Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 13.02.2012 15:33

Przelew 100 € w BZWBK, 09.02.2012, prowizja ok. 40pln (konto zlotowkowe).
Ogolnie rzecz biorac, gdy place karta BZWBK za granica kurs wymiany jest niemal identyczny jak ten w kantorze (roznica miedzy 0,03pln - 0,08pln).
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 13.02.2012 15:33

zack napisał(a):Przelew 100 € w BZWBK, 09.02.2012, prowizja ok. 40pln (konto zlotowkowe).
Ogolnie rzecz biorac, gdy place karta BZWBK za granica kurs wymiany jest niemal identyczny jak ten w kantorze (roznica miedzy 0,03pln - 0,08pln).


Przelew 100 euro :roll:
Kasia_P
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 12.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia_P » 13.02.2012 22:01

przelew robiłam z konta pko bp na konto chorwackie przez ipko. Zapłaciłam jakieś 25 zł prowizji... koszty dzieliliśmy z adresatem - taką opcję wybrałam :)
Blady82
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blady82 » 19.02.2012 15:31

Skoro w waszych bankach takie tanie te przelewy to moze przeleje do was pieniazki a ktos pusci mi dalej przelew do Cro?:)Pokryje te 30zl:)

Druga opcja odnosnie poczty jak ta sprawa wyglada deklaruje sie wartosc przesylka jest ubezpieczona gdyby zaginela a co jesli dojdzie otwarta koperta?Bo rozumie ze to wysylaliscie w zwyklej bialej kopercie czy mozna to jakos inaczej?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 19.02.2012 19:06

Kasia_P napisał(a):przelew robiłam z konta pko bp na konto chorwackie przez ipko. Zapłaciłam jakieś 25 zł prowizji... koszty dzieliliśmy z adresatem - taką opcję wybrałam :)


a on się na to zgodził? trafiłaś/eś na wyjątkowo miłego gospodarza;)
Kasia_P
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 12.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia_P » 20.02.2012 18:01

Możliwe
Waldii77
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 10.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldii77 » 20.02.2012 21:22

Na poczcie pakuje sie przy kasierce do koperty z folią z bąbelkami pieniążki; wypełnia druki dot. potwierdzenia odbioru etc; całość za 100euro 17,30 piorytet.Sprawdzone dwa razy.Polecam:)
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 20.02.2012 22:42

Waldii77 napisał(a):Na poczcie pakuje sie przy kasierce do koperty z folią z bąbelkami pieniążki; wypełnia druki dot. potwierdzenia odbioru etc; całość za 100euro 17,30 piorytet.Sprawdzone dwa razy.Polecam:)


Ludzie o czym wy wy piszecie???????????

Jeszcze raz (dla tych co nie mają za ciekawych kont bankowych):


ZAGRANICZNY PRZEKAZ POCZTOWY
PRZEKAZ POCZTOWY ZA GRANICĘ
Poczta Polska S.A. świadczy usługę przekazu zagranicznego, która polega na przekazywaniu płatności za granicę kierowanych do wypłaty zarówno na adres zamieszkania odbiorcy, jak i jego rachunek bankowy.

Z usługi zagranicznego przekazu pocztowego można skorzystać w każdym Urzędzie Pocztowym na terenie całego kraju.

Obecnie istnieje możliwość przekazania płatności do ponad 30 krajów na świecie.

Płatności przekazywane są za granicę w dwojaki sposób, w zależności od kraju, do którego są kierowane, a mianowicie:
•drogą tradycyjną, za pośrednictwem poczty listowej - przekaz papierowy,
•drogą elektroniczną, poprzez wykorzystanie międzynarodowej sieci elektronicznej Eurogiro (więcej na stronie www.eurogiro.com).

W pierwszym przypadku, za granicę wysyłany jest przekaz papierowy, w poczcie listowej, w drugim, komunikat elektroniczny, który zastępując papier umożliwia skrócenie do minimum czasu potrzebnego na realizację wypłaty przekazu.

Usługa świadczona jest na podstawie wypełnionego przez nadawcę międzynarodowego blankietu przekazu pocztowego. Nadawca powinien wpisać na blankiecie przekazowym kwotę wpłacaną w złotych polskich. Pracownik Poczty Polskiej przeliczy tę kwotę na walutę, w jakiej można wysyłać przekaz do danego kraju według kursu obowiązującego w dniu nadania przekazu.


Opłaty za nadanie przekazu zagranicznego uzależnione są od wysokości przesyłanej kwoty i kształtują się następująco:
do kwoty 500 zł
opłata 13,00 zł
do kwoty 1000 zł
opłata 20,00 zł
ponad 1000 zł:
za każde kolejne 100 zł lub ich część opłata 1,00 zł

lista krajów do których można wysłać przekaz z Polski:
http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/plik ... Polski.pdf








Czyli:
idziemy na pocztę,
Wpłacamy pani w okienku daną kwotę (do 500zł po dzisiejszym kursie tj. ok 119 euro)
za daną usługę płacimy 13 złotych

Jeżeli wpłacamy więcej - patrz tabelka
Całość jest ubezpieczona

Do 14 dni pieniążki są pod wskazanym adresem
Do Chorwacji mieści się to w granicach 5-7 dni
Sprawdzone w więcej krajach Europy.


Pzdr
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 21.02.2012 08:44

Nawet jakis plakat reklame widzialem na poczcie dot. przelewow zagranicznych...
jkowal
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 12.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jkowal » 21.02.2012 12:15

A ja w PEKAO SA zapłaciłem 102PLN za 100EUR
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 21.02.2012 12:34

jkowal napisał(a):A ja w PEKAO SA zapłaciłem 102PLN za 100EUR


to strasznie zdarli z Ciebie .....
ja w tamtym roku z M-Bank - za 100 euro - coś ok. 20 pln
cro_hrubek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cro_hrubek » 21.02.2012 13:14

pawelli napisał(a):
jkowal napisał(a):A ja w PEKAO SA zapłaciłem 102PLN za 100EUR


to strasznie zdarli z Ciebie .....
ja w tamtym roku z M-Bank - za 100 euro - coś ok. 20 pln


Coś mi z tymi kosztami mBanku nie do końca pasuje.
Jakiś tydzień temu robiłem z eKonta przelew 100 EUR i na dzień dobry skasowano 25 zł (prowizja + opłata za komunikat SWIFT). W chwili obecnej przelew ma status "Wysłany - Koszty nie pobrane" czyli dojdą jeszcze bliżej nieokreślone koszty banków pośredniczących.
Wątpię aby finalne zakończyło się to kwotą 25 zł.
Koźmicki
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koźmicki » 21.02.2012 13:56

cro_hrubek napisał(a):Coś mi z tymi kosztami mBanku nie do końca pasuje.
Jakiś tydzień temu robiłem z eKonta przelew 100 EUR i na dzień dobry skasowano 25 zł (prowizja + opłata za komunikat SWIFT).



25 za SWIFT to standard w mbanku. Ale ważne jest też czy płacimy z konta złotówkowego czy też z konta EUR. Płaciłem 200 EUR prawie z konta PLN . Kurs ustalony przez mbank różnił się dość znacznie od kursów kantorowych. W sumie z tytułu różnic kursowych zapłaciłem więcej około 15 zł. Czyli łączny koszt to 20 + 5+ 15 - około 40 PLN.
W zależności od banku odbiorcy nie zawsze są doliczane koszty "banku beneficjenta". Więc przy dobrych układach może się skończyć na tych 40 PLN.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 21.02.2012 17:48

jkowal napisał(a):A ja w PEKAO SA zapłaciłem 102PLN za 100EUR

troszke sporo ci podliczyli ja wplacalam rowniez w pekao sa 200 euro swiadomie bralam wszelkie oplaty na siebie i za taki przelew zaplacilam 80 pln . 8O
wplacam euro w gotowce bo mi to akurat bylo na reke poniewaz euro wtedy bylo po 4,6 a ja mialam jeszcze kupowane po 3,8-3,85 wiec i tak bylam sporo do przodu przy 200 euro niz puszczane z konta wg ich przelicznika :wink:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 21.02.2012 19:03

cro_hrubek napisał(a):
pawelli napisał(a):
jkowal napisał(a):A ja w PEKAO SA zapłaciłem 102PLN za 100EUR


to strasznie zdarli z Ciebie .....
ja w tamtym roku z M-Bank - za 100 euro - coś ok. 20 pln


Coś mi z tymi kosztami mBanku nie do końca pasuje.
Jakiś tydzień temu robiłem z eKonta przelew 100 EUR i na dzień dobry skasowano 25 zł (prowizja + opłata za komunikat SWIFT). W chwili obecnej przelew ma status "Wysłany - Koszty nie pobrane" czyli dojdą jeszcze bliżej nieokreślone koszty banków pośredniczących.
Wątpię aby finalne zakończyło się to kwotą 25 zł.


Możliwe że było to 25 pln.
Pozostałe koszty przerzuciłem na odbiorcę ;) Chce przelew to ma ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone