wartosciowy-Poczta Polska za 260 euro zaliczki priorytet ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru- opłata 30 zł (doszło po 8 dniach)
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone