Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 08.02.2016 14:15

Majkel_cro napisał(a):A jak długo księgowany jest taki przelew? Wysłałem zaliczkę w środę a właściciel nie potwierdził mi jeszcze tego przelewu.

zależy jaki wysłałeś. SEPA powinien w ciągu tygodnia dotrzeć na konto w Chorwacji. SWIFT - zależy od "drogi" - czyli przez ile banków pośredniczących
Majkel_cro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 30.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majkel_cro » 08.02.2016 15:30

KrisM napisał(a):
Majkel_cro napisał(a):A jak długo księgowany jest taki przelew? Wysłałem zaliczkę w środę a właściciel nie potwierdził mi jeszcze tego przelewu.

zależy jaki wysłałeś. SEPA powinien w ciągu tygodnia dotrzeć na konto w Chorwacji. SWIFT - zależy od "drogi" - czyli przez ile banków pośredniczących


Przelew SEPA. Myślałem, że środki dochodzą w ciagu 1-2 dni roboczych. Przynajmniej taka jest informacja na stronie internetowej banku
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 08.02.2016 15:38

Po 3-4 dniach roboczych powinien być. Też w środę wysyłałem i czekam ;) W ubiegłym roku miałem po 3 dniach info o dotarciu.
Majkel_cro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 30.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majkel_cro » 08.02.2016 15:48

Lechoo napisał(a):Po 3-4 dniach roboczych powinien być. Też w środę wysyłałem i czekam ;) W ubiegłym roku miałem po 3 dniach info o dotarciu.


Acha ok :)
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 08.02.2016 15:53

Lechoo napisał(a):Po 3-4 dniach roboczych powinien być. Też w środę wysyłałem i czekam ;) W ubiegłym roku miałem po 3 dniach info o dotarciu.

W moim przypadku niecałe 48h- wysłane SEPA w środę wieczorem (Inteligo - czyli PKObp), informację o wpłynięciu pieniędzy dostałem w piątek.
:papa:
Majkel_cro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 30.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majkel_cro » 08.02.2016 15:57

papse napisał(a):
Lechoo napisał(a):Po 3-4 dniach roboczych powinien być. Też w środę wysyłałem i czekam ;) W ubiegłym roku miałem po 3 dniach info o dotarciu.

W moim przypadku niecałe 48h- wysłane SEPA w środę wieczorem (Inteligo - czyli PKObp), informację o wpłynięciu pieniędzy dostałem w piątek.
:papa:



A widzicie. Czyli regulaminy swoją drogą a praktyka swoją drogą ...
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 08.02.2016 16:36

Moze juz dawno przyszedl a Chorwat nie siedzi 24h na dobe przez netem badz nie ma dostepu do rachunku online.... Przeciez widac fo po zapytaniach o noclegi jak wysylam ze niektorzy potrzebuja nawet kilka tygodni na odpisanie.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 09.02.2016 08:47

Majkel_cro napisał(a):
papse napisał(a):
Lechoo napisał(a):Po 3-4 dniach roboczych powinien być. Też w środę wysyłałem i czekam ;) W ubiegłym roku miałem po 3 dniach info o dotarciu.

W moim przypadku niecałe 48h- wysłane SEPA w środę wieczorem (Inteligo - czyli PKObp), informację o wpłynięciu pieniędzy dostałem w piątek.
:papa:



A widzicie. Czyli regulaminy swoją drogą a praktyka swoją drogą ...


Ja zrobiłem przelew w czwartek po 19 a wczoraj wieczorem dostałem maila od gospodarza, że pieniądze są już na koncie. Szybko.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 09.02.2016 19:07

Wszystko zależy w której sesji poszedł, a jak w weekend to jeszcze dłużej. Więcej w temacie można znaleźć TU lub w google.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 10.02.2016 11:42

Moja zaliczka dotarła jednak już w poniedziałek (wysłane w ubiegłą środę wieczorem). Dzisiaj napisałem do właściciela i odpisał, że zapomniał potwierdzić, więc i tak może się zdarzyć :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 10.02.2016 14:37

ja płaciłem 19 grudnia a 23 miałem potwierdzenie :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.02.2016 13:27

kobrat napisał(a):Mialem w tamtym roku taka przygode, ze napisala mi maila wlascicielka apartamentu, ktory mielismy wynajmowac. Napisala , ze okradli ja w Londynie i czy nie wyslalbym przez Western Union 300 Euro , oczywiscie jak przyjedziemy to nam odda w Pakostane. Adres mailowy sie zgadzal . Okazalo sie , ze ktos wlamal sie na maila wlascicielki !!! Zadzwonilem do niej , a Pani w Pakostane jest , a nie w Londynie .

Jak uniknąć takiego wała ?
Mam teraz przypadek, że mam zapłacić zaliczkę właśnie przez WU. Za cholerę nie można normalnym bankowym przelewem.

Gdy zadzwoniłem pod numer z oferty to Pani po chorwacku powiedziała abym wszelkie pytania wysyłał na maila bo ona nie kuma nic po angielsku.
Dane do przekazu WU by się zgadzały co do nazwiska ale adres już jest inny niż wynajmowanego apartamentu.
Rozumiem, że po prostu to może być domek letniskowy w Rogoźnicy gospodarzy, którzy mieszkają w Zadarze (adres do przekazu) ?
Jak to zweryfikować przed dokonaniem przekazu ?
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 17.02.2016 13:38

kaeres napisał(a):
kobrat napisał(a):Mialem w tamtym roku taka przygode, ze napisala mi maila wlascicielka apartamentu, ktory mielismy wynajmowac. Napisala , ze okradli ja w Londynie i czy nie wyslalbym przez Western Union 300 Euro , oczywiscie jak przyjedziemy to nam odda w Pakostane. Adres mailowy sie zgadzal . Okazalo sie , ze ktos wlamal sie na maila wlascicielki !!! Zadzwonilem do niej , a Pani w Pakostane jest , a nie w Londynie .

Jak uniknąć takiego wała ?
Mam teraz przypadek, że mam zapłacić zaliczkę właśnie przez WU. Za cholerę nie można normalnym bankowym przelewem.

Gdy zadzwoniłem pod numer z oferty to Pani po chorwacku powiedziała abym wszelkie pytania wysyłał na maila bo ona nie kuma nic po angielsku.
Dane do przekazu WU by się zgadzały co do nazwiska ale adres już jest inny niż wynajmowanego apartamentu.
Rozumiem, że po prostu to może być domek letniskowy w Rogoźnicy gospodarzy, którzy mieszkają w Zadarze (adres do przekazu) ?
Jak to zweryfikować przed dokonaniem przekazu ?

Dlaczego nie mozna przelewem ? cos mnie tu smierdzi :idea: ja w tym roku juz nie place zaliczki , sprobuj napisac jej , ze bierzesz na 100% i chcesz bez zaliczki. jak sie nie da to lepiej nie ryzykowac. Pozdrawiam
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.02.2016 14:03

Nie wiem dlaczego nie można przelewem. Może nie ma konta, a może jakaś rozdzielność majątkowa. Nie wnikam.
Nie chciałbym z jakiegoś błahego powodu rezygnować z wymarzonego lokum (bo na prawdę fajne).
Jest na stronie oferta, nazwiska się zgadzają (na ofercie i na przekazie WU).
Pani przez telefon (nie anglojęzyczna) zdołała powiedzieć abym pisał na adres (i podała adres email ten z którym koresponduję) więc to też by się zgadzało.
Ja koresponduję z jej mężem (on kuma po angielsku).

PS. bez zaliczki to ciężko by było. Chorwaci mają takie obłożenie, że nawet za apartament, w którym gościłem w zeszłym roku i się skumplowaliśmy z właścicielami nadal żądają zaliczki. Gospodarze nie raz zostawali na lodzie aby tak na gębę rezerwować.
Ostatnio edytowano 17.02.2016 14:05 przez kaeres, łącznie edytowano 1 raz
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 17.02.2016 14:05

Zgadzam się, że coś tu jest "nie teges" i także robił bym wszystko aby zapłacić przelewem a nie przekazem WU. Jak nie to bez łaski i "wio" i szukam dalej. Jest jeszcze wcześnie i z pewnością się znajdzie coś fajnego. Jak to możliwe, że osoba prowadząca pensjonat nie ma konta w banku? A tak na marginesie z wyborem i rezerwacja apartamentu jest jak z zakupem samochodu. Trzeba zachować spokój i się nie napalać. Wszystkie niejasności działają na niekorzyść właściciela - przed wpłaceniem zaliczki a po wpłaceniu na niekorzyść wynajmującego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 55
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone