Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kadi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 03.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kadi » 09.01.2009 17:42

cerlicht napisał(a):Kadi mi zostało 174 D D W. :D :D :D


A gdzie pomykasz?
cerlicht
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 01.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerlicht » 09.01.2009 18:14

A gdzie pomykasz?
Hvar , miejscowość jeszcze ustalam, jak nie to Korczula :D :D :D
kasiutka
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiutka » 09.01.2009 18:37

a Wy co tak pieniązki do Chorwacji wysyłacie? Jakaś pamiątka z wakacji? Alimenty ;-)
cerlicht
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 01.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerlicht » 09.01.2009 19:16

Witam.Kasiutka kobietom tylko pieniążki i i to co przed alimentami w głowie :D :lol: :roll:
asikx&rafikx
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx&rafikx » 12.01.2009 19:35

Kadi napisał(a):A u mnie na Poczcie Pani w okienku powiedziała, że ani przelewu ani listu wartościowego nie można wysyłać :roll: .


Heheheh, Pani ściemnia aż szum idzie, po pierwsze Poczta Polska ma taką usługę już od kilku lat - korzystam od 2005 nie wiem jak wcześniej; tylko Panie na poczcie niespecjalnie umieją ją obsłużyc i dlatego odganiają klientów.
Ja dziś właśnie dokonałam po raz kolejny przekazu do Cro; co roku nie daję sie odpędzić od okienka.
Koszty:
http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=D ... F=Przekazy
za 200 EUR zapłaciłbyś 13 pln :)

Pozdrawiam,
Aśka

PS. Jedyne co mi przychodzi do głowy na usprawiedliwienie PaniPocztówki to ewentualnie to, że poczta w Łukowie nie jest jedną z tych 2000 placówek, na których można nadać przekaz zagraniczny :) :) :)
Kadi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 03.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kadi » 12.01.2009 20:52

Heheheh, Pani ściemnia aż szum idzie, po pierwsze Poczta Polska ma taką usługę już od kilku lat - korzystam od 2005 nie wiem jak wcześniej; tylko Panie na poczcie niespecjalnie umieją ją obsłużyc i dlatego odganiają klientów.
Ja dziś właśnie dokonałam po raz kolejny przekazu do Cro; co roku nie daję sie odpędzić od okienka.
Koszty:
http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=D ... F=Przekazy
za 200 EUR zapłaciłbyś 13 pln :)

Pozdrawiam,
Aśka

PS. Jedyne co mi przychodzi do głowy na usprawiedliwienie PaniPocztówki to ewentualnie to, że poczta w Łukowie nie jest jedną z tych 2000 placówek, na których można nadać przekaz zagraniczny :) :) :)[/quote]

Prawdopodobnie masz rację. To była raczej młoda dziewczyna niż Pani. Zapewne nie miała jeszcze takiej wiedzy, ale to jej nie usprawiedliwia, bo zawsze mogła kogoś bardziej doświadczonego zapytać. Ale w tej firmie najłatwiej powiedzieć, że się nie da :evil:
Pozdrawiam :papa:
papos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 05.06.2008
Mni

Nieprzeczytany postnapisał(a) papos » 21.01.2009 13:06

A ja za przelanie 130 euro do CHORWACJI.też z POLBANKU zapłaciłem 10 zł .Z TYM ze DOTARŁo NA KONTO gospodarza 80 euro.Okazało się że po drodze banki pośredniczące pobrały prowizję.Ztego wynika że za 130 euro przelewu zapłaciłem dzięki POLBANKOWI 210+ 10= 220zł i Jeszcze raz muszę wysłać 50 euro.Moim zdaniem to SKANDAL!!!!!!!!! :twisted:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005
Re: Mni

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 21.01.2009 15:19

papos napisał(a):A ja za przelanie 130 euro do CHORWACJI.też z POLBANKU zapłaciłem 10 zł .Z TYM ze DOTARŁo NA KONTO gospodarza 80 euro.Okazało się że po drodze banki pośredniczące pobrały prowizję.Ztego wynika że za 130 euro przelewu zapłaciłem dzięki POLBANKOWI 210+ 10= 220zł i Jeszcze raz muszę wysłać 50 euro.Moim zdaniem to SKANDAL!!!!!!!!! :twisted:


Ale jak teraz wyślesz te 50 euro Polbankiem to starczy tylko na prowizje.
Czyli,żeby dotarło 50 musisz wysłać 100.
:roll:
Seb.
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seb. » 21.01.2009 15:50

120 ojro przelewem w BZWBK - 35 zł, szedł 3 dni robocze
papos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 05.06.2008
Re: Mni

Nieprzeczytany postnapisał(a) papos » 21.01.2009 19:31

AndrzejJ. napisał(a):
papos napisał(a):A ja za przelanie 130 euro do CHORWACJI.też z POLBANKU zapłaciłem 10 zł .Z TYM ze DOTARŁo NA KONTO gospodarza 80 euro.Okazało się że po drodze banki pośredniczące pobrały prowizję.Ztego wynika że za 130 euro przelewu zapłaciłem dzięki POLBANKOWI 210+ 10= 220zł i Jeszcze raz muszę wysłać 50 euro.Moim zdaniem to SKANDAL!!!!!!!!! :twisted:


Ale jak teraz wyślesz te 50 euro Polbankiem to starczy tylko na prowizje.
Czyli,żeby dotarło 50 musisz wysłać 100.
:roll:


Dokładnie tak tylko muszę jeszcze doliczyć 10 zł za przelew i prowizję banku Chorwackiego 5 eu razy 2 .Tak że ten ''przelew'' wyszedł mi 100%
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 21.01.2009 20:26

:mrgreen: Ja pobiłam rekord na maksa,zlecilam przelanie 200 euro,zabrali mi z konta 200euro+15euro+40zł+40zł nieźle co?
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 21.01.2009 20:42

agneess napisał(a)::mrgreen: Ja pobiłam rekord na maksa,zlecilam przelanie 200 euro,zabrali mi z konta 200euro+15euro+40zł+40zł nieźle co?

Już raz na ten temat pisałem jak tanio wysłać pieniądze:
1. idziesz na pocztę (tylko jakaś większa bo na mniejszej nie wiedzą jak to robić)
2. zgłaszasz chęć wysłania listu wartościowego
3. do foliowej koperty otrzymanej od pracownika wkładasz Euro i zaklejasz
4. foliową kopertę przy pracowniku wkłada się do następnej papierowej i opisuje adresami nadawcy i odbiorcy
5. wypełniasz druk nadania, opłacasz i już.
Ja wysłałem w ten sposób 200 euro i zapłaciłem 23 zł. Kasa doszła do Splitu po czterech dniach roboczych. Jak czegoś nie wiesz jak zrobić to pracownik poczty pomaga.
Ostatnio edytowano 29.01.2009 22:18 przez haka, łącznie edytowano 1 raz
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 21.01.2009 20:52

Następnym razem na pewno skorzystam z poczty :D
papos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) papos » 21.01.2009 21:13

agneess napisał(a):Następnym razem na pewno skorzystam z poczty :D


Święte słowa ja też tym złodziejom już nie dam się okraść.
Wszyscy na pocztę!!
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 22.01.2009 01:10

Western Union http://www.westernunion.com.pl/

po wpłacie
"Przekaz będzie dostępny do wypłaty w dowolnej agencji Western Union na terytorium kraju przeznaczenia w przeciągu kilku minut."

Pokrótce tak po chłopsku:
Potrzebujesz tylko adres odbiorcy. W dwie minuty wypełniasz druk.

Masz do zapłaty w euro. Sprawdzasz kurs euro w danym dniu. Zamieniasz sobie sam na złotówki i wpłacasz kasjerce złotówki.

Pani w banku (lub innym punkcie) przelicza ile to będzie kun.

Wysyłasz e-maila lub sms do odbiorcy, że kasa wpłacona i podajesz w nim numer kontrolny przekazu MTCN (Money Transfer Control Number), a także kwotę i walutę do wypłaty.
Można też wykupić powiadomienie telefoniczne odbiorcy o dostępności przekazu w najbliższej agencji Western Union, ale ja z tego nie korzystam.

Na miejscu gospodarz z dowodem osobistym wypłaca kasę i już. Może zażyczyć sobie w innej walucie, lecz najczęściej jest to waluta obowiązująca w danym kraju.

Tabela opłat pokazuje inaczej, lecz za 750zł do Cro zapłaciłem 35zł opłaty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone