Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 20.02.2009 19:33

Dlatego Poczta Polska pilnuje żeby przesyłki z zadeklarowaną wartością docierały do adresata. W przeciwnym razie płaci całą kwotę - to żaden inetres dla niej. Zawsze tak płacę zaliczkę i nie miałem przypadku zaginięcia przesyłki a terminowość dostarczenia rewelacyjna (cztery dni robocze)
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 20.02.2009 20:05

arturo72 napisał(a):
zbig77 napisał(a):

Jakie ryzyko ?? Deklarujesz wartość przesyłki a gdy adresat nie odbierze po jakimś tam czasie to reklamujesz i Poczta zwraca Ci zadeklarowaną wartość listu :)


A ile trwa rozpatrzenie reklamacji w przypadku zaginięcia takiej koperty?
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 20.02.2009 20:17

Lubuszanin napisał(a):A ile trwa rozpatrzenie reklamacji w przypadku zaginięcia takiej koperty?


Do następnych wakacji... :devil:
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 20.02.2009 21:32

Buhahaha....sorry, ale tak właśnie myślałem ;).Ostatnio wysłałem priorytetowy list, to doszedł po 10 dniach w Polsce ;).
papos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) papos » 21.02.2009 12:29

jorgus111 napisał(a):
Lubuszanin napisał(a):A ile trwa rozpatrzenie reklamacji w przypadku zaginięcia takiej koperty?


Do następnych wakacji... :devil:


Naśmiewaciesię z poczty a ja zareklamowałem przelew w POLBANKU,i 2 miesiąc czekam na wyjaśnienie gdzie zginęły moje pieniądze.Pracownik banku powiedział mi w tajemnicy ze ma niezałatwione reklamacje z marca 2008.Skandal :evil:

papos
Krzyżak
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 17.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyżak » 21.02.2009 15:13

Witam,

Potwierdzam to co pisze Forumowicz "haka". Opcja listu wartościowego najmniej kosztuje.

Jest również opcja (o czym chyba wcześniej pisałem) wysłania pieniędzy przekazem pocztowym - w ubiegłym roku wyniosło mnie to 20 zł plus 3 zł za potwierdzenie odbioru (przy kwocie ok. 600 zł przeliczone na euro).
Minusem powyższych rozwiązań jest czas doręczenia, przekaz pocztowy można wysłać jedynie z największych placówek pocztowych (w Bydgoszczy chyba tylko z 2-3 urzędów), no i trza ruszyć "siedzenie", a dla wielu to fatyga :wink:

Jeśli komuś powyższe rozwiązania nie odpowiadają, pozostają inne możliwości, zazwyczaj droższe, ale może wygodniejsze.


Pozdrawiam
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 22.02.2009 19:53

...a teraz potwierdzenie i z drugej stroni tej ktora odbiera.. :lol:
zeczewiscie list wartosciowy jest najlepsza opcija dla obu stron.
Bez wzglendu na to ze trzeba czensto z awizo przejechac sie do poczti dostanie sie to co druga strona wsadzila do koperti. Do tej pori miale kolo 100-120 takich przekazow i nie iale nigdy zadnego problemu. Z bankamy zawsze cos. Ostatnio mi czlowiek ze Szczecina wislal 140 Euro wislal mailem tez potwierdzenie (czekale na piniezdzi 18 dni w ktorych i jedan i drugi bank obracali nasza forsa) po czym na rachunek dostale 125 Euro bez wzglendu ze osoba w Polsce tez cos zaplacila. Radze wisilac listem wartosciowym. Pozdrawiam Leon
linka_ka
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) linka_ka » 24.03.2009 15:36

Mój przelew z m-banku dotarł po 4 dniach, koszty na początku 30 zł ( w tym 5 zł za potwierdzenie - niepotrzebne zupełnie , bo przysyłają pocztą, a wcześniej można sobie wydrukować z historii rachunku), właśnie obciążyli mnie kosztami banków zagranicznych ( wzięłam koszty na siebie) - 13, 50 EUR. Wysyłałam 80 EUR, razem koszty przelewu ok.20 EUR. Dużo!
Jadąc zimą do Słowacji również wysyłałam pocztą z ubezpieczoną wartością, zdecydowanie najlepsza forma :wink:
pozdrawiam wszystkich
asiazz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 01.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiazz » 24.03.2009 23:08

Ja skorzystałam z porad na forum, i wysłałam pieniążki poprzez bank zachodni, oczywiście trzeba było założyć konto walutowe ( nie ma opłat). Całkowity koszt za zaliczkę w kwocie 100 Euro wyniósł 33zł ( wszystkie koszty ja opłacałam). Przelew realizowałam we wtorek, w następny czwartek otrzymałam informację, że pieniążki doszły do Chorwacji. Polecam
adamus2005
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamus2005 » 25.03.2009 15:47

Polecam przelew walutowy w CitiBanku. Po założeniu konta internetowego Citi One Direct przelew za darmo. Przelew doszedł na miejsce po max 4 dniach roboczych. Po ustawieniu że koszty banku zagranicznego pokrywa odbiorca - łączny koszt przelewu 0 zł.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 25.03.2009 15:52

A ile kosztuje utrzymanie konta w CityBanku?
adamus2005
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamus2005 » 25.03.2009 20:20

Lubuszanin napisał(a):A ile kosztuje utrzymanie konta w CityBanku?

W zależności od comiesięcznych wpływów na konto od 0 zł do 5,99 zł / m-c. ALE GDY SALDO UTRZYMUJE SIĘ NA POZIOMIE 0 ZŁ NIE OBCIĄŻAJĄ ZA PROWADZENIE RACHUNKU :!: Z resztą zawsze możesz zamknąć konto po udanej operacji przelewu zagranicznego :D :D :D
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 27.03.2009 09:25

Asiasz tu są propozycje kilku banków
http://e-platnosci.23.pl/przelewy_zagraniczne.htm
piotrtc
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 01.03.2008
Przelew

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrtc » 27.03.2009 11:42

Witajcie. Ja za przelewałem przez mBank (jak ktoś nie ma konta to za darmo można sobie założyć) i wyniosło mnie wszystko ok 25-30 zł. Oczywiście zamieniają sobie po swoim kursie ale nie był on taki zły. I na dodatek można skorzystać z mCzatu i konsultant wszystko wytłumaczy (tak było w moim przypadku). Pozdrawiam
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 28.03.2009 22:34

miracle20123 napisał(a):Zdecydowanie NIE POLECAM Banku Śląskiego:/Totalna porażka...Nie dość,że koszt przelewu zaliczki wyniósł ok. 150 zł to na dodatek nieporadność pracowników tego banku była porażająca:/Chyba rzeczywiście najlepiej przesłać pieniądze pocztą...


Zgadzam się, też mi zabrali 150zł za przelew!przecież to jest zdzierstwo !!!!
A poza tym niekompetencja totalna! W jednym oddziale nie wiedzieli jak to zrobić!!!
W głw, nie potrafiono określić dokładnie opłaty (mniej więcej 80zł)....
Szkoda gadać!!!! :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone