Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MłodyGSX-R
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MłodyGSX-R » 18.02.2014 22:50

Mam konto złotówkowe w BNP Paribas. Do przelewu założyłem dodatkowy rachunek w euro (bezpłatnie). Wpłaciłem sobie na niego 250e i wykonałem przelew internetowy na konto w chorwacji (koszt 30zł zdjęte z rachunku złotówkowego). Opcja podziału kosztów nadawca/odbiorca, a mimo to odbiorca dostał równe 250e.
szczypa41
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczypa41 » 19.02.2014 08:56

Robiłem przelew wczoraj z Millennium. Za przelanie równowartości w złotówkach 100 euro, na miejscu beneficjent otrzyma euro, zapłaciłem 20 złotych (wszystkie koszty po stronie zleceniodawcy) Opłata za przelewy zagraniczne 0,5 procent od kwoty do przelewu ale nie mniej niż 20 zł.
noik22
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 12.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) noik22 » 19.02.2014 21:23

Crocodyl napisał(a):Ja także zrobiłem przelew ze zwykłego konta. Co do przelicznika (a było to 2 tyg. temu gdy euro było droższe niż dzisiaj i wynosiło ok.4.2 ) moim zdaniem nie był taki straszny bo przeliczyli po 4,29. Dewizowe konto założyłem dopiero później w Alior Banku - kantorze walutowym (po lekturze forum) aby taniej kupować euro przed wakacjami. Z tego co wiem przelew z takiego konta jest bezpłatny a i kurs waluty jest OK. Dodatkowa karta debetowa w E jest także - ale to moje zdanie - wygodna.


Tak jak wspominałem wcześniej, w ramach tzw licznika wszystkie przelewy (niezależnie od kwoty, waluty oraz kraju gdzie pieniądze mają być przelane ) w kantorze alior banku są bezpłatne.
MrSpike
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSpike » 21.02.2014 12:10

Mieszkam w Bydgoszczy. Wynajmujący zażyczył sobie 200E zaliczki na jego konto w Splitska Banka.
Prześledziłem kilka sposobów wysłania pieniędzy:
- PKO - przelew 200E OUR koszt - 140zł
- Poczta Polska (przekaz) - nie wysyłają EURO, jak chce to moge sobie założyc konto w Pocztowym i przewalutować, ale i tak się tym nie zajmują....
- AlliorBank - przelew 200E OUR koszt - 130zł. Tutaj też niemiła obsługa ze strony oddziału (stary rynek)
- BZWBK - koszt przelewu (1 luty) to 892zł (200E+koszta OUR) - tyle że musiałem u nich założyć darmowe konto (złotówkowe). Po przelewie można konto zamknąć i nie ponosimy opłat ("Konto godne polecenia") - tutaj wyszło ok. 30zł. Można też zrobić przelew bez zakładania konta ale to wyjdzie 60zł (koszta zryczałtowane). Ja tutaj wpłacałem złotówki (kupili po kursie 4,26zł). Dodam że można u nich negocjować ceny walutowe i zejść do bardzo małego spreedu.
- Millenium - kolega ma tam konto, przelanie u niego przez bankowość elektroniczną 200E OUR - koszt ok. 80zł

OUR - wszystkie koszta po stronie zleceniodawcy
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 27.02.2014 11:39

Witam
W moim przypadku przelew zaliczki (130€) wykonałem za pomocą mojego banku (ING) opcja przelew europejski, wszystkie dane do przelewu miałem O.K, koszt operacji to 5 zł. Jedynie koszt 1 € był w przeliczniku banku po 4,28 zł. Transakcja szybka i bezproblemowa.
Pozdrawiam
Jelenia_Góra
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jelenia_Góra » 27.02.2014 12:32

Witam wszystkich na forum.

My wpłaciliśmy 100 euro zaliczki w banku zachodnim, każdy wie jaki to bank.
Nie posiadam konta w tym banku, 100 euro było moje, nie kupowałem w banku, koszt operacji
to 30zł,30gr. Z czego 20,80 to koszt banków pośredniczących, a 9,50 to koszt dla banku zachodniego (prowizja wpłaty) według kursu euro 4,1595. Czy to dużo czy mało, oceńcie sami, dodam tylko że musiałem udać się do dwóch placówek, ponieważ w pierwszej stwierdzili że nie można, nie da rady. W "moim banku" PKO BP jako posiadacz rachunku, koszt operacji (przelew dewizowy) wyniósł by mnie 105zł ( bez wychodzenia z domu) :lol:
Pozdrawiam.
Wdhiz
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 23.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wdhiz » 26.03.2014 03:08

Koszmarnie drogie te operacje.
W sąsiednim wątku o przelewaniu pieniędzy do Chorwacji napisałem jak zrobić to za 0 zł, przy okazji oszczędzić 100 zł na przy kupnie 600E i jak tanio korzystać z kart bankomatowych. Wszystko to efekt gadania przez ostatnią godzinę z doradcami AliorSync i wertowania ich cenników.
Nie chcę dublować postów - zapraszam obok.
Hint - konto w AliorSync, subkonto euro, konto w kantorze internetowym, przelew europejski.
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 28.05.2014 05:47

Wdhiz napisał(a):Koszmarnie drogie te operacje.
W sąsiednim wątku o przelewaniu pieniędzy do Chorwacji napisałem jak zrobić to za 0 zł, przy okazji oszczędzić 100 zł na przy kupnie 600E i jak tanio korzystać z kart bankomatowych. Wszystko to efekt gadania przez ostatnią godzinę z doradcami AliorSync i wertowania ich cenników.
Nie chcę dublować postów - zapraszam obok.
Hint - konto w AliorSync, subkonto euro, konto w kantorze internetowym, przelew europejski.


A gdzie szukać ten post?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.05.2014 08:12

Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone