Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kasike
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 08.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasike » 27.10.2008 11:35

Witam wszystkich.Widzę ,że temat przelewów nie jest już poruszany a ja mam pytanie.Otóż,wysłałam ze swojego konta(w KB)złotówkowego korzystając z zakładki przelewy zagraniczne 175 euro.Minęły właśnie 3 dni robocze od przesłania kasy a mój Chorwat nie ma jeszcze na koncie pieniążków...Nie wiecie przypadkiem jak długo trwa taki transfer?zapłaciłam za dokonanie przelewu razem 65 zł i jak zauważyłam na naszym forum to nie jest mało w porównaniu do przekazów pocztowych...ale cóż poszło...a ja chciałabym wiedzieć jak długo będzie szło...i czy dojdzie :D pozdrawiam :)
MTG
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 10.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MTG » 27.10.2008 13:29

kasike napisał(a):Witam wszystkich.Widzę ,że temat przelewów nie jest już poruszany a ja mam pytanie.Otóż,wysłałam ze swojego konta(w KB)złotówkowego korzystając z zakładki przelewy zagraniczne 175 euro.Minęły właśnie 3 dni robocze od przesłania kasy a mój Chorwat nie ma jeszcze na koncie pieniążków...Nie wiecie przypadkiem jak długo trwa taki transfer?zapłaciłam za dokonanie przelewu razem 65 zł i jak zauważyłam na naszym forum to nie jest mało w porównaniu do przekazów pocztowych...ale cóż poszło...a ja chciałabym wiedzieć jak długo będzie szło...i czy dojdzie :D pozdrawiam :)

To pewnie zależy z usług jakiego banku korzystasz, najlepiej dla spokoju zapytaj w banku co się dzieje z Twoim zleceniem. Ja miałem to szczęście że potwierdzenie z Chorwacji otrzymałem na maila już następnego dnia.
Głowa do góry
Pozdrav
kasike
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 08.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasike » 28.10.2008 09:56

wpłacałam w Kredyt Banku ale Chorwat napisał,że dostał już pieniążki tak że jest już ok :D a przelew mnie wyszedł 45 zł a nie jak pisałam wcześniej....tak,że spoko nie przepłaciłam :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 28.10.2008 17:06

kasike napisał(a):wpłacałam w Kredyt Banku ale Chorwat napisał,że dostał już pieniążki tak że jest już ok :D a przelew mnie wyszedł 45 zł a nie jak pisałam wcześniej....tak,że spoko nie przepłaciłam :D


Właśnie przepłaciłaś. Jakbyś przesłała pocztą polską, listem wartościowym to zapłaciłabyś o 2/3 mniej.
kasike
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 08.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasike » 28.10.2008 21:31

ale kasa szła by trochę dłużej :D a tak 3 dni robocze i nie musiałam się ruszać z domu a wtedy padał deszcz :? ale nieważne... :) pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 07.01.2009 20:51

Lider16 napisał(a):A może tak:
- kupić w banku kartę pre-paid i wysłać ją listem do CRO
- po otrzymaniu potwierdzenia że karta doszła, kartę zaktywować, zasilić ją odpowiednią ilością kasy i przekazać odbiorcy PIN
- Chorwat wybiera sobie kasę z najbliższego bankomatu (tyle że w kunach)
- Po przyjeździe do Cro kartę odbieramy :)

Koszty niewielkie, karta np. w BZWBK kosztuje 5 zł + list do CRO. W czasie przesyłki karta jest niezasilona i nieaktywna więc ryzyko utraty minimalne.

Ciekawa opcja :idea:
mirnie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirnie » 07.01.2009 22:31

To może jeszcze taniej i prościej . Za darmo zamówić sobie karte płatniczą visa w M-banku , wysłać ją "Chorwatowi" , jak mu dojdzie to podać mu przez telefom kod pin i kazać Mu pójśc do bankomatu i wypłacić sobie odpowiednią ilośc kun -oczewiście wcześniej zrobić przelew na konto złotówek i następnie zmienić kod pin,zablokować karte ,i ew zlikwidować konto . Opłaty tylko za wysłanie karty pocztą. Nie sądze ,żeby Chorwat narobił nam debetu , w końcu i tak wpłacamy mu zaliczke i się w wakacje mamy zamiar spotkać ...
Kadi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 03.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kadi » 07.01.2009 22:48

A u mnie na Poczcie Pani w okienku powiedziała, że ani przelewu ani listu wartościowego nie można wysyłać :roll: .
Wysłałem z m-Banku 200 euro, opłata 30 zł, po trzech dniach dostałem e-mail z potwierdzeniem z Chorwacji.
Pozdrawiam
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 08.01.2009 19:23

Kadi napisał(a):A u mnie na Poczcie Pani w okienku powiedziała, że ani przelewu ani listu wartościowego nie można wysyłać :roll: .


Kadi to nie możliwe... :wink: Pewnie że można wysłać list tylko on nie nazywa się wartościowy - a z list z zadeklarowaną wartością, i bez problemu można go wysłać z Łukowa :lol: (koszt 24 zł)
maniek74
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 02.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek74 » 08.01.2009 21:00

w WBK przelew 100 euro kosztował mnie 35 zl :) :) pozdrawiam
hassanbey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 27.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hassanbey » 08.01.2009 21:59

Z mBanku 530E opłata 30,-
Przelew po 3 dniach zrealizowany
Kadi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 03.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kadi » 08.01.2009 22:05

Kadi to nie możliwe... :wink: Pewnie że można wysłać list tylko on nie nazywa się wartościowy - a z list z zadeklarowaną wartością, i bez problemu można go wysłać z Łukowa :lol: (koszt 24 zł)[/quote]

No i ja tak też tłumaczyłem tej Pani. Jednakże po kilku minutach jej odpowiedzi, że Poczta nie ma podpisanych umów z Chorwcją :roll: , poddałem się bo zaraz szlag by mnie trafił. Wróciłem do domu, zadzwoniłem do m-Banku z pytaniem o koszty i przelałem ojro. Dziś dostałem pisemne potwierdzenie o dokonanym przelewie. W przyszłości na pewno nie pójdę na ten punkt niekompetencji, bo i po co? Z domu szybciej, milej, cieplej, a różnica 6 zł do przeżycia :wink:
Pozdrawiam i wygody życzę :papa:
cerlicht
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 01.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerlicht » 09.01.2009 11:07

[quote="Kadi"][b]Kadi[/b] to nie możliwe... :wink: Pewnie że można wysłać list tylko on nie nazywa się wartościowy - a z [b]list z zadeklarowaną wartością[/b], i bez problemu można go wysłać z Łukowa :lol: (koszt 24 zł)[/quote]

No i ja tak też tłumaczyłem tej Pani. Jednakże po kilku minutach jej odpowiedzi, że Poczta nie ma podpisanych umów z Chorwcją :roll: , poddałem się bo zaraz szlag by mnie trafił. Wróciłem do domu, zadzwoniłem do m-Banku z pytaniem o koszty i przelałem ojro. Dziś dostałem pisemne potwierdzenie o dokonanym przelewie. W przyszłości na pewno nie pójdę na ten punkt niekompetencji, bo i po co? Z domu szybciej, milej, cieplej, a różnica 6 zł do przeżycia :wink:
Pozdrawiam i wygody życzę :papa:[/quote] Kadi jednak Borak :D Powodzenia. :D
Kadi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 03.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kadi » 09.01.2009 12:32

Dzięki Cerlicht. Ano padło na Borak :D . Tylko dlaczego to jeszcze tak długo :oops:
Pozdrawiam.
cerlicht
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 01.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerlicht » 09.01.2009 15:32

Kadi mi zostało 174 D D W. :D :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone