Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
avonek1203
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 02.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) avonek1203 » 13.04.2015 11:28

planujemy wyjazd do Tucepi w składzie 2+2 i dwójka znajomych. Więc mam nadzieję że zaliczka wpłynie na konto, nikt mnie nie uprzedzi i że wyjazd będzie udany (pierwsza wyprawa więc stresik jest ;) )

Ale forum jest meeega pomocne, znajduje odpowiedzi na każde pytanie więc w sumie musi być dobrze :)
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 13.04.2015 12:04

avonek1203 napisał(a):planujemy wyjazd do Tucepi w składzie 2+2 i dwójka znajomych. Więc mam nadzieję że zaliczka wpłynie na konto, nikt mnie nie uprzedzi i że wyjazd będzie udany (pierwsza wyprawa więc stresik jest ;) )

Ale forum jest meeega pomocne, znajduje odpowiedzi na każde pytanie więc w sumie musi być dobrze :)

Jak potwierdziłaś mailowo rezerwację i napiszesz że na dniach dokonasz wpłaty to nikt cię nie uprzedzi. Napisz do nich też jak już zrobisz przelew i poproś o potwierdzenie jak dojdzie.

Nie tylko będzie dobrze ale będzie rewelacyjnie!!!!
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 13.04.2015 12:07

Nicolae napisał(a):
avonek1203 napisał(a):planujemy wyjazd do Tucepi w składzie 2+2 i dwójka znajomych. Więc mam nadzieję że zaliczka wpłynie na konto, nikt mnie nie uprzedzi i że wyjazd będzie udany (pierwsza wyprawa więc stresik jest ;) )

Ale forum jest meeega pomocne, znajduje odpowiedzi na każde pytanie więc w sumie musi być dobrze :)

Jak potwierdziłaś mailowo rezerwację i napiszesz że na dniach dokonasz wpłaty to nikt cię nie uprzedzi. Napisz do nich też jak już zrobisz przelew i poproś o potwierdzenie jak dojdzie.

Nie tylko będzie dobrze ale będzie rewelacyjnie!!!!


w zasadzie to psim opbowiązkiem właściciela kwatery jest potwierdzenie rezerwacji po wpłynięciu zaliczki na konto

no może nie "psim", ale cywilizowanym i logicznym ;)
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 13.04.2015 12:10

wtopek napisał(a):
Nicolae napisał(a):
avonek1203 napisał(a):planujemy wyjazd do Tucepi w składzie 2+2 i dwójka znajomych. Więc mam nadzieję że zaliczka wpłynie na konto, nikt mnie nie uprzedzi i że wyjazd będzie udany (pierwsza wyprawa więc stresik jest ;) )

Ale forum jest meeega pomocne, znajduje odpowiedzi na każde pytanie więc w sumie musi być dobrze :)

Jak potwierdziłaś mailowo rezerwację i napiszesz że na dniach dokonasz wpłaty to nikt cię nie uprzedzi. Napisz do nich też jak już zrobisz przelew i poproś o potwierdzenie jak dojdzie.

Nie tylko będzie dobrze ale będzie rewelacyjnie!!!!


w zasadzie to psim opbowiązkiem właściciela kwatery jest potwierdzenie rezerwacji po wpłynięciu zaliczki na konto

no może nie "psim", ale cywilizowanym i logicznym ;)


Ok, to niech mu to napisze :wink:
Możesz pomóc w przetłumaczeniu :P
avonek1203
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 02.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) avonek1203 » 13.04.2015 12:15

czasu do wyjazdu jeszcze sporo bo dopiero końcem lipca pojedziemy, ale już zaczynamy się obawiać jak to będzie :) czy będzie pogoda, czy dzieciom się spodoba, czy będziemy zadowoleni itp :) znajomi byli w zeszłym roku w lipcu albo sierpniu i mieli chłodne i deszczowe dni- a tego chcemy unikną, już wystarczająco nas Bałtyk przywitał w zeszłym roku :)

A właścicielowi wysłałam właśnie wiadomość że proszę o dane do przelewu i potwierdzenie rezerwacji na maila :)
avonek1203
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 02.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) avonek1203 » 13.04.2015 12:25

tak się jeszcze zastanawiam, czytałam tutaj już różne wpisy o wpłacie zaliczki. Mam wpłacić 100€, ale skoro banki potrącają jakąs prowizję to wpłacić 100 i odciągną prowizje już ze złotówek czy z tych 100€ i będę musiała dopłacać na miejscu. Bo widziałam kilka różnych wypowiedzi i każda inna. Konto mam w PKO
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 13.04.2015 12:38

to zależy w jakim banku konto ma właściciel kwatery, też mam konto w PKO i z niego w tym roku robiłem przelew, jak będziesz mieć dane do przelewu to wal na priv - jak będę umiał to ci pomogę
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 13.04.2015 12:44

avonek1203 napisał(a):tak się jeszcze zastanawiam, czytałam tutaj już różne wpisy o wpłacie zaliczki. Mam wpłacić 100€, ale skoro banki potrącają jakąs prowizję to wpłacić 100 i odciągną prowizje już ze złotówek czy z tych 100€ i będę musiała dopłacać na miejscu. Bo widziałam kilka różnych wypowiedzi i każda inna. Konto mam w PKO


to zależy czy chorwacki bank wlaściciela kwatery jest już w systemie SEPA, jeśli tak to koszty przelewu są dzielone pomiędzy banki nadawcy i odbiorcy, u mnie odbiorcy w Chorwacji potwierdzili wpłynięcie zaliczki "w całosci", a jeśli nawet chorwacki bank coś potrąci, to jest to kwota rzędu 1 euro, co nawyżej rozliczycie się co do centa już na miejscu...
avonek1203
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 02.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) avonek1203 » 13.04.2015 12:50

super, dziękuje za odpowiedzi. Nicolae napisałam priv
krzyspvfr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyspvfr » 13.04.2015 12:55

wtopek napisał(a):to zależy czy chorwacki bank wlaściciela kwatery jest już w systemie SEPA, jeśli tak to koszty przelewu są dzielone pomiędzy banki nadawcy i odbiorcy, u mnie odbiorcy w Chorwacji potwierdzili wpłynięcie zaliczki "w całosci", a jeśli nawet chorwacki bank coś potrąci, to jest to kwota rzędu 1 euro, co nawyżej rozliczycie się co do centa już na miejscu...


W przypadku SEPA i opcji SHA płaci tylko nadawca przelewu. Nic nie jest potrącane z przelewanej kwoty.
Testowane wielokrotnie.
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 13.04.2015 13:02

Z kwoty przelewu nic nie jest potrącane ale niektóre banki pobierają 7,5 HRK z konta właściciela kwatery
acidpm
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 29.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) acidpm » 13.04.2015 13:05

Witam
Mam problem.
Zrobiłem przelew 130 euro na zaliczkę 2 kwietnia czyli 11 dni temu i od tego czasu właściciel nie odpisuje na maila.
Do tego czasu napisaliśmy do siebie około 10 maili.
Może ktoś był w apartamencie IVAS w Vodicach na ulicy Vatroslava Lisinskog 28? To jest ta część Vodic od strony Srimy.
Właściciel nazywa się Ivona Lidija Ivas i tam mieszka.
Co polecacie zrobić?
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 13.04.2015 13:48

acidpm napisał(a):Witam
Mam problem.
Zrobiłem przelew 130 euro na zaliczkę 2 kwietnia czyli 11 dni temu i od tego czasu właściciel nie odpisuje na maila.
Do tego czasu napisaliśmy do siebie około 10 maili.
Może ktoś był w apartamencie IVAS w Vodicach na ulicy Vatroslava Lisinskog 28? To jest ta część Vodic od strony Srimy.
Właściciel nazywa się Ivona Lidija Ivas i tam mieszka.
Co polecacie zrobić?


namiary telefoniczne masz? wyślij sms albo zadzwoń...
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 13.04.2015 14:28

Nicolae napisał(a):jakby kogoś interesowało to informacja z dziś jaką otrzymałem na maila:
Dear Sir or Madam,
Thank you for your enquiry.
Zagrebačka banka is currently not included in European payment system (SEPA) so we do not have a possibility to accept this kind of money transfer. Inclusion is expected by the end of the statutory deadline (October 31st 2016). But the Bank is considering all options to ensure SEPA payments even earlier.
For now, we have no information when it will be.
Until the inclusion, to send a payment to account in Zagrebačka banka from abroad, you need to state following information:
-> name of the Bank: Zagrebačka banka d.d. Zagreb
-> BIC/SWIFT code of Zagrebačka banka: ZABAHR2X
-> recipient's name:____________
-> recipient's address:____________
-> recipient's IBAN account __________
To receive a payment from abroad Bank charges a fee of 7,50 HRK per transfer. Fee may be increased by the internal transfer prices if the transfer comes through other domestic banks. If the transfer fee exists, the amount will be known after the transaction.

For any additional information feel free to contact us.

Kind regards

Tak więc czy możemy korzystać z SEPA to zależy czy dany bank jest na ich liście - Zagrebačka Banka na tą chwilę nie jest.
Więc SEPA w tym wypadku odpada.


Zagrebačka Banka jest już w SEPA
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 13.04.2015 15:01

Nicolae napisał(a):
Nicolae napisał(a):jakby kogoś interesowało to informacja z dziś jaką otrzymałem na maila:Zagrebačka Banka jest już w SEPA

Witam,
Dzięki za info ,bo ja akurat w tym roku musiałem wysyłać pocztą do właściciela, bo miał konto w Zagrebačka Banka.
Teraz będzie bez problemu :)
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone