Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 28.02.2015 23:01

Witam podziele się moim doświadczeniem co do przelewu do Chorwacji w zeszłym roku wykonywałem przelew z pkobp do chorwacji banku niestety nie pamietam i przy 50 euro bank policzył mi aż 180zł masakra. W tym roku jednak zaryzykowałem gdyż podobno koszty miały byc niższe i ku mojemu teraz miłemu zaskoczeniu wysyłając 120 euro koszt był jedynie 8zł a przewalutowanie po 4,27 czyli 7gr wyższe niż w kantorze cała kwota po kilku dniach była u właściciela byc może prędzej ale wtedy otrzymałem odp że kasa jest na koncie.
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 03.03.2015 21:45

U mnie równiez przelew doszedl szybko (2dni robocze )koszt przelewu wyszedl 5zl.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 03.03.2015 22:58

Wczoraj wyszedł dziś przyszedł :)
Niestety koszt 25 PLN z PKO BP do ZAGREBAČKA BANKA D.D.
O ile jeszcze jakieś koszty nie dojdą (bo nie wiem czy w tym jest już SWIFT).
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 03.03.2015 23:12

yooshky napisał(a):Wczoraj wyszedł dziś przyszedł :)
Niestety koszt 25 PLN z PKO BP do ZAGREBAČKA BANKA D.D.
O ile jeszcze jakieś koszty nie dojdą (bo nie wiem czy w tym jest już SWIFT).

Ten przelew nie był w SEPA ??????
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 03.03.2015 23:42

max21 napisał(a):
yooshky napisał(a):Wczoraj wyszedł dziś przyszedł :)
Niestety koszt 25 PLN z PKO BP do ZAGREBAČKA BANKA D.D.
O ile jeszcze jakieś koszty nie dojdą (bo nie wiem czy w tym jest już SWIFT).

Ten przelew nie był w SEPA ??????

Zagrebacka banka nie jest w SEPA ale ktoś tu pisał że z PEKAO można zrobić przelew SEPA (ta sama grupa kapitałowa - UniCredit)
Max21 - czy zapłacisz coś jeszcze zależy jaką opcję kosztową wybrałeś (chociaż pewnie to nie było OUR bo od razu zapłaciłbyś 80 zł)
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 04.03.2015 13:15

Nicolae napisał(a):Zagrebacka banka nie jest w SEPA ale ktoś tu pisał że z PEKAO można zrobić przelew SEPA (ta sama grupa kapitałowa - UniCredit)
Max21 - czy zapłacisz coś jeszcze zależy jaką opcję kosztową wybrałeś (chociaż pewnie to nie było OUR bo od razu zapłaciłbyś 80 zł)

To własnie mnie interesuje czy komuś z posiadaczy konta w PEKAO udało się wysłać przelew w SEPA do Zagrebacka banka , bo różne opinie słyszałem zarówno tu na forum i u źródła czyli w banku.
Bank twierdzi że pobiera opłatę w wysokości 9,90 PLN i nie ma żadnego problemu z realizacją przelewu. :)
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 04.03.2015 13:26

max21 napisał(a):
Nicolae napisał(a):Zagrebacka banka nie jest w SEPA ale ktoś tu pisał że z PEKAO można zrobić przelew SEPA (ta sama grupa kapitałowa - UniCredit)
Max21 - czy zapłacisz coś jeszcze zależy jaką opcję kosztową wybrałeś (chociaż pewnie to nie było OUR bo od razu zapłaciłbyś 80 zł)

To własnie mnie interesuje czy komuś z posiadaczy konta w PEKAO udało się wysłać przelew w SEPA do Zagrebacka banka , bo różne opinie słyszałem zarówno tu na forum i u źródła czyli w banku.
Bank twierdzi że pobiera opłatę w wysokości 9,90 PLN i nie ma żadnego problemu z realizacją przelewu. :)


Zagrebacka nie jest póki co w systemie SEPA, więc przelew SEPA z Peako SA nie pójdzie, bo jesli mialby pójść, to musiałby też pójść z dowolnego banku polskiego będącego w systemie.

Być może jest to jakiś tani przelew między bankami tej samej grupy kapitałowej, ale nie SEPA, coś na zasadzie bezprowizyjnej wypłaty gotówki z bankomatów w sieci banków nalezących do grupy Unicredit.

To tak jakby kraj nie należący do systemu zielonej karty uznawal ubezpieczenie oc wystawione przez siestrzaną firmę w kraju zielonej karty, ale już nie uznawał ubezpieczeń wystawionych przez innych ubezpieczycieli w kraju zielonej karty.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 04.03.2015 15:56

wtopek napisał(a):Zagrebacka nie jest póki co w systemie SEPA, więc przelew SEPA z Peako SA nie pójdzie, bo jesli mialby pójść, to musiałby też pójść z dowolnego banku polskiego będącego w systemie.

Być może jest to jakiś tani przelew między bankami tej samej grupy kapitałowej, ale nie SEPA, coś na zasadzie bezprowizyjnej wypłaty gotówki z bankomatów w sieci banków nalezących do grupy Unicredit.

To tak jakby kraj nie należący do systemu zielonej karty uznawal ubezpieczenie oc wystawione przez siestrzaną firmę w kraju zielonej karty, ale już nie uznawał ubezpieczeń wystawionych przez innych ubezpieczycieli w kraju zielonej karty.

Dla mnie wszystko jest jasne, że może być taka sytuacja, ale zastanawia mnie brak wiedzy na ten temat wśród pracowników banku PEKAO SA , bo nie tylko ja to stwierdziłem patrząc na wcześniejsze wpisy na tym forum.
Ja mogę się nie znać ,ale chciałbym być dobrze poinformowany i to w banku który prowadzi moje konto.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 10.03.2015 18:54 przez max21, łącznie edytowano 1 raz
CalaLuna
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 13.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) CalaLuna » 06.03.2015 15:34

Wpłata przez PEKAO24 przelew SEPA do Privredna Banka Zagreb - kwota 350 EUR - koszt 9,90 PLN. Przelew dotarł na następny dzień do odbiorcy.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 06.03.2015 15:47

M-Bank w tym roku - koszty 5pln - czas realizacji 2 dni
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 09.03.2015 14:23

Dzisiaj wysłałem 120 euro Western Union koszt 35 złociszy ......
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 11.03.2015 03:26

Z ING Banku do Splitska Banku przelew kosztuje 5 pln :)
mateo;)
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateo;) » 11.03.2015 22:58

Witam ja przelewałem do Chorwacji z konta w T-mobile konto Bankowe, przelew 0 zł, ale warunek konto musiałem założyć w Euro, ale jest całkowicie darmowe, tylko trzeba najpierw mieć założone konto podstawowe w Zł. Przelew dotarł bodajże na drugi dzień.

Pozdrawiam mateo;)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 12.03.2015 00:50

hmm mnie skasowali 30zł za przelew z kosztami po mojej stronie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.03.2015 18:46

Dziś dostałem z Chorwacji maila następującej treści:
Dear Mr.
Thank you for your query.
Every bank in Croatia will perform SEPA credit transfers after April 1, 2016. (deadline for SEPA credit transfer implementation according to Nacional SEPA Project).
Deadline for SEPA in the Republic of Croatia is according to Regulation 260/2012 ie. 31.10.2016.

Kind regards.
SEPA team.

Wynika z tego, że wszystkie banki w Chorwacji, będą działać w systemie SEPA, po 1 kwietnia 2016.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone