Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniedzy do Chorwacji przez poczte - przykład

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 08.01.2010 14:28

no i się udało-za przelew 300euro w PKO zapłaciłem 30zł,
w innym oddziale PKO za ten sam przelew powiedzilei mi 130zł, tak są poinformowane pracownice banku i takie maja kompetencje
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.01.2010 17:59

Kacper111 napisał(a):no i się udało-za przelew 300euro w PKO zapłaciłem 30zł,
w innym oddziale PKO za ten sam przelew powiedzilei mi 130zł, tak są poinformowane pracownice banku i takie maja kompetencje


Potrzebowałem zrobić przelew do Czech 300 koron (około 45 złotych) po obliczeniu wszystkich prowizji i "zryczałtowanych kosztów obsługi banków trzecich" koszt przelewu wyniósł 120 złotych.
Przelewu chciałem dokonać sam przez internet.
Oczywiście zrezygnowałem.
bracik001
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1840
Dołączył(a): 06.01.2010
Przelew zagraniczny

Nieprzeczytany postnapisał(a) bracik001 » 09.01.2010 13:58

Witam,
Wczoraj zrobiłem przelew w kwocie 315,- Euro na konto bankowe w Chorwacji. Przelew zrobiono z konta EUR w Millenium. Koszt 20,-PLN. Koszty banku zagranicznego mają być ściągnięte z konta w PLN po dokonaniu transakcji. Pani w banku mówiła, że będzie to max. 40,- PLN. Zobaczymy.

Pozdrawiam
Andrzej
początkujący cromaniak :D
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 09.01.2010 21:19

większośc pań w bankach jest strasznie niedoinformowana( często płacimy kase za ich niewiedze- a można tego uniknąć)
bracik001
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1840
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bracik001 » 10.01.2010 00:08

Tylko jak tego uniknąć :?:
Andrzej
początkujący cromaniac
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 10.01.2010 00:09

bracik001 napisał(a):Tylko jak tego uniknąć :?:


Proste.
Czytając croplę :papa:
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 10.01.2010 12:01

bracik001 napisał(a):Tylko jak tego uniknąć :?:
Andrzej
początkujący cromaniac


zapytaj o przelew w kilku bankach( nawet tego samego oddziału-są różnice ), poczcie ,westernunion it. -wybierz jajkorzystniej
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 10.01.2010 15:36

Ja zrobiłam przelew z Banku Zachodniego da banku w Chorwacji na kwotę 385euri prowizja wyniosła mnie ok 9 zł.jest to kwota banku wysyłającego. Drugą połowę banku przyjmującego ponosi agencja chorwacka.Problem tkwił jedynie w tym iż na miejscu musiałam założyć konto walutowe.
JacaM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 230
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacaM » 15.01.2010 19:13

Witam wszystkich, czytając informacje zawarte na forum postanowiłem podzielić się kosztami jakie poniosłem za wykonanie przelewu w Euro do banku Raiffeisen w Chorwacji w 2010 roku.

06.01.2010 roku zrobiłem przelew walutowy z mBanku na kwotę 200 Euro
poniżej przedstawiam pełny koszt takiego przelewu:
Euro policzyli po: 1 EUR = 4,1974 PLN :(
za 200 Euro pobrali ......................................................... 839,48 PLN
prowizja za przelew zagraniczny i walutowy .............................20 PLN
opłata za komunikat SWIFT ...................................................5 PLN
opłata za potwierdzenie wykonania przelewu walutowego ...........15 PLN
przelew walutowy wychodzący koszt beneficjenta.....................20,91 PLN

Potwierdzenie w wersji papierowej dotarło do mnie
do domu 15.01.2010, oczywiście dotarło 200 Euro.

.............koszty wysłania przelewu ......................RAZEM ........60,91

Dla porównania w Pekao S.A za ten przelew trzeba zapłacić 122 PLN
Pozdrawiam Jacek.
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 15.01.2010 20:15

Wczoraj dokonaliśmy przelewu 124E z Aliorbank przez internet. Koszt całkowity 70 zł. Trochę sporo, ale bez chodzenia i szukania. Dwa lata temu przesłaliśmy kasę pocztą w przesyłce wartościowej z potwierdzeniem odbioru. Kosztowało to ok 25zł.
robsonr39
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsonr39 » 15.01.2010 20:56

Kolejny rok z kolei przelew w BZWBK z konta walutowego (założenie 10 min i darmowe prowadzenie) wysłane 570 Euro ,całe koszty po mojej stronie -32 zł , doszły po 3 dniach :D

pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.01.2010 23:06

robsonr39 napisał(a):Kolejny rok z kolei przelew w BZWBK z konta walutowego (założenie 10 min i darmowe prowadzenie) wysłane 570 Euro ,całe koszty po mojej stronie -32 zł , doszły po 3 dniach :D

pozdrawiam


W ubiegłym roku też wysyłałem przez BZWBK, założyłem 2 konta (złotówkowe i walutowe), koszt transferu 100euro wyniósł 32zł
baster16
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.01.2013
Przelew pieniedzy do Chorwacji przez poczte - przykład

Nieprzeczytany postnapisał(a) baster16 » 30.03.2013 14:03

Witam
Nie wiem czy było a nie znalazłem wiec dla ułatwienia pokazuje jak powinno sie wypełniac przekaz pocztowy za granice w tym przypadku do chorwacji .
Moze opisze problem . Idac na poczte i zadajac pytanie jak wysłac pienazki do chorwacji słszałem na 3 pocztach tego sie nie da zrobic idac na pierwsza kobitka przy okiennku powiedziała ze moze wyslac ale w zlotowkach i w tej samej kwocie tez zł otrzyma odbiorca to mnie nie ratowało wiec szukałem dalej na 2 i 3 powiedzieli mi ze wogole tego nie robia wiec zadzwonilem do Poczty głownej w warszawie . Tam dowiedzieli mi ze jest taka mozliwosc i zostało to okresline jako "Miedzynnarodowy Przekaz Pocztowy" . Wracajac ponownie na piersza poczte i mowiac kobiecie ze dzwonilem i to sie tak nazywa odpowiedziała "a to chodzi " i przez 15 min szukala blankietu to wypisania po czym znajdujac go powiedziala ze w przyszłym roku idze na emeruture i wypełnia to 2 razy w zyciu ( ciekawe :) )
Pisze tego posta tylko z tego wzgledu zebyscie sie nie dali wyrypac na poczcie ze sie nie da . Da sie tylko im sie nie chce bo zadko to robia i nie pamietaja .
Pieniazki przynosi sie z złotówkach a na miejesce dochodza albo w walucie krajowej albo euro .
Chodz wysylka przez poczte jest tania bo za wyslanie 250 euro zapalcilem 21 zł to malo ale poczta posiada swój przelicznik gdzie rynkowy byl 4,12 a oni mieli 4,35 zl za euro .
Ogolnie wysłąnie kasy kosztowalo mnie okolo 60 zł ale przez to ze duzą grupa jade to wyszlo po 5 zl na łebka .
Wiem ze mozna wyslac pieniazki przez bank ale moj przedstawil mi cene wysylki 100 zł bo biore na siebie koszt przelewu . A róznych rzeczy sie nasłuchalem na temat kosztow wysylki wiec w koncu wyslalem poczte chodz trzeba czekac kolo 5 dni ( i dotarło :) )

Chodz nagonilem sie przy tym ale nie załuje bo jakies nowe doswiadczenie w zyciu jest i wiedza na przyszlość .

Mam nadzieje ze komus sie to sprzyda i jesli macie jakies inne pytania to prosze pisac chetnie odpowiem .
A jesli bylo to prosze usunąć .
Załączniki:
Miedzynarodowy Przekaz pocztowy.jpg
Miedzynarodowy przekaz pocztowy
edit.mazur
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) edit.mazur » 30.03.2013 18:24

Tym przekazem międzynarodowym płaciłam bez problemów na poczcie. Koszt przekazu to 20 zł i 5 dni czekania na dotarcie pieniążków do nadawcy. Wpłąciłąm w zł, pani w Chorwacji odebrała sobie w euro. Przelicznik wg. NBP. Polecam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.04.2013 10:11

baster16 napisał(a):Witam


Witaj.

baster16 napisał(a):Nie wiem czy było ...


...było ale...

baster16 napisał(a):Mam nadzieje ze komus sie to sprzyda i jesli macie jakies inne pytania to prosze pisac chetnie odpowiem .
A jesli bylo to prosze usunąć .


Przyda się taki ładny blankiet :wink: - wątki połączyłem.


Pozdrawiam

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniedzy do Chorwacji przez poczte - przykład - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone