Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 19.06.2013 17:48

artas666 napisał(a):jak mnie coś jeszcze doliczą to dam znać :evil:

Jak PKO lub Pekao to pewnie doliczą...
GregP
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) GregP » 28.06.2013 16:16

Hm a zastanawiam się czy jak od 1-07-2013 Chorwacja wejdzie do UNII to czy przelewy będą tańsze ??
może będzie można zrobić przelew typu SEPA za 5 zł ?? może ktoś posiada więcej informacji na ten temat ??
artas666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 664
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) artas666 » 28.06.2013 18:09

Marek358 napisał(a):
artas666 napisał(a):jak mnie coś jeszcze doliczą to dam znać :evil:

Jak PKO lub Pekao to pewnie doliczą...



pytałem dziś w banku i powiedzieli, że przy tym koncie nic wiecej nie doliczą :) ale kto wie :?: zobaczymy :boss:
piotrek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 03.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek99 » 28.06.2013 18:15

Nie lepiej w gotówce i nie bac sie czy przelales pieniadze lub inne sprawy??? :D
artas666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 664
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) artas666 » 29.06.2013 08:11

piotrek99 napisał(a):Nie lepiej w gotówce i nie bac sie czy przelales pieniadze lub inne sprawy??? :D


tak jest najlepiej :lol: ale jak rezerwujesz wczesniej to musisz wysłać zaliczkę :(
Burbon
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 04.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Burbon » 03.07.2013 10:09

Z infolinii mBanku przelewy do UE to koszt 5 zł. Można domniemywać, że z innych podobnie. Zakładamy bezpłatne subkonto w Euro. Robimy przelew przez jakiś kantor internetowy, więc unikamy kosztowych spreadów bankowych. Cała procedura to kilkanaście minut przed komputerem i możemy pakować się do wyjazdu. :papa:
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 03.07.2013 11:03

Burbon napisał(a):Z infolinii mBanku przelewy do UE to koszt 5 zł. Można domniemywać, że z innych podobnie. Zakładamy bezpłatne subkonto w Euro. Robimy przelew przez jakiś kantor internetowy, więc unikamy kosztowych spreadów bankowych. Cała procedura to kilkanaście minut przed komputerem i możemy pakować się do wyjazdu. :papa:

Pytanie czy "system" mBanku zauważył już Chorwację w UE...
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 17.07.2013 19:01

W mBanku wybierając "Przelew zagraniczny do krajów UE (SEPA)" są 2 opcje do wyboru Banku Odbiorcy:
1) BIC (11znaków)
2) "ręczny" wybór kraju i banku

Wybierając drugą opcję nie ma moźliwości wyboru Chorwacji (brak na liście).
Dzwoniąc na infolinię mBanku konsultant udzielił mi informacji..... że nie mogę zrobić do Chorwacji "przelewu zagranicznego do krajów UE (SEPA)" dlatego że w Chorwacji nie obowiązuje waluta Euro :D :D

Zapytałem go, od kiedy zatem w Bułgarii lub Czechach walutą jest Euro, bo do tych krajów można zrobić przelew europejski. Tak go zatkało, że musiał się skonsultować z kimś innym i słuchałem melodyjek....

Reasumując dostałem w końcu informację, że można zrobić przelew europejski SEPA do Chorwacji wybierając opcję nr 1) BIC, lecz mi się to nie udało. Problem w tym że dostałem BIC 8 znakowy: ZABAHR2X (i jest to prawidłowe http://www.zaba.hr/home/wps/wcm/connect/zaba_en/zabapublic/about_the_bank/contacts/) do Zagrebacka Banka, lecz system mBanku chce 11 znakowy (z 3 znakami oddziału na końcu).

Próba przelewu z Aliora skończyła się tym samym - chciał 11 znakowy BIC.

ING nie miał tego problemu - po wpisaniu nr konta i BIC 8-znakowego automatycznie uzupełnił BIC o 3 znaki XXX i wyszło ZABAHR2XXXX http://swiftcodeinfo.com/SWIFT/Croatia-ZAGREB-ZAGREBACKA_BANKA_DD-SWIFT_CODE:ZABAHR2XXXX. Przelew wyszedł. Opłata 5zł.
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 17.07.2013 19:58

W kwestii Banku co się zwie Credit Agricole czytając dalej oszuści i złodzieje...

Mamy tam konto tylko i wyłącznie z powodu kredytu. Trzeba było wpłacić na konto równowartość 150 EU bo tyle musiałem wysłać zaliczki, przed dokonaniem przelewu żona dzwoniła i pani poinformowała, że tak bez problemu przelew Swift kosztuje 5 zł, no to sruu robimy przelew...poszło, zaglądamy na konto a tu 100zł prowizji, kur...mać. Dzwonimy i składamy reklamację, okazuje się że dokonując przelewu system domyślnie ustawia na Sepa który jest płatny 100zł...nie widać bo jest małymi literami na szarym tle i prowadzi klienta za rękę po sznurku tak aby dokonać przelewu na ich korzyść. Dam znać jak się zakończy reklamacja, powołaliśmy się na monitoring rozmów, ale zobaczymy.

Uważajcie jak robicie przelewu z tego banku !!!

ps. A mówiłem zonie przelejemy na nasze normalne konto w mBanku i zrobimy za 5zł, no ale cóż kobiety górą :mrgreen:
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 17.07.2013 22:21

Chyba mylisz pojęcia - SEPA to właśnie ten tani przelew za 5zł, a SWIFT jest drogi - minimum 20zł http://www.credit-agricole.pl/oplaty-i-prowizje/konta/konta-osobiste
lidziasc
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lidziasc » 18.07.2013 07:13

Witam :)
Też miałam przeprawy z wysłaniem zaliczki..
Ech
Potrzebowałam wysłać 290e ponieważ mam konto w pekaosa pierwsze kroki skierowałam właśnie tam raniutko przed pracą-dzień 1.- i co ?koszt ok 140zł ale jeśli wpłacę euro na konto to taniej bo ok 80.ok kupiłam euraski i w dniu 2 do banku- tam niespodzianka :roll: Pani mówi ze nie da sie trak... ona "kupi" te euro i sprzeda mi swoje na czym na dzień dobry trace 40zł :evil: mówię że to bzdura- ze wczoraj sie dało a dziś nie... dostaje odpowiedz ze widocznie
Kolezanka sie pomyliła itd... jak mam pokryc wszystkie koszty to 140zł musze dac :roll:
Podziękowałam.
W 3 dniu akurat miałąm wolne :) wiec zaczełam maraton bankowy i kolejno zwiedziłam kilka placówek gdzie trzeba było zakładac konto,potem rozwiazac cudować itd..
W końcu trafiłam do Banku Zachodniego gdzie pani w 5 minut bez jakiś ceregieli przyjęła euro i za 31zł puściła przelew.Pani powiedziałą ze przelew idzie ok 3 dni a następnego dnia po południu dostałam informacje że pieniążki są już na koncie w Chorwacji.
Więc polecam jak coś :) :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2013 07:23

A nie lepiej pocztą ?
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 18.07.2013 07:31

Do niedawna było lepiej i taniej ale teraz ponoć podnieśli opłaty :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2013 07:33

arek_sosnowiec napisał(a):Do niedawna było lepiej i taniej ale teraz ponoć podnieśli opłaty :(

21 zł z tego co wiem...bo chodzi o kopertówę :)
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 18.07.2013 12:38

Freddie napisał(a):Chyba mylisz pojęcia - SEPA to właśnie ten tani przelew za 5zł, a SWIFT jest drogi - minimum 20zł http://www.credit-agricole.pl/oplaty-i-prowizje/konta/konta-osobiste


Czeski błąd zamieniłem kolejność, przecież można się domyśleć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone