Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iwo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 06.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwo » 22.01.2009 13:32

Dla tych co mają konto internetowe w PKO BP polecam przelew z tego konta. Potrzebowałam przelać 2800 Euro. Bank pobrał mi złotówki z przeliczenia Euro po aktualnym kursie i po 2 dniach pieniądze trafiły do adresata. Za przelew 2800 Euro zapłaciłam 15 zł.
jakub63
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 12.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakub63 » 22.01.2009 13:45

Popiel napisał(a):Western Union http://www.westernunion.com.pl/

po wpłacie
"Przekaz będzie dostępny do wypłaty w dowolnej agencji Western Union na terytorium kraju przeznaczenia w przeciągu kilku minut."

Pokrótce tak po chłopsku:
Potrzebujesz tylko adres odbiorcy. W dwie minuty wypełniasz druk.

Masz do zapłaty w euro. Sprawdzasz kurs euro w danym dniu. Zamieniasz sobie sam na złotówki i wpłacasz kasjerce złotówki.

Pani w banku (lub innym punkcie) przelicza ile to będzie kun.

Wysyłasz e-maila lub sms do odbiorcy, że kasa wpłacona i podajesz w nim numer kontrolny przekazu MTCN (Money Transfer Control Number), a także kwotę i walutę do wypłaty.
Można też wykupić powiadomienie telefoniczne odbiorcy o dostępności przekazu w najbliższej agencji Western Union, ale ja z tego nie korzystam.

Na miejscu gospodarz z dowodem osobistym wypłaca kasę i już. Może zażyczyć sobie w innej walucie, lecz najczęściej jest to waluta obowiązująca w danym kraju.

Tabela opłat pokazuje inaczej, lecz za 750zł do Cro zapłaciłem 35zł opłaty.



Dzwoniłem do Western Union, za 200 euro Pani powiedziała mi że zapłacę 65 zł (bez powiadomienia czy innych opcji). Nie jest to ciekawa opcja
Pozdrawiam
Jakub
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 22.01.2009 13:50

iwo napisał(a):Dla tych co mają konto internetowe w PKO BP polecam przelew z tego konta.


Inteligo nie obsługuje przelewów zagranicznych :?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.01.2009 14:07

PKO napisał(a):Dewizowe polecenie wypłaty

Jeśli chcesz wykonać przelew za granicę, skorzystaj z dewizowego polecenia wypłaty. W tym celu wystarczy zalogować się w serwisie internetowym i przejść do sekcji "Transakcje", a następnie wybrać "Dewizowe polecenie wypłaty". Możesz je wykonać wyłącznie za pośrednictwem specjalnego formularza, w którym należy podać szczegóły przelewu: rachunek odbiorcy, kod banku odbiorcy, nazwę, adres i kraj odbiorcy, kwotę, walutę, strony pokrywające koszty transakcji, tytuł przelewu, a także
datę jego wykonania (bieżącą lub przyszłą). Dodatkowo, na liście dewizowych poleceń wypłaty znajdziesz informacje o zleconych
przelewach zagranicznych, a także sprawdzisz ich szczegóły (opcja "Dane"), czyli: rachunek, z którego zleciłeś przelew, dane oraz numer rachunku odbiorcy, kursy przewalutowania, a także informacje na temat rozliczenia transakcji.

I tu się niezgodzę Jorgus ;)

A to na potwierdzenie że obsługuje jednakowoż
Obrazek
Ostatnio edytowano 22.01.2009 14:17 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 22.01.2009 14:12

jakub63 napisał(a):Dzwoniłem do Western Union, za 200 euro Pani powiedziała mi że zapłacę 65 zł (bez powiadomienia czy innych opcji). Nie jest to ciekawa opcja

Może to zła kobieta była???
Osobiście dwa razy wpłacałem tym sposobem i zawsze było 35zł.
Znajomi - co mi to polecili - w innym mieście wpłacali też przez WU i również 35zł. :?
Inni też tu pisali o kwocie 35zł, ale może się coś zmieniło w tym roku???
Z ciekawości jutro pójdę do banku i zapytam.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 22.01.2009 14:26

Leszek Skupin napisał(a):A to na potwierdzenie że obsługuje jednakowoż


Ale to jest iPKO a nie inteligo... :wink:

odpowiedź od serwisu Inteligo: "inteligo napisał(a):
W ofercie kont Inteligo nie ma przelewów zagranicznych z konta Inteligo.
Nie ma też możlwiości przelewu środków w innych walutach niż PLN.
Konto Inteligo jest tylko w PLN.
Nie ma możliwości zamiany walut ."
:D
Ostatnio edytowano 22.01.2009 14:33 przez jorgus111, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.01.2009 14:32

jorgus111 napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):A to na potwierdzenie że obsługuje jednakowoż


Ale to jest iPKO a nie inteligo... :wink:

No to kolego tym razem Ty nie zrozumiałeś o co chodzi skoro to są dwie różne rzeczy
jorgus111 napisał(a):
iwo napisał(a):Dla tych co mają konto internetowe w PKO BP polecam przelew z tego konta.


Inteligo nie obsługuje przelewów zagranicznych :?


Jest to przelew z banku PKO BP S.A.:!:

Dobra widzę, że to są dwa różne konta w PKO BP S.A.

Obrazek

Z tym, że iwo nie sprecyzował czy to ma być inteligo czy iPKO :lol:

Znaczy siem obaj mamy rację :lol:
Ostatnio edytowano 22.01.2009 14:44 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 3 razy
czarek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 16.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarek » 22.01.2009 14:39

Popiel napisał(a):
jakub63 napisał(a):Dzwoniłem do Western Union, za 200 euro Pani powiedziała mi że zapłacę 65 zł (bez powiadomienia czy innych opcji). Nie jest to ciekawa opcja

Może to zła kobieta była???
Osobiście dwa razy wpłacałem tym sposobem i zawsze było 35zł.
Znajomi - co mi to polecili - w innym mieście wpłacali też przez WU i również 35zł. :?
Inni też tu pisali o kwocie 35zł, ale może się coś zmieniło w tym roku???
Z ciekawości jutro pójdę do banku i zapytam.


Wczoraj porzez WU w PKO SA za ok. 200 USD zapłaciłem 32 PLN. Do odebrania od razu.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 22.01.2009 14:51

Leszek Skupin napisał(a):Z tym, że iwo nie sprecyzował czy to ma być inteligo czy iPKO :lol:

Znaczy siem obaj mamy rację :lol:


Co nie zmienia faktu, że ja mając konto internetowe przelewu z domku nie zrobię :?
Johnas
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Johnas » 22.01.2009 15:25

W tabeli opłat i prowizji PKO BP jest pokazana dodatkowa opłata za realizację przelewu zagranicznego - zryczałtowana opłata z tytułu kosztów banków trzecich i wynosi ona 80 pln zarówno dla zleceń w oddziale jak i składanych za pośrednictwem serwisu internetowego (iPKO). Nie sądzę aby bank zapomniał o naliczaniu tej opłaty. Może jest pobierana później.
Z kolei w tabeli opłat i prowizji BZ WBK jest opłata zryczałtowana z tytułu kosztów banków trzecich 5 EUR jednak jest wyraźnie dopisane "W przypadku gdy koszty banków pośredniczących trzykrotnie przekroczą kwotę ryczałtu, BZ WBK może obciążyć klienta dodatkowo kwotą różnicy pomiędzy wysokością ryczałtu a kosztami rzeczywistymi". Czyli niektórych może spotkać niemiła niespodzianka.
Czy Chorwacji zgadzają się wam na pokrycie kosztów swojego banku i banków pośredniczących, że nie płacicie tych opłat ? Ja spotkałem się z tym, że wille wyraźnie zaznaczają, że wszystkie koszty przelania zaliczki ponosi klient.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 22.01.2009 23:36

jorgus111 napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Z tym, że iwo nie sprecyzował czy to ma być inteligo czy iPKO :lol:

Znaczy siem obaj mamy rację :lol:


Co nie zmienia faktu, że ja mając konto internetowe przelewu z domku nie zrobię :?

jeśli mam skomentować to powiem krótko żenada,
nie ma już inteligo od marca 2008 jest iPKO i nie ma co precyzować bo to tylko techniczna zmiana nazwy
może jorgus111 to jakiś haker i chce uzyskać dostęp do kont cromaniaków w PKO i rżnie głupa :D
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 23.01.2009 08:48

AndrzejJ. napisał(a):
jorgus111 napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Z tym, że iwo nie sprecyzował czy to ma być inteligo czy iPKO :lol:

Znaczy siem obaj mamy rację :lol:


Co nie zmienia faktu, że ja mając konto internetowe przelewu z domku nie zrobię :?

jeśli mam skomentować to powiem krótko żenada,
nie ma już inteligo od marca 2008 jest iPKO i nie ma co precyzować bo to tylko techniczna zmiana nazwy
może jorgus111 to jakiś haker i chce uzyskać dostęp do kont cromaniaków w PKO i rżnie głupa :D


Prosty ze mnie człowiek :oczko_usmiech:
iPKO

Andrzeju - przeczytaj UWAGĘ na końcu strony :!: :!:

Co do hakerowania to bliżej przyjrzę się Twoim kontom :oczko_usmiech: ... juz nie długo :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 23.01.2009 14:57

Com powiedział:
Popiel napisał(a):
jakub63 napisał(a):Dzwoniłem do Western Union, za 200 euro Pani powiedziała mi że zapłacę 65 zł (bez powiadomienia czy innych opcji). Nie jest to ciekawa opcja

Może to zła kobieta była???
Osobiście dwa razy wpłacałem tym sposobem i zawsze było 35zł.
Znajomi - co mi to polecili - w innym mieście wpłacali też przez WU i również 35zł. :?
Inni też tu pisali o kwocie 35zł, ale może się coś zmieniło w tym roku???
Z ciekawości jutro pójdę do banku i zapytam.

Tom uczynił :lol:

Wszystko też zależy od kwoty. Ja za 750zł do Cro zapłaciłem 35zł opłaty.
Przy przesyłce 1000zł było by już 58zł.
Sprawdzone w dwóch bankach posiadających Western Union, w dwóch różnych miastach. Można czasem zadzwonić!

Zatem, by nie było niespodzianek, warto zapoznać się z pełnymi kosztami i dobrze uzgodnić przelew z drugą stroną, biorąc pod uwagę ich drogę do najbliższego punktu odbioru piniędzy, lub korzystając z innego sposobu upewnić się czy właściciele app nie wyjechali akurat na narty, a dostarczyciel przedpłaty pocałuje klamkę :!: :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 23.01.2009 15:37

Może rozwinę jeszcze tą myśl...
Popiel napisał(a):upewnić się czy właściciele app nie wyjechali akurat na narty

Moja rezerwacja odbywała sie przez chorwacką agencję (tą samą co w ubiegłym roku), sprawdzoną również przez moich znajomych kilka razy.
Otrzymałem adres właścicieli do wpłaty za pośrednictwem Western Union. Przelew poszedł. Napisałem e-maila, że kasa wysłana i proszę powiadomić jak właściciel odbierze pieniążki. Pani z agencji mi powiedziała, że właściciel wyjechał na narty i będzie za kilka dni.
Nic wielkiego się nie stało, bo kasa czeka, nie przepada, lecz gdybym o tym wiedział, to bym wysłał pieniądze w późniejszym terminie. Tyle.

Czyli agencje nie zawsze sprawdzają czy ktoś będzie gotowy do odbioru na miejscu....
...czy właściciel jeszcze żyje, czy chata się nie spaliła hehe :lol:
ewszek
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewszek » 24.01.2009 19:47

Witam forumowiczów.
Aktualnie wysłałem z iPKO 300 euro przelewem. Koszty obsługi banku w Chorwacji są po mojej stronie, opłata 120zł widoczna na koncie pod osobną pozycją. Bank przeliczył euro po 4.44zł.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone