Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 24.04.2008 09:58

nie lepiej korzystac np z www.moneybookers.com

super sprawa

dodatkowo western union jest ok ale nie wiem czy tam działa.

Prowizje tu sa minimalne w porównaniu z tymi o jakich mówicie a dodatkowo kasę można odebrać natychmiast.
MTG
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 10.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MTG » 24.04.2008 10:11

smoki napisał(a):Czy ktoś może przelewał kasę do Cro z inteligo?

Robiłem przelew z Inteligo. Poszło bez problemów. Opłaty 35zł za przelew o wartości 130Euro.
Proponuje na spokojnie przeczytac instrukcję na stronie i jak masz wszystkie dane tzn IBAN ew. SwIFT to spokojnie wyślesz z Inteligo
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 24.04.2008 10:43

kokos0 napisał(a):Idź do Banku Zachodniego tam ci Pani wszystko wypisze a za przelew zapłacisz 9.50zł+5eur warunek jest jeden że musisz otworzyć konto walutowe które nic nie kosztuje i nie pobierają opłat za prowadzenie, pieniądze idą dwa dni robocze.Pozdrawiam


Potwierdzam, przelew jest stosunkowo tani w WBK ale ja miałem problem polegający na tym, że wysłałem z mojego konta złotówkowego przelew i pieniędzy nie było na koncie walutowym coś około 3 dni, zadzwoniłem więc i dowiedziałem się, że taki rodzaj przelewu księgują na jakimś koncie "technicznym", po czym dzwonią do klienta aby zapytać o zgodę na przewalutowanie, ale w moim przypadku to ja musiałem im o tym przypomnieć bo pewnie zadzwoniliby ale za tydzień, podczas gdy ja juz obiecałem właścicielce kwatery, że zobaczy kasę w ciągu 3 dni..., także ostrzegam, że należy trzymać rękę na pulsie, gdyż można się kilka dni naczekać zanim zobaczycie kaskę na koncie, myślę, że najlepiej odrazu do nich dzwonić i atakować:) Z drugiej strony można wpłacić Eurusy w ich kasie i po sprawie - są wtedy od razu na koncie.

pozdrav!
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 24.04.2008 16:46

MTG napisał(a):
smoki napisał(a):Czy ktoś może przelewał kasę do Cro z inteligo?

Robiłem przelew z Inteligo. Poszło bez problemów. Opłaty 35zł za przelew o wartości 130Euro.
Proponuje na spokojnie przeczytac instrukcję na stronie i jak masz wszystkie dane tzn IBAN ew. SwIFT to spokojnie wyślesz z Inteligo



dzięki za odpowiedź . kasa poszła już pocztą. przesyłka wartościowa 200E, priorytet- opłata 25.30PLN. wychodzi na to ,że przez pocztę wysyłka wychodzi najtaniej.
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 24.04.2008 16:51

Każdy wie jak poczta lubi nawalać :))
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 24.04.2008 18:06

Ja przelałam zaliczkę przez bank WBK, mam tam siostrę, założyła mi darmowe konto walutowe, wpłaciłam euro i zrobili przelew, był jakiś problem z opłatą, bo ja nie mam tam konta złotówkowego, ale siostra zrobiła przelew ze swojego. Opłata wyniosła 28 zł. Prosiłam moją p.Katarinę o potwierdzenie czy dostała pieniądze, ale na razie maila nie ma.
black_diablo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 15.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_diablo » 28.04.2008 10:52

Zrobiłem przelew 100 Euro z banku millenium. Wpisałem tylko IBAN i Swift bo na pozostałe numery nie było miejsca na druku a pani z banku też nic nie wiedziała. Zapłaciłem 9,5 PLN za przelew + 20 PLN kosztów innych banków. Mam nadzieję że dojdzie.


Przelew dotarł bez problemów po 3 dniach od wysłania.
jaceek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceek1 » 28.04.2008 15:00

Witam.
Natknąłem się dzisiaj na reklamę Moneybookers http://moneybookers.onet.pl/# ( troszkę wyżej pisał o tym dsk )I też wydaje mi się że to chyba najlepsza i najtańsza opcja.
Pozdrawiam
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 29.04.2008 12:42

jaceek1 napisał(a):Witam.
Natknąłem się dzisiaj na reklamę Moneybookers http://moneybookers.onet.pl/# ( troszkę wyżej pisał o tym dsk )I też wydaje mi się że to chyba najlepsza i najtańsza opcja.
Pozdrawiam


8) 8) mowilem:)

korzystam od kilku lat i jest ok

kiedyś było jeszcze lepiej ale nie jest żle...

wpłaty natychmiastowe mają praktycznie z każdego banku już
JimmyG
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JimmyG » 13.05.2008 18:38

Witam,
Dostałem od swojego enigmatycznego gospodarza takiego oto maila z prośbą o wpłatę depozytu:

I have instructions for my incoming EUR payments.

56A: Intermediary bank:
Deutsche bank AG
SWIFT code: DEUTDEFF

57A: Account with institution:
Piraeus bank AD Beograd
SWIFT code: PIRBRSBG
Acct.no. 9-cyfrowy numer

59: Beneficiary customer:
Name: XXX
IBAN: RS20-cyfrowynumer


I pytanie: z czym to się je? :)
Mam konto internetowe w Multibanku, mogę sam zrobić przelew zagraniczny, tylko co mam tam wpisywać? Nie widziałem żadnego pola specjalnego ani na SWIFT ani na IBAN. Po prostu jest nazwa, tytułem jak w polskich, do tego nazwa banku i kilka opcji do dokumentów.
No i oczywiście nr konta - tylko co mam ta wpisać? 9-cyfrowy account number czy 2-literkowo-20-cyfrowy IBAN (w ogóle ten IBAN z tego co widzę to serbski a nie chorwacki...)?
Jeśli gdzieś trzeba wpisać SWIFT to gdzie? (może ktoś ma w Multibanku albo podobnie jest też w innych bankach i może doradzić?) A jeśli trzeba to który??
W ogóle to znalazłem gdzieś w necie identyczną instrukcję (jakaś prośba o pomoc finansową od chorej na coś tam osoby z Serbii) różniącą się tylko naziwskiem i numerem IBAN. Nawet te dziwne numery 56A, 57, 59 były identyczne.
O co tu w ogóle chodzi??

Help :(


A w ogóle to wita się przyszły bywalec Chorwacji, który dużo słyszał o Cro i czuje się zagubiony wśród swoich znajomych, którzy byli i pieją z zachwytu więc sam jedzie :)
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 14.05.2008 10:51

JimmyG napisał(a):Witam,
Dostałem od swojego enigmatycznego gospodarza takiego oto maila z prośbą o wpłatę depozytu:

I have instructions for my incoming EUR payments.

56A: Intermediary bank:
Deutsche bank AG
SWIFT code: DEUTDEFF

57A: Account with institution:
Piraeus bank AD Beograd
SWIFT code: PIRBRSBG
Acct.no. 9-cyfrowy numer

59: Beneficiary customer:
Name: XXX
IBAN: RS20-cyfrowynumer


I pytanie: z czym to się je? :)
Mam konto internetowe w Multibanku, mogę sam zrobić przelew zagraniczny, tylko co mam tam wpisywać? Nie widziałem żadnego pola specjalnego ani na SWIFT ani na IBAN. Po prostu jest nazwa, tytułem jak w polskich, do tego nazwa banku i kilka opcji do dokumentów.
No i oczywiście nr konta - tylko co mam ta wpisać? 9-cyfrowy account number czy 2-literkowo-20-cyfrowy IBAN (w ogóle ten IBAN z tego co widzę to serbski a nie chorwacki...)?
Jeśli gdzieś trzeba wpisać SWIFT to gdzie? (może ktoś ma w Multibanku albo podobnie jest też w innych bankach i może doradzić?) A jeśli trzeba to który??
W ogóle to znalazłem gdzieś w necie identyczną instrukcję (jakaś prośba o pomoc finansową od chorej na coś tam osoby z Serbii) różniącą się tylko naziwskiem i numerem IBAN. Nawet te dziwne numery 56A, 57, 59 były identyczne.
O co tu w ogóle chodzi??

Help :(


A w ogóle to wita się przyszły bywalec Chorwacji, który dużo słyszał o Cro i czuje się zagubiony wśród swoich znajomych, którzy byli i pieją z zachwytu więc sam jedzie :)



A więc tak,
Robiłam przelew nie raz przez Multibank własnie, wpisujac dane zgodnie z mailem z agencji, Multibank nie ma specjalnych pól, poprostu wpisujesz numer rachunku oraz adres odbiorcy:

Rachunek odbiorcy dostałam w formacie :

HR - i dalej 19 cyfr i to Multibankowi wystarczyło by w 2 dni przelew do Agencji dotarł

Pozdrawiam,
JimmyG
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JimmyG » 14.05.2008 12:39

Czyli jako nr rachunku wpisać IBAN? Razem z literkami?
S.Witkowski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 15.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) S.Witkowski » 15.05.2008 16:30

Drugi raz wysłałem listem wartościowym. 200 euro priorytetem 22,30zł.

Pozdrawiam
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 19.05.2008 20:04

Bodzio napisał(a):
rafaello_b napisał(a):Witam,

Nie wiem jak wychodzi poczta ale przy przelewie z opcją - "wszystkie koszty po mojej stronie" zapłaciłem za przelanie 50 Euro samych prowizji 173 zł (Pekao S.A.) Ogólnie granda w biały dzień.


List wartosciowy-Poczta Polska za 260 euro zaliczki priorytet ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru- opłata 30 zł (doszło po 8 dniach)


Ja za wysłanie Pocztą Polską 200 euro w przesyłce wartościowej, priorytet ze zwrotnym potwierdzeniem zapłaciłem dziś 22,60 zł. Kasa pakowana przy pracowniku w szczelnej nylonowej kopercie i w drugiej białej ostęplowanej z adresami. Doszła do Mimic po czterech dniach roboczych.
Ostatnio edytowano 04.06.2008 20:49 przez haka, łącznie edytowano 1 raz
S.Witkowski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 15.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) S.Witkowski » 20.05.2008 12:38

Moja przesyłka do Baska Voda dotarła po czterech dniach.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone